Нова можливість позбутися радіаційного тягаря

У Кам’янському широко відомо, що «Придніпровський хімічний завод», для зведення якого було відселено с. Тритузне, на місці якого постали тимчасові концтабори з ув’язненими, які будували завод, функціонував від 1946 до 2007 року і після банкрутства був закритий та розділений на кілька підприємств. 

Отже, заводу не існує, але проблеми радіоактивних відходів виробництва, що зберігаються поблизу, лишилися страшним спадком.

Попри затвердження у 2003 році програми Кабміну тривалістю 11 років про «приведення небезпечних об’єктів ВО «Придніпровський хімічний завод» в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання» проблема не була вирішена і лишається актуальною донині.

Проте, спроби вирішити проблему робилися і робляться впродовж всіх минулих років по закриттю заводу. Ось і нині, як повідомляє Дніпропетровська обласна державна адміністрація, з послабленням карантину відновлено обстеження колишнього уранового виробництва. 

Натепер глибинні проби проводяться у північній частині забрудненого радіацією промислового майданчика. Новий проєкт втілюється Норвезьким урядом. У результаті плануються звільнити від радіаційного забруднення промислові території у понад 100 га і витратити на це близько 1 млн. євро.