Споживачі газу приватного сектору заплатять менше

У нинішньому опалювальному сезоні клієнти АТ «Дніпропетровськгаз» заплатять на 24% менше за розподіл газу, ніж в минулому році. Йдеться про жителів приватних будинків з автономним газовим опаленням.


За рішенням НКРЕКУ, з січня 2020 року всі споживачі отримали окремі рахунки: один — за спожитий газ, другий — за послугу по його доставці. Тепер щомісячний платіж за розподіл газу фіксований протягом всього року. А люди, які обігрівають свої будинки «блакитним паливом», зможуть заощадити кошти в зимовий період.

Наприклад, клієнт АТ «Дніпропетровськгаз», який використовує 1350 куб. м газу протягом року, заплатить за перші три місяці 2020 року — 421.8 грн. У минулому році, за аналогічний період, сума досягала — 550.9 грн.

Жителі області платили за доставку газу завжди. Та раніше ця сума була включена в основний рахунок за газ. Її прописували окремим рядком. Після поділу рахунків, наші клієнти чітко розуміють, що за продукт (газ) вони платять одній компанії, а за його розподіл — АТ «Дніпропетровськгаз», — пояснив фінансовий директор АТ «Дніпропетровськгаз» Андрій Шаповалов.


Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Вона залежить від використаного обсягу газу в минулому газовому році. Газовий рік — це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф з доставки (для споживачів АТ «Дніпропетровськгаз» — це 1,25 грн (з ПДВ) за 1 куб. М газу). Результат ділиться на 12 рівних платежів — місяців.