У генпрокурора пояснили, чому Медведчуку поки не закидають фінансування тероризму

Нардепу Віктору Медведчуку поки не інкримінують фінансування тероризму, оскільки окупований Крим і РФ не визнано терористичними організаціями. Однак це питання розглядається.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" сказав перший заступник генерального прокурора Роман Говда.

Він нагадав, що в Україні визнані тільки "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями.

"Сприяння саме цим терористичним організаціям ми можемо кваліфікувати з точки зору Кримінального кодексу, як сприяння або фінансування терористичних організацій", — пояснив Говда.

В офісі генерального прокурора пояснили, що фінансування тероризму Медведчуком зараз розслідується.

Говда зазначив, що Крим зараз є тимчасово окупованою територією. Це зафіксовано в резолюціях ООН, а також в Законі про права і свободи людей, а також є правовий статус тимчасово окупованих територій АР Крим.

"Тому саме ми кваліфікуємо це, як розграбування національних цінностей на території окупованої Російською Федерацією. Такі правові кваліфікації, як сприяння фінансуванню тероризму існують і вони розслідуються відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України. В даний час вони в стадії досудового розслідування. Тому певних обставин розголошувати не буду", — сказав Говда.

Нагадаємо, Печерський райсуд відхилив клопотання прокуратури про взяття Медведчука під варту з правом внесення застави. Нардепа вирішили відправити під цілодобовий домашній арешт, наклавши на нього зобов'язання.

Сторона обвинувачення просила суд відправити Медведчука в СІЗО до 10 липня з правом застави у розмірі 300 млн гривень.

Крім того, як розповіли в прокуратурі, у разі доведення провини Медведчуку загрожуватиме до 15 років в'язниці.

Як проходило засідання, ви можете прочитати в матеріалі РБК-Україна.