Що відбувається в Харкові зараз. Ситуація в місті 4 березня: онлайн

Харків продовжує стійко тримати оборону перед окупантами в ході війни Росії проти України. Вже котрий день російські війська безжально обстрілюють мирні спальні райони, ведучи прицільний вогонь по житлових будинках. Ракетні удари були нанесені також по будівлі ОДА, Успенському собору, університету Каразіна і багатьом іншим об'єктам інфраструктури.

Детальніше про те, що зараз відбувається в місті, оперативна інформація про ситуацію в Харкові, важливі повідомлення від влади – в текстовому онлайні РБК-Україна.

Всі новини про те, що відбувається в Харкові та області з початку війни Росії проти України, – у попередньому онлайні РБК-Україна за посиланням.

20:00 Через непомірний обсяг робіт техніка підрозділів ДСНС все частіше виходить з ладу, що значно ускладнює виконання покладених на них обов’язків. Резерв запчастин та комплектуючих до рятувальної техніки наразі закінчується.

Для того, щоб рятувальники могли й надалі ефективно ліквідовувати наслідки підступних дій окупантів, Головне управління ДСНС у Харківській області звертається до громадян із проханням допомогти поповнити резерв запчастин до моделей ЗІЛ-130, ЗІЛ-131 та КАМАЗ.

Із запчастин дуже потрібні:

акумуляторні батареї (АКБ 6 СТ-90, АКБ 6 СТ-132, АКБ 6 СТ-140, АКБ 6 СТ-190); комплектуючі системи охолодження (радіатори та комплекти патрубків); комплектуючі системи запалення (стартери, дроти високої напруги, свічки запалення, котушки запалення, генератори та ремені до них, трамблери або комплектуючі до них, комутатори, варіатори); комплектуючі системи подачі палива (карбюратори, бензонасоси); гідропідсилювачі руля та насоси для них; прокладки головки блоку циліндрів двигуна.

Крім того, харківські рятувальники потребують пожежних рукавів діаметром 51 мм та 77 мм.

У кого є змога допомогти, звертайтеся за телефоном: 067-909-80-46 (Telegram, Viber).

19:30 Мер Харкова спростував усі фейки про будь-яку капітуляцію.

"Нам нема коли відволікатися, ми розвозимо продукти, ми отримали гуманітарну допомогу і зараз я дізнався, що від мого імені поширюються фейкові заяви, начебто мої друзі, мої працівники обдзвонюють людей і кажуть, що Харкову і мені дали 72 години на здачу. Повірте мені – це нахабна брехня! Ніхто ніколи не здасть місто Харків. Ми разом. Ми тримаємося. Ми переможемо! Ми – харків'яни!" – сказав Терехов у відеозверненні.

18:15 За тиждень бойових дій з РФ харків’яни ліквідували "вже стільки техніки окупанта, що можна було б озброїти армії декількох країн".

За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, за 7 днів бойових дій з Росією лише у місті ліквідували більше 500 одиниць ворожої техніки.

"Ворог, розуміючи неможливість взяти місто, підступно наносить ракетні та бомбові удари з великих висот за межами дії нашої протиповітряної оборони. Наступальний характер російських окупантів сповільнився", – повідомив Синєгубов.

18:00 Ігор Терехов не припускає думки, що Харків може опинитися в руках Росії, як це сталося у Херсоні.

"Українська армія боротиметься до кінця. Вони – наші герої. Вони борються своєю власною зброєю на власній землі. Вони не здадуться", – сказав харківський мер у інтерв'ю The Washington Post.

17:20 Мер міста Ігор Терехов у національному ефірі розповів про ситуацію в місті. Отож. Станом на вечір 4 березня:

Північна Салтівка піддається постійним обстрілам, район ХТЗ, з усіх боків ведуться обстріли, ситуація дуже тяжка. У місті працюють усі комунальні служби. Усі міста України, усі мери міст надсилають гуманітарну допомогу у Харків. Також значні вантажі очікуються з Польщі, Італії, Ізраїль та інших країн. Евакуація можлива. Люди їдуть автотранспортом, місцева влада працює із Укрзалізницею, яка надає поїзди.

16:55 Харків! Повітряна тривога!

16:30 У Харкові особовий склад Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України проводить аварійно-рятувальні роботи у зруйнованих будівлях в наслідок обстрілу та бомбардування російськими окупантами. Рятувальники розбирають завали в яких ймовірно можуть перебувати люди.

Сапери частини гуманітарного розмінування залучені до вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів.

15:40 У Харкові шукають водіїв з особистим транспортом для доставки гуманітарної допомоги з інших регіонів України.

Власникам вантажних автомобілів та бусів, які мають бажання допомогти харків’янам, необхідно надіслати контактні дані через цей чат-бот. Заправка паливно-мастильними матеріалами здійснюватиметься за рахунок міста.

14:45 Південний вокзал у Харкові. Люди їдуть з міста, яке обстрілює і бомбардує російська армія, на евакуаційних поїздах.

14:00 Сайт Харківської ОДА тимчасово не працює. Офіційні канали облдержадміністрації та її голови у соцмережах:

Telegram

Олег Синєгубов Харківська ОДА

Facebook

Олег Синєгубов – офіційна Олег Синєгубов – особиста Харківська ОДА

10:00 Аптеки Харкова, в яких можна розплатитися банківською картою:

Перемоги, 70; Перемоги, 72; Науки , 27; Науки, 64; Героїв Сталінграда, 23; Харківських Дивізій , 14; Валентинівська, 21; Південнопроектна, 32; Олександрівський, 87.

08:00 У ДСНС заявили, що з початку вторгнення в Харкові було вбито 39 мирних жителів, поранено 272, з них 10 дітей.

01:10 Голова Харківської ОДА Олег Синегуб повідомив, що в області затримали та передали СБУ коригувальника вогню російських окупантів.

"Під час огляду підозрілого авто, службовці виявили зброю, квадрокоптер, велику кількість готівки, а дані телефону свідчили про контакт з "Куратором" та "Гарматою"", – розповів він.

Ситуація в Харкові на 4 березня

"Харків не здається і Харків не здасться!",- заявив мер міста Ігор Терехов у своєму відеозверненні 3 березня.

Ситуація в місті дуже напружена. Противник постійно веде обстріли з важкого озброєння і завдає ракетних ударів по житлових будинках. У багатьох відсутня електрика, а дістатися до місця евакуації неможливо через обстріли.

У місті з 18:00 до 06:00 діє комендантська година. В цей час жителям заборонено пересуватися по місту і пішки, і на власному транспорті.

За час війни Росії проти України окупанти обстріляли в Харкові будівлю ОДА, Успенський собор, університет Каразіна, Салтівське депо, танкове училище, університет Повітряних сил, адмінбудівлю облуправління Нацполіції, казарми льотного училища, інститут танкових військ на Холодній Горі, Павлове Поле.

Ворог завдає ударів по житлових будинках, лікарнях, дитячих майданчиках.

Евакуація з Харкова

Харківська ОДА та" Укрзалізниця " збільшують кількість евакуаційних поїздів з міста. У пріоритеті-жінки, діти та люди похилого віку.

Гуманітарна допомога

До Харкова фурами і вагонами надходять вода, продукти харчування, в тому числі і для дітей, теплий одяг, Непродовольчі товари, засоби гігієни, медикаменти.

"Я прийняв рішення – всі комунальні послуги для людей, які готують їжу (для жителів міста, – ред.) будуть безкоштовними", – сказав Терехов.

Всі оперативні та тільки перевірені новини без російської пропаганди та фейків – в групах РБК-Україна в Telegram і Viber. Приєднуйся!

Перемога буде за нами! Слава Україні!

Інформація про втечу – фейк. Зеленський залишається в Києві, – ОП

Президент України Володимир Зеленський залишається в Києві. Інформація про його нібито втечу зі столиці є фейком.

Про це в коментарі РБК-Україна заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, інформація про втечу Зеленського є черговим фейком.

"Здавалося б, скільки можна. Але ні. Кожен день кожен черговий "російський ньюсмейкер" говорить про те, що президент Зеленський покинув Київ. І щоразу доводиться говорити очевидне: ні, категорично", – зазначив Подоляк.

Він підкреслив, що цього разу фейк поширив спікер Державної Думи РФ В'ячеслав Володін.

"Але ми в Україні дотримуємося все-таки правдивої інформаційної концепції, згідно з якою президент на робочому місці. Так само як і багато інших тих, хто займаються управлінням державою", – додав Подоляк.

Він також висловив надію на те, що Володін "навчиться користуватися інформацією і перестане робити неправдиві заяви".

"Президент Зеленський, ще раз повторимо, знаходиться в столиці України, управляє державою і обороною, постійно на зв'язку з партнерами і регулярно наживо дає інтерв'ю журналістам", – зазначив він.

Нагадаємо, за даними The Times, Зеленський за останній тиждень пережив щонайменше три спроби замаху. Для його вбивства було надіслано два різні загони – найманці з ПВК "Вагнера" та чеченський спецназ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Український суд дозволив заарештувати Микиту Михалкова: його оголосять у міжнародний розшук

Український суд дозволив затримати радянського і російського режисера Микиту Михалкова для обрання запобіжного заходу в якості підозрюваного. Розпочато процедуру оголошення його в міжнародний розшук.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на генерального прокурора України Ірину Венедиктову.

"Офіційно інформую вас (Микиту Михалкова – ред.) про те, що український незалежний, суверенний, справедливий суд дозволив українським прокурорам вас затримати з метою доставлення в український суд для обрання запобіжного заходу, як підозрюваному", – написала на своїй сторінці в Facebook Венедиктова.

За її словами, вона знає, як відреагує Михалков на це повідомлення. Генпрокурор зазначила, що режисер зв'яжеться з "сильними руського мира" і попросить їх прокоментувати цю заяву.

"Вони вам з імовірністю 100% скажуть, що Венедиктова зійшла з розуму і нічого звертати не неї увагу. Розуміючи це, роблю підказку – ми запустили офіційну процедуру оголошення вас у міжнародний розшук", – додала вона.

Микита Сергійович Михалков – радянський і російський режисер і актор. Підтримує політику Путіна і влади Росії щодо України. Зокрема, він заявив, що визнання Москвою так званих Донецької та Луганської "народних республік" було єдиним виходом з ситуації, що склалася. Діяч мистецтва також підтримав війну РФ проти України.

Фото: український суд дозволив заарештувати режисера Микиту Михалкова (facebook.com/irina.venediktova.31)

Війна Росії проти України триває дев'ятий день. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах і міжнародна реакція – у текстовому онлайні РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Перемога буде за нами! Слава Україні!

Мешканці та підприємства Кам’янського збирають допомогу постраждалим від війни

Дев’ятий день триває протистояння українців проти російських загарбників. До боротьби залучились не лише військові та добровольці, а й мирне населення. Поки Збройні сили України борються з окупантами на фронті, мешканці Кам’янського збирають речі для постраждалих від бойових дій.

В пунктах допомоги підприємства «Каметсталь» вже назбирали понад 200 кг речей, які стануть у нагоді тим, хто був змушений покинути рідну домівку і тікати, і тим, чиї оселі вщент розбили ворожі танки. Ще понад 7 тонн речей для постраждалих від війни зібрали на підприємствах холдингу «Метінвест».

Небайдужі люди збирають для жертв війни теплі речі, одяг та взуття, дитячий одяг та постільну білизну, подушки.

Пункти волонтерської допомоги працюють на Центральній проходній «Каметсталь» (вул. Косеусівська, 1), з понеділка по п’ятницю, з 8.00 до 11.00.

З початку війни у Кам’янському народилося 35 малюків

Головний спеціаліст відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Рибка розповіла сьогодні, скільки малюків з’явилося на світ у цей неспокійний воєнний час.

«За останню добу в області з’явилися на світ 55 дітей – 23 хлопчики та 32 дівчинки. Всього з початку війни – 344 малюки – 174 хлопчики та 170 дівчаток. Усі вони народилися у лікарняних умовах. Жодного випадку пологів у підвалах чи бомбосховищах», – розповіла Олена Рибка.

У Кам’янському в цей період народилося 35 дітей – 21 дівчинка та 14 хлопчиків.

У медзакладах області допомагають і жінкам, які евакуювалися з інших областей. Для отримання консультації лікаря або проходження медогляду слід звернутися до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Зареєструвати новонароджену дитину під час воєнного стану можна в будь-якому РАЦСі, незалежно від прописки батьків.

З початку війни у Кам’янському народилося 35 малюків

Головний спеціаліст відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Рибка розповіла сьогодні, скільки малюків з’явилося на світ у цей неспокійний воєнний час.

«За останню добу в області з’явилися на світ 55 дітей – 23 хлопчики та 32 дівчинки. Всього з початку війни – 344 малюки – 174 хлопчики та 170 дівчаток. Усі вони народилися у лікарняних умовах. Жодного випадку пологів у підвалах чи бомбосховищах», – розповіла Олена Рибка.

У Кам’янському в цей період народилося 35 дітей – 21 дівчинка та 14 хлопчиків.

У медзакладах області допомагають і жінкам, які евакуювалися з інших областей. Для отримання консультації лікаря або проходження медогляду слід звернутися до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Зареєструвати новонароджену дитину під час воєнного стану можна в будь-якому РАЦСі, незалежно від прописки батьків.

Кам’янська міська рада надала реквізити для допомоги Теробороні

Мер Кам’янського подякував мешканцям за підтримку Збройних сил України та батальону Територіальної оборони міста. А також – за людяну позицію у важкий воєнний час та за підтримку один одного.
Финансово допомогти територіальній обороні можна у приміщенні міської ради, 1 поверх, каб. 3 (вул. Героів Майдану, 37). Або можна зробити переказ на рахунок виконавчого комітету Кам’янської міської ради:
Одержувач – Виконавчий комітет Кам’янської міської ради
Код ЄДРПОУ 04060855
Рахунок UA 528201720314201020301018945

Руководитель КП ДОР «Аульский водовод» Виталий Неопрятный: «Недостаток хлора в области – фейк»

Руководитель КП ДОР «Аульский водовод» Виталий Неопрятный опроверг информацию о том, что на Днепропетровщине есть недостаток хлора и перебои в его снабжении. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Що відбувається в Києві зараз. Ситуація в столиці на 4 березня: онлайн

На восьмий день війни Росії проти України Київ тримає оборону. Війська РФ і техніка не змогли прорватися в місто, проте ворог продовжує випускати по столиці ракети. Окупанти нападають на міста на підступах до Києва, але вони відбивають ворожі атаки.

Детальніше про те, що відбувається в столиці зараз, важливі новини та оперативна інформація – в текстовому онлайні РБК-Україна.

16:02 "Місто закликає власників ветеринарних магазинів, аптек та клінік забезпечити роботу, щоб кияни мали змогу подбати про домашніх вихованців", – повідомляє КМДА.

Також там зазначили, що якщо бізнес має проблеми, вони можуть звернутися до гуманітарного штабу за допомогою.

14:45 У Києві оголошена повітряна тривога! Всім терміново прослідувати в укриття цивільного захисту!

13:54 Заступник міського голови звернувся до інтернет-провайдерів Києві із закликом допомогти підключити бомбосховища до Wi-Fi.

12:57 Нагадаємо, що в столиці для сполучення між правим і лівим берегом працюють лише два мости: Північний та Дарницький. Але пересуватися містом рекомендують лише за крайньої потреби. Також не слід нехтувати сигналами тривоги. Якщо чуєте – спускайтеся в укриття!

12:53 У мерії заявили, що у Києві працюють продуктові магазини та більшість комунальних аптек "Фармація". Кличко звернувся до власників приватних аптек із проханням відкрити і їх за можливості, щоби люди годинами не стояли у чергах за ліками. Карта працюючих аптек із примітками щодо наявності інсуліну на складі:

12:39 І трохи хороших новин. У Київському зоопарку днями народився лемур. Назвали малюка – Байрактар, повідомив мер міста Віталій Кличко.

10:30 Метро у столиці працює до 19:00. Орієнтовний інтервал руху 40 хвилин. Підземні станції цілодобово функціонують як укриття. Як працюють різні гілки – дивіться на карті:

02:33 І знову у Києві звучать сирени повітряної тривоги. Містян просять пройти в укриття. Повідомляється про звуки вибухів.

3 березня

21:53 У Києві оголошено повітряну тривогу.

20:50 "Київтеплоенерго" ліквідувало аварію на теплотрасі біля столичного вокзалу, яка сталася через обломки збитої ракети. У КМДА повідомили, що на даний момент усі споживачі з теплом та гарячою водою, а пошкодження було незначним.

18:00 У Києві оголошено повітряну тривогу.

15:17 У КМДА повідомляють про те, що сміттєвози у Києві працюють. Проте громадян просять викидати насамперед органіку:

викидайте в контейнери, насамперед, лише органіку та засоби гігієни; поки не викидайте пластик, папір, картон та інші відходи, які можна деякий час складувати у приміщенні; не викидайте відходи без пакетів або в розірваних пакетах – тому вантажники витрачають зайвий час, щоб зібрати розкидане у дворі сміття.

14:25 Нацполіція затримала у Києві чотирьох диверсантів з арсеналом зброї. Їх викрили, коли вони здійснювали фотографування на одній із станцій столичного метро.

"У їхньому автомобілі поліцейські виявили арсенал зброї, у тому числі РПГ-7 та заряд до неї, автомати Калашнікова зі спорядженими магазинами, гранати, саморобний вибуховий пристрій та тротилові шашки", – повідомляє поліція.

Ситуація в Києві на 3 березня

Кличко розповів про те, що ситуація в місті складна, але контрольована.

"Вночі в столиці прогриміло кілька вибухів. Це працювали системи ППО Збройних Сил, які збивали ворожі ракети. Руйнувань і постраждалих, слава Богу, немає. Пошкоджену вчора теплотрасу біля залізничного вокзалу тепловики відновлять. Міська влада продовжує забезпечувати роботу критичної інфраструктури Києва", – заявив столичний мер.

Нагадаємо, що вчора ввечері ППО збила над Києвом ракету, уламки якої впали в районі Київського вокзалу і пошкодили теплотрасу. В результаті був поранений чоловік.

Станом на 3 березня у столиці України комендантська година діє з 20:00 до 07: 00.

Для руху транспорту відкрито північний та Дарницький Мости. Пересуватися по них можна з 08: 00 до 19: 00. По місту заборонено їздити по смузі громадського транспорту.

Влада просить громадян не залишати неправильно припарковані автомобілі біля вокзалу, де проводиться евакуація людей. Ті автомобілі, які заважають, будуть евакуйовані і передані на потреби української армії.

Робота громадського транспорту в Києві 3 марта

Метро

Червона лінія: від ст. " Шулявська "до ст."університет". Синя лінія: від ст." Героїв Дніпра "до ст."Теремки". Без зупинки на станціях:" Майдан Незалежності","Площа Льва Толстого". Зелена лінія: від ст." Сирець "до ст."Видубичі". Без зупинки на станціях:" Палац спорту"," Кловська","Золоті ворота". Також працює дільниця "Славутич" – "Червоний хутір".

Приблизний інтервал руху: 40 хвилин, а графік роботи може оперативно змінюватися при необхідності.

Крім того, станції метро продовжують працювати як укриття.

Автобусні маршрути зі змінами:

№21 – від вул. Милославської до вул. Каштанової №73-вул. Милославській до вул. Каштанової №101 – від вул. Милославської до ж. м. Райдужний №103 – від вул. Світлицького до вул. Єфремова через пл. Марченка №51 – через Дарницький міст №55 – через Дарницький міст №115 – через Дарницький міст №114 – від Милославської до ж. м. Райдужний №69 – від Палацу спорту до вул. Гната Юри №90 – від вул. Туполєва до вул. Гната Юри №22 – через Дарницький міст №91 – через Дарницький міст №118 – від політехнічного інституту-до мосту Патона.

Рух автобусних маршрутів №№ 1, 5, 9, 10, 11, 12, 19, 30, 36, 39, 43к, 64, 65, 76, 77, 78, 88, 100, 104 тимчасово не проводиться.

Решта маршрутів працюють за постійними схемами.

Тролейбусні маршрути

Організована робота тролейбусного маршруту від ст. г. "Васильківська" до вул. Смолича.

Рух інших маршрутів тимчасово не проводиться.

Трамвайні маршрути

Організована робота трамвайних маршрутів № № 2, 8К, 22к, 29К, 33а – за постійними схемами. Організоване трамвайне сполучення на ділянці "Подільське тред-Контрактова площа".

Рух інших маршрутів тимчасово не проводиться.

Що відбувається в Маріуполі зараз. Ситуація на 4 березня: онлайн

Ситуація в Маріуполі в ході війни Росії проти України критична. У місті немає світла, води, опалення, зв'язку та продуктів. Комунальні служби не можуть полагодити лінії водо – та електропостачання через постійні обстріли російськими окупантами. Але збройні сили України продовжують тримати позиції і захищати місто.

Детальніше про те, що зараз відбувається в місті, всі новини Маріуполя, важливі повідомлення та оперативна інформація – в матеріалі РБК-Україна.

16:10 Мер Марійполя Вадим Бойченко в коментарі РБК-Україна розповів про ситуацію у місті.

"Ситуація дуже складна, але ми тримаємося. У нас гуманітарна блокада, яку створили російські війська, обстрілявши критично важливу інфраструктуру. Ми без тепла, без світла, без води та практично без зв'язку. І у нас закінчуються продукти та медикаменти", – сказав він. .

Також Бойченко повідомив, що просить внести Маріуполь до списку міст для створення гуманітарних коридорів. Він наголосив, що вже 5 днів окупанти ведуть вогонь по житлових будинках. Багато вбитих та поранених, але їхню кількість зараз неможливо уточнити через те, що обстріли не стихають.

"Спочатку був обстріл у східній частині міста – це так званий Лівий берег. Зараз вони працюють Західному та Північно-західному напрямку. Люди дев'яту добу сидять у підвалах, у укриттях. Вони луплять з усіх знарядь: з "градів", з важкої артилерії та кілька разів навіть застосовували авіаобстріли та авіабомби", – сказав Бойченко.

Також він додав, що ворожих військ у місті немає, а ЗСУ стійко тримають позиції та захищають місто.

Що відбувається в Маріуполі на 4 березня 2022

З-за того, що у Маріуполі немає зв'язку, новини з міста надходять не так часто. Станом на вчора ситуація в місті залишалася складною. Через обстріли Маріуполь залишився без тепла, води і світла. Комунальні служби не можуть виїхати і зайнятися ремонтом ліній через ті ж постійні обстріли.

"У той же час комунальні служби постачають паливом генератори, що живлять міські лікарні електроенергією, тим самим даючи можливість надавати екстрену медичну допомогу всім пораненим жителям Маріуполя", – йдеться в повідомленні міськради.

З початку війни Росії проти України у місті отримали поранення різного ступеня тяжкості понад 200 мирних жителів. У лікарні вдалося відновити електропостачання, тому медпрацівники продовжують надавати допомогу.

"Ні в кого вже немає сумніву – це (дії Росії в Україні, – ред.) акт геноциду російських окупантів проти українського народу, проти нас з вами", – заявив мер міста Вадим Бойченко.

Також він зазначив, що ЗСУ впевнено тримають позиції і захищають місто.

Фото: у Маріуполі не припиняються обстріли (t me Pravda_Gerashchenko)

Ситуація в місті на 08:00 4 березня

У міськраді повідомляють, що на даний момент очікується план зі створення гуманітарного коридору в умовах режиму тиші.

"Наше місто на межі гуманітарної катастрофи. Вчора ми домоглися того, щоб голос Маріуполя був почутий і потрапили в список міст, які будуть мати можливість гуманітарного коридору і припинення до цього часу вогню", – заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Також він зазначив, що першочерговими завданнями є забезпечення жителів міста речами першої необхідності, продуктами і відновлення критичної інфраструктури.