Отримати додатковий досить непоганий заробіток українці можуть, продавши гривневі купюри. Ви можете навіть не здогадуватись, що маєте вдома банкноту, яка здатна принести вам десятки тисяч гривень. При цьому номінал такої купюри ролі не грає, аде цінність полягає у деяких унікальних особливостях.
Отже, на що слід звертати увагу, перераховуючи готівку.
Номер банкноти
Серед колекціонерів купюр цінність представляють гроші з незвичайними номерами. Наприклад, на ресурсі Violity виставили на продаж набір із десяти 500-гривневих купюр із номерами від ЕД 1666660 до ЕД 1666669 (1996–2021 рр.) за 30 тисяч гривень.
Цінуються купюри з номерами, що складаються з повторюваних цифр в порядку зростання чи в порядку зменшення, а також з цифр, що читаються однаково справа і наліво.
Купюри-перекрути
У таких купюрах зворотний бік надрукований під кутом 180 градусів до лицьового. Наприклад, на Violity виставили такі 20 гривень 1992 року за 4500 гривень.
Дефекти
На цьому ж аукціоні продають 5-гривньову банкноту 1992 року аж за 24 000 грн. Така висока ціна обумовлюється наявністю браку. А саме, на звороті купюри чітко продруковані лише орнамент та номер.
Але цінними серед колекціонерів є не лише браковані гривневі купюри, а й монети. Наприклад, це можуть бути такі дефекти:
два реверси;
два аверси;
неправильний поворот аверсу до реверсу;
карбування на "нерідних" заготовках;
пробні номінали;
інкузний брак – коли при карбуванні монета застрягає у штемпелі, а той карбує наступну монету не своєю поверхнею, а поверхнею монети, що застрягла.
Джерело: 5692.com.ua