Люди часто їздять в транспорті з дітьми і тому не рідко цікавляться темою дитячих квитків, безкоштовного проїзду та пільг для дітей. У цій статті мова піде про перевезення дітей на автобусі.
Проїзд дитини на автобусі – до якого віку безкоштовно?
У документах, що регулюють перевезення пасажирів громадським транспортом * прописано, що дітей у віці до 6 років можна провозити безкоштовно, якщо дитина не займає окремого місця і, звичайно, це стосується перевезення на автобусі. Але потрібно врахувати кілька моментів:
- 1) Один дорослий може безкоштовно перевозити тільки одну дитину до 6 років, тримаючи її у себе на колінах або на руках. Подружня пара відповідно може перевезти вже двох дітей у себе на колінах або на руках.
- 2) Автобусний квиток на дитину старше 6 років оплачується повністю як за дорослого пасажира.
- 3) У міських автобусах дитина старше 6 років може їздити самостійно, а от на міжміських і міжнародних маршрутах дітям до 14 років не можна їздити без супроводу дорослого.
- 4) Для безкоштовного перевезення дитини на міжнародному маршруті потрібно мати при собі Свідоцтво про народження дитини.
Різновиди пільг на дитячі проїзди
Крім безкоштовного проїзду, на дитячі автобусні квитки існує ряд пільг, про які потрібно знати:
- Пільгами користуються діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування
- Передбачені пільги для дітей з багатодітних сімей
- Пільги є і у школярів: по посвідченню (шкільний квиток) знижка 50% в міському транспорті. Подробиці щодо дитячих пільг для міжміських і міжнародних автобусних рейсів потрібно уточнювати у конкретного перевізника.
Які документи потрібно мати для виїзду з дитиною за кордон
Щоб у вас не виникло проблем при посадці дитини на міжнародний автобус і на прикордонному контролі, обов'язково беріть з собою всі необхідні документи для перевезення дитини.
Ось перелік документів, які можуть знадобитися:
- Дитячий паспорт
- Проїзний документ дитини і віза в дитячому паспорті (якщо на території країни в'їзду діє візовий режим).
Для проїзду з дітьми, можливо, будуть потрібні додаткові проїзні документи, а саме:
- Свідоцтво про народження
- Нотаріально завірена згода від батьків (якщо дитина до 16 років подорожує з супроводжуючою особою)
- Якщо дитина подорожує з одним з батьків, то потрібно нотаріально завірена згода в письмовій формі від другого з батьків на виїзд дитини за кордон. У документі потрібно вказати маршрут прямування і терміни перебування за кордоном.
- Свідоцтво про розлучення
- Рішення суду і т.д.
Перелік документів залежить від законодавства країни, в яку подорожує дитина.
У законодавстві також прописані випадки, коли для виїзду дитини за кордон оформляти дозвіл немає необхідності. Так, згоди батька / матері ніхто не вимагатиме, якщо він / вона є іноземцем, особою без громадянства або вибув на ПМЖ з України і поставлений на Консульський облік в країні перебування, є довідка про наявність боргу по аліментах і т.д.
Джерело: 5692.com.ua