На початку осені, із першими холодами, зростає захворюваність на вірусні інфекції та застуду. Щоб хвороба не "підкосила" ні вас, ні дітей, варто додати до щоденного раціону профілактичні напої, які підготують імунну систему.
Ці чаї та напої містять велику кількість корисних речовин, які підживлюють організм і допомагають у боротьбі з вірусами.
Зелений чай
Цей напій відомий своїми корисними властивостями. Він не тільки зміцнює імунітет, а бадьорить, допомагає боротися з вільними радикалами і попередити онкозахворювання. За рахунок великої кількості антиоксидантів у своєму складі він швидко нівелює запальні процеси в організмі.
Катехіни, що містяться в ньому, мають противірусну та антибактеріальну дію. Для підсилення лікувально-профілактичних властивостей зелений чай рекомендують пити з медом, імбиром та лимоном.
Імбирний чай
Корінь імбиру має потужні протимікробні та протизапальні властивості, активізує кровообіг та має потогінну властивість. Тому він не тільки допомагає запобігти захворюванням, а й допомагає скоріше одужати. Вживання імбирного чаю зменшує нежить, головний біль, біль у горлі. Його готують зі свіжого кореня імбиру, додаючи мед, лимон, м'яту.
Сік журавлини
Користь соку журавлини пояснюється великою кількістю вітаміну С, який необхідний для активізації імунітету. Ця речовина впливає на лейкоцити, які знищують патогенні мікроорганізми в організмі.
Крім того, напій допомагає підвищити пружність судин і шкіри, покращує роботу серця та діяльність мозку. Сік журавлини п'ють, розбавляючи водою та додаючи мед або цукор.
Настій шипшини
Цей смачний напій містить рекордну кількість вітаміну С, вітаміни групи В, К, Е, Р, важливі мікроелементи. Настій шипшини не тільки зміцнює імунну систему організму, а й підвищує гемоглобін, нормалізує артеріальний тиск та покращує травлення. Для його приготування потрібно залити подрібнені сушені ягоди окропом, настояти 15 хвилин та процідити. Напій можна вживати з медом або цукром.
Джерело: 5692.com.ua