В Україні продовжують рости ціни на бензин: у чому причина й коли очікувати зниження вартості

Ціни на бензин в Україні продовжують підвищуватись, і ця тенденція триває вже з березня. На порталі "РБК-Україна" розповіли, чому саме цей вид пального стає дорожчим і коли можна очікувати зниження вартості.

Динаміка змін

За даними консалтингової групи А-95, ціни на пальне в Україні продовжують зростати. Наприклад, якщо 10 квітня ціна за літр бензину А-92 становила 51,31 грн, то до 3 травня вона вже склала 51,81 грн.

Ціна на бензин А-95 підвищилась з 54,32 до 55,73 грн, а на преміум-бензин (А-95+) – з 57,78 до 59,09 грн за літр.

У той же час дизельне паливо та автогаз подешевшали – з 54,55 грн за літр до 53,89, та з 28,05 грн до 27,47 грн відповідно.

Причини зростання цін

Згідно з думкою експертів, зростання цін на бензин відбувається, насамперед, через зростання курсу основних іноземних валют. Наприклад, 10 квітня долар коштував 38,99 грн, а євро – 42,35. Але до 3 травня їхня вартість зросла до 39,53 грн та 42,30 грн відповідно.

Зростання цін на бензин відбувається з об'єктивних причин. Це пов'язано зі здешевленням гривні. Якщо зростання курсу валют припиниться, то ціни стабілізуються, а якщо гривня зміцнюватиметься, то паливо може подешевшати, – вважають експерти.

Зокрема, залежність вартості бензину від валютного курсу є зрозумілою – паливо закуповується в країнах Європи, і акцизи на нього сплачуються в євро.

Щодо здешевлення дизельного палива та автогазу, це пояснюють профіцитом цих видів палива після закінчення опалювального сезону. Експерти також не виключають, що зниження цін на автогаз може продовжуватись, що спонукатиме автовласників активніше переходити на цей вид палива.

Варто зазначити, що планти влади підвищити акцизи на пальне наразі не стосуються роздрібних цін.

Законопроект передбачає підвищення акцизів тільки з 1 липня. Коли його буде ухвалено, поки не ясно. Я не виключаю, що акциз може піднятися і з серпня. А доти ще багато може статися, у тому числі й зниження вартості палива, – підкреслюють експерти в коментарі для "РБК Україна".

Джерело: 5692.com.ua