Ваші листування доступні стороннім особам: яким месенджерам не варто довіряти та як захистити обліковий запис

Нещодавно у The New York Times опублікували статтю про те, що російські спецслужби читають переписки у Telegram, Signal та WhatsApp. Після цього також почали з'являтися повідомлення про масове відстеження росіянами даних користувачів. Чи справді наші листування можуть читати сторонні, пише РБК-Україна.
За інформацією журналістів NYT, російська влада вже певний час володіє технологіями для відстеження листування громадян з метою придушення внутрішніх заколотів. Після вторгнення в Україну це допомогло їй бачити активність в зашифрованих програмах, зокрема WhatsApp і Signal.
Технології дозволяють ідентифікувати голосові дзвінки чи файли в чатах, визначити, які телефони були в певних місцях у певний день. Також за допомогою спеціальних інструментів можливо збирати паролі, введені на незашифрованих вебсайтах.

"Ці технології доповнюють зусилля росії щодо формування громадської думки та придушення інакомислення, як-от пропагандистський бліц у державних ЗМІ, більш жорстка інтернет-цензура та нові зусилля зі збору даних про громадян і заохочення їх повідомляти про публікації в соціальних мережах, які підривають війну", – пишуть у матеріалі NYT.

Чи справді ФСБ займається такою діяльністю
Розібратися в цій темі також вирішило українське науково-популярне видання "Куншт". В Instagram опублікований відповідний матеріал. Дослідження показали, що месенджери Whatsapp і Signal є надійно зашифрованими. Діалоги в них не можуть прочитати навіть хакери, яким вдасться зламати обліковий запис.
Інакша ситуація з Telegram. Приховати в ньому можна тільки "секретні чати". Для того, щоб спілкуватись зашифровано, треба вибрати цю опцію перед тим, як написати повідомлення. Тоді буде запущений секретний чат.
Крім того, як зазначили у виданні, відстежувати можуть українців, які використовують російських операторів зв'язку чи месенджери, які розташовані на російській території.
Як захистити свій обліковий запис
Для захисту облікового запису слід:

використовувати VPN (краще обирати програми із зрозумілою моделлю монетизації);
налаштувати в месенджерах відмову від peer-to-peer дзвінків – від людини до людини;
не використовувати застосунки, які не є надто необхідними та які підозрюються у витоку інформації.
Джерело: 5692.com.ua