В Україні планують після закінчення воєнного стану унормувати інтернет-торгівлю. Для цього буде створений спеціальний державний портал "е-Покупець". Кожен продавець, який хоче здійснювати торгівлю в інтернеті, муситиме варіфікуватись за його допомогою і тільки потім матиме право вести свою діяльність на меркетплейсах. Таким чином портал здійснюватиме функцію інструменту комунікації бізнесу з клієнтами та держорганами. Про це розповіли на порталі ubr.ua.
Що відомо про інновацію
Створення платформи "е-Покупець" має стати ефективним методом втручання держави в боротьбу за права споживачів, протидії шахрайству та торгівлі кортрафактною або контрабандною продукцією.
Платформа офіційно має носити назву Єдиний державний веб-портал для споживачів у сфері електронної комерції. Його створять на основі підписаного у липні закону про захист прав споживачів. Варто зазначити, що проєкт цього документа був внесений до Верховної Ради ще в 2021 році. Тоді автори звернули увагу, що діючий на той момент закон був прийнятий ще в 1991 році і не відповідає сучасним реаліям життя українців.
Тому велику частину нового документа присвячено саме дистанційному продажу товарів та інтернет-продажам.
Більшість норм закону набуде чинності після скасування воєнного становища, або, якщо його скасують у найближчі 12 місяців, з липня 2024 року. Останнє не стосується двох частин документа, – пише видання.
Платформа "е-Покупець" має бути введена в експлуатацію Міністерством цифрової трансформації не пізніше, ніж за три роки після дня початку дії закону. А враховуючи воєнний стан, точні терміни, коли це станеться невідомо. У кращому разі це може відбутися до липня 2027 року.
Найближчим етапом стане розробка додаткових підзаконних нормативно-правових актів для відповідного запуску проєкту в терміни, визначені законом. Хочемо зазначити, що портал потенційно носитиме іншу назву. Зараз використовується узагальнена назва "Портал для захисту прав споживачів", – розповіли у Мінцифри.
Джерело: 5692.com.ua