Бути чи не бути ОСББ у Кам’янському

Сегодня все депутаты горсовета по закону обязаны отчитываться перед избирателями о своей деятельности за год. И нет сомнений, что такие отчеты мы увидим. Однако, на наш взгляд, не менее важно для жителей города узнать мнение своего депутата по тому или иному злободневному вопросу: будь то установка общедомового счетчика, перебои в работе общественного транспорта, экологические проблемы в городе и другие. Причем не просто мнение о том, хорошо или плохо у нас обстоят дела, но и предложения, как решить проблемы, чтобы всем нам в родном Каменском жилось хорошо.

Олександр Олянюк, лідер фракції "Самопоміч" у Кам'янській міській раді:

"Пригадаємо «Собаче серце» видатного киянина Булгакова. «Ми, управління будинку, – заговорив Швондер, – прийшли до вас після загальних зборів мешканців нашого будинку…». Пригадали? Все нове – це всього лише добре забуте старе.

Головною метою організації об’єднань багатоквартирних будинків є ефективне спільне сумісне утримання будинків співвласниками. Об’єднаннями управляють загальні збори мешканців будинку і обране ними правління на чолі з головою. Форма самостійного управління своїм будинком – одна із найкращих на сьогодні. В України створено більше 27 000 ОСББ , які на протязі більше ніж 15 років показали свою спроможність самостійно утримувати свої багатоквартирні будинки.

Нажаль, з самоорганізацією та бажанням брати відповідальність на себе в Кам’янському велика проблема. Передусім, через те, що співвласникам треба об’єднуватися, а українцям це зазвичай важко дається. Окрім цього, повністю відсутня роз’яснювальна робота з приводу переваг створення ОСББ, програми допомоги ОСББ та, на додаток, місцева влада зробила все для того, щоб кількість ОСББ в Кам’янському була мінімальна. ЖКГ- це велика діра в бюджеті багатьох міст України. Корумпованим чиновникам вигідно зберегти контроль над таким ласим шматком, де безслідно зникають десятки мільйонів з міських бюджетів.

Ще до вступу у дію закону «Про ОСББ» були великі побоювання, що співвласники багатоквартирного будинку так і не створять ОСББ, а створивши, не зможуть управля- ти самостійно або не передадуть його Управляючій компанії, яку самі оберуть. Натомість, місцева влада при- значить «кишенькову» управляючу організацію. Нажаль, так і сталося: ніякого сприяння ОСББ, створенню умов для їх розвитку в Кам’янському не було, а, навпаки, все робилось для того, щоб весь житловий фонд перейшов під створене КП «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду». В багатьох містах України місцева влада допомагає створенню і розвитку ОСББ шляхом реалізації програм підтримки ОСББ, але не в Кам’янському.

Тож, як результат, маємо один з найнижчих показників по Україні, щодо створення ОСББ. Якщо не помиляюсь, станом на кінець 2016 р. кількість ОСББ в Кам’янському становила 57 і в минулому році я не чув, щоб було створено ще хоча б одне ОСББ.

Кам’янський осередок ПП «Об’єднання «Самопоміч» намагався сприяти розвитку ОСББ і вносив на розгляд депутатів проект рішення щодо впровадження Програми розвитку ОСББ в Кам’янському на 2017 -2021 рік. Але ні міський голова, ні більшість депутатів не підтримали програму, незважаючи на тисячі зібраних підписів на підтримку.

На лютневу сесію депутатська група «Коло» вносить проект рішення «Програма сприяння діяльності ОСББ м. Кам’янське на 2018-2022 роки». Основними напрямка- ми програми є отримання на умовах співфінансування коштів для проведення поточних та капремонтів, навчання голів правління ОСББ, проведення інформаційної роботи. Сподіваємось, що цього разу кількість голосів буде достатня для прийняття такого важливого для міста рішення".