Кам’янське – надійний тил для наших захисників, – Андрій Білоусов

27 липня мер Кам’янського Андрій Білоусов передав 5 різних дронів: «Mavic 3», «Mavic 3Т» та «Mavic Fly» – для підрозділу ТРО, в якому проходить службу багато хлопців з нашого міста.
Квадрокоптери на війні – це «очі», які дозволяють нашим воїнам стежити за пересуваннями ворога вдень і вночі. «Пташки» допомагають виконувати бойові завдання та рятують життя.
Від імені всієї громади мер подякував військовим за службу та побажав скорішої Перемоги України.

Нехай всі хлопці повернуться додому живими і неушкодженими. Кам’янське – надійний тил для наших захисників! – зазначив Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua

Що робити, якщо гроші з картки списані, а банкомат їх не видав: алгоритм вирішення ситуації

Багато українців зіштовхуються з ситуацією, коли банкомат не видає гроші, але вони списуються з рахунку, про що може свідчити SMS від банку. На моніторі банкомату при цьому може з'явитися повідомлення про помилку.
Через таку неприємність важко не розгубитись і не запанікувати, особливо якщо гроші були потрібні терміново і сума була значною. Як правильно вчинити в цій ситуації, розповіли у Finance.ua.
Правильні дії для вирішення проблеми
Передусім треба заспокоїтись, адже такі ситуації періодично трапляються, і кошти нікуди не зникають. У банках є давно відпрацювали механізм, як правильно діяти, якщо банкомат із тієї чи іншої причини не видає готівку.
Фахівці радять не відходити від банкомату і зачекати 15-20 хвили. Після цього перевірити баланс карткового рахунку. У більшості випадків банкомат правильно визначає стан "невидачі" грошей та посилає команду на "скасування списання". Тоді через 15-20 хвилин списана сума просто повернеться на ваш рахунок. Її можна буде зняти, не вчиняючи додаткових дій, але вже в іншому, справному банкоматі.
Якщо ви зачекали зазначений час, але гроші так і не повернулись на рахунок, це може відбуватись за різними причинами. У такому разі слід відразу ж звернутися із заявою або до найближчого відділення банку, який видав картку, або на "гарячу лінію". Обов'язково треба зазначити час спроби зняття готівки, суму, адресу банкомату.
Якщо картка, з якої знімалися гроші, і банкомат належать одному банку, заява буде одразу прийнята в роботу. Тоді після інкасації цього банкомату кошти будуть зараховані вам на картку. Зазвичай це займає від 2-3 днів до двох тижнів, в залежності від розташування банкомату.
Складнішою буде процедура повернення, якщо спроба зняти гроші здійснювалась у "нерідному" банкоматі. У такому випадку відповідна служба банку-емітента картки має надіслати запит на банк-власник банкомату. Щоб отримати свої кошти, доведеться чекати близько місяця, але гроші все одно будуть повернуті.
Шахрайські дії
У деяких випадках неотримання коштів при їхньому списанні з рахунку відбувається не через несправність банкомату, а через дії шахраїв. Наприклад, зловмисники можуть змастити віконце пристрою для видачі банкнот клеєм, через що гроші застрягають. Коли жертва відійде від банкомату, шахрай виймає купюри, що прилипли.
Тому у разі неуспішної видачі слід обов'язково почекати біля банкомату і прослідкувати, щоб ваші гроші ніхто не забрав.
Джерело: 5692.com.ua

Вони бувають нестерпними: три знаки Зодіаку зі складним характером

Астрологи вважають, що те, як у момент народження людини були розташовані зірки, безпосередньо впливає на формування її характеру в майбутньому. Кожен при народженні отримує певний потенціал, чи вийде його розвинути – залежить від нас самих. Зрозуміло, не можна повністю виключати і вплив на долю конкретної людини життєвих обставин.
Діва
Люди, народжені під знаком Діви, нерідко наділені складним характером. Вони схильні до підвищеної тривожності й постійно шукають підступи. Вони з тих людей, які люблять "накручувати" ситуацію, обмірковувати її тижнями і додумувати деталі.
Діви – перфекціоністи, вони намагаються шукати досконалість у всіх аспектах життя. Коли їм не вдається те, що вони задумали, Діви засмучуються і демонструють це оточуючим. Володіють критичним мисленням, як щодо оточуючих, так і щодо своїх недоліків.
Терези
Представники цього знака в деяких ситуаціях можуть бути занадто прискіпливими, або, якщо говорити простіше, занудами. Вони прискіпливо ставляться до тих, хто поруч, люблять помічати дрібні недоліки і критикувати. Сваритися відкрито й галасливо Терези не люблять, їхній "коник" – шпильки та уїдливі зауваження. Вони майже постійно чимось занепокоєні й поспішають поділитися цим із близькими, що нерідко призводить до роздратування з боку родичів і друзів.
Рак
Раки дуже люблять оточувати турботою друзів і рідних. Це не завжди позитивно сприймається оточуючими, оскільки турбота Раків нерідко буває "задушливою". Раки часто просто не можуть зрозуміти, що не кожна проблема потребує їхнього активного втручання. Вони люблять давати поради, здебільшого, не прошені.
Люди, що народилися під цим знаком – природжені мрійники, у своїх фантазіях вони бачать себе рятівниками. Проблема тільки в тому, що вони часто приходять на допомогу тим, хто цього не потребує.
Джерело: 5692.com.ua

У серпні буде багато свят: які дні будуть вихідними

Уже за кілька днів настане серпень – останній місяць літа, у який українці відзначають одразу кілька свят. Серед них і один із найважливіших для України днів – День Незалежності.
Оскільки на території нашої країни тривають бойові дії, 27 липня 2023 року Верховна Рада України проголосувала за продовження воєнного стану ще на три місяці – до 15 листопада. За це рішення проголосували 347 народних депутатів. За довоєнних часів День Незалежності був вихідним, але цьогоріч, у зв'язку з воєнними діями і пов'язаними з ними змінами в законодавстві, цього дня додаткового вихідного не буде.
Приватні компанії та підприємства, як і раніше, мають право самостійно визначати, які дні будуть вихідними для їхніх співробітників. На державному ж рівні визначено, що в серпні поточного року вихідними будуть тільки суботи і неділі – тобто, 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26 і 27 числа.
На серпень також припадає одразу три свята, пов'язані зі Збройними Силами України – 2 серпня відзначають День аеромобільних військ, 6 серпня – день ВПС, а 8 серпня – День військ зв'язку.
Також цього місяця відзначають свої професійні свята люди кількох професій – бджолярі – 19 числа, археологи – 15-го, інкасатори – 1-го, будівельники і ветеринари – 11-го серпня.
Джерело: 5692.com.ua

“Погані” дні серпня 2023 року: коли потрібно бути особливо обережними

Давно відомо, що фази Місяця впливають як на фізичний, так і на психологічний стан людей. Тому астрологи вважають обґрунтованим і логічним орієнтуватися на місячний календар при плануванні свого життя.
Серпень – не найкращий місяць цього року, оскільки в ньому буде чимала кількість несприятливих днів. У силі ретроградна Венера, а це, на думку астрологів, свідчить про майбутні складнощі в особистих стосунках. Вони настійно рекомендують не вибирати серпневі дні для укладення шлюбу.
Традиційно найскладнішими днями місяця вважаються молодик і повний місяць. Крім цих днів, несприятливими будуть дати 1,3,4,8,10,15,21 і 25 серпня. Якщо йдеться про цілком конкретні справи, то і тут у астрологів є рекомендації.
Наприклад, 12 і 14 серпня краще не відвідувати стоматологів, а 17, 18, 19, 21, 23, 26, 28, 29, 30 потрібно уникати великих покупок. Цього місяця не рекомендується купувати автомобілі та нерухомість – це може стати невдалим вкладенням.
Будуть у серпні й сприятливі дні – астрологи вважають, що це 2,5,11-14,23,28 числа цього місяця. Ці дні потрібно використовувати для релаксації та відпочинку, а також для спілкування з близькими людьми.
Джерело: 5692.com.ua

Як законно обійти штрафи за порушення ПДР, відбувшись усним зауваженням: поради українським водіям

Іноді водії зіштовхуються з тим, що штрафи їм виписують за настільки дрібні порушення, які не можуть спричинити жодних значимих наслідків. Слід знати, що у деяких подібних випадках водії можуть оскаржити накладений штраф і отримати замість нього лише усне попередження.
Які випадки передбачають усне зауваження
На дорозі під час активного руху трапляються ситуації, які можуть мати різні наслідки. Безумовно, при проїзді на червоне світло, їзді по зустрічній смузі чи спричиненні будь-якої іншої ситуації, яка перешкоджає нормальному руху, водій має бути покараний. Штраф – найпопулярніша форма покарання за порушення ПДР в Україні.
Водночас стаття 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає окрему категорію порушень ПДР – малозначні правопорушення. Тобто це ті порушення, які не здатні впливати на інших водіїв під час руху, провокувати аварійні ситуації, тяжкі наслідки чи великі збитки.
Кодекс не містить чіткого переліку ситуацій на дорозі, які вважаються малозначними правопорушеннями. Тому у кожному випадку рішення ухвалює інспектор, враховуючи супутні обставини.
Приклади малозначних порушень:

водій забув удома «паперовий» поліс, однак фактично автомобіль застрахований (це легко перевіряється по базі МТСБУ);
рух у крайній лівій смузі, якщо права не зайнята, а покриття правої смуги при цьому суттєво пошкоджено;
зупинка перед світлофором на декілька сантиметрів далі стоп-лінії.

Якщо водій переконаний, що його дії можуть вважатись лише формальним порушенням і не несуть суттєвих наслідків, він має право вимагати від правоохоронців усного зауваження замість штрафу, за яким оформлюється відповідна постанова. При цьому треба аргументувати свою думку.
Винесення усного попередження не зобов'язує водія оплачувати штраф і не тягне за собою будь-які інші правові наслідки. Крім того, водій у такому разі не буде вважатися притягнутим до адміністративної відповідальності.
Джерело: 5692.com.ua

Українські банки нагадали про денні ліміти: яку максимальну суму можна переказати з картки на картку

На час воєнного стану в Україні банки встановили ліміти для переказів з картки на картку. Про це нагадали найпопулярніші фінансові установи держави: ПриватБанк і Монобанк.
Ліміти в ПриватБанку
У ПриватБанку денний ліміт на перекази становить 29 999 гривень від інших клієнтів банку.
Крім того, є й ліміт у валюті. Так, наприклад, на картку Mastercard можна переказати максимум 10 тисяч доларів на добу, а на картку Visa — 7,5 тисячі доларів. Крім того, для доларових переказів є ліміт на тиждень – не більше 10 тисяч.
Ліміти в Monobank
В Monobank умови дещо м'якші. Там немає обмежень на розрахунки між клієнтами банку. Однак, клієнтам варто враховувати, що універсальні сервіси обмежують одночасні перекази до 25 тисяч гривень, незалежно від того, послугами якого банку ви користуєтесь.
Щодо карток Mastercard, то тут діє такий же ліміт як і в ПриватБанку — 10 тисяч доларів на день.
Які перекази можуть викликати підозру
Крім того, банки почали активніше контролювати рахунки своїх користувачів. Це робиться для боротьби ж тіньовою економікою. Тому, якщо фінансовій установі якісь операції здадуться підозрілими, клієнту можуть заблокувати рахунки.
Підозри можуть з'явитися, якщо:

на картку регулярно надходять схожі або однакові за розміром суми;
відбувається масові перекази на картку — понад 30 транзакцій за день;
переказ грошей проводився з росії або білорусі;
різні відправники пересилають по 100 гривень на добу.
Джерело: 5692.com.ua

ФОПи можуть забути про 2%: президент підписав указ про повернення довоєнних податків

Учора, 26 липня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №8401, який скасовує 2% податок для ФОП. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Що зміниться для підприємців
З початком повномасштабного вторгнення, українські підприємці могли сплачувати податки за спрощеною системою. Тепер же, згідно закону, з 1 серпня розмір податку для ФОП ІІІ категорії повернеться на передній рівень і буде складати 5%.
Закон також скасовує можливість для ФОПів І та ІІ груп не сплачувати єдиний обов’язковий платіж й повертає штрафні санкції за порушення податкового законодавства.
Варто зазначити, що для прифронтових територій, включаючи території можливих бойових дій, право добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ буде збережено.
Крім того, зберігається й мораторій на податкові перевірки до закінчення війни. Однак з серпня це не буде стосуватися підакцизних товарів: алкоголю, тютюну, палива, а також грального бізнесу та фінансових послуг.
Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, такі умови є необхідними для співпраці з МВФ.
Джерело: 5692.com.ua

Відкрийте пачку соди і поставте в холодильник: простий трюк позбавить від вічної проблеми

Сода, яка є на полицях у кожної господині – це хімічна речовина під назвою гідрокарбонат натрію. Натр був відкритий одним із французьких хіміків ще 1736 року, а виробляють харчову соду способом, який був винайдений бельгійцем Ернестом Сольве.
Харчова сода використовується для випічки, для очищення поверхонь і виведення плям. А ось навіщо деякі господині ставлять пачку з содою в холодильник, знають не всі. Це може здатися дивним, адже хімічні властивості харчової соди не передбачають зберігання за низької температури. Насправді ж цьому є просте пояснення – сода відмінно поглинає запахи.
Згідно з інструкцією на пачці зберігати соду потрібно в прохолодному сухому місці, поза досяжністю прямих сонячних променів. Так потрібно чинити, якщо цю речовину використовують за призначенням – для приготування їжі.
Але не всі знають, що за допомогою гідрокарбонату натрію можна вирішити одну "кухонну" проблему – усунути запах у холодильнику. Сода – прекрасний абсорбент, швидко видаляє запахи і перешкоджає їх повторній появі.
Для посилення ефекту можна використати кілька простих трюків – наприклад, під час чергового миття холодильника використати замість спеціального мийного засобу розчин із води та соди. Після того як холодильник повністю вимитий, у нього потрібно помістити ємність із содою. Набагато простіше й економніше використовувати не цілу пачку, а тарілку з содою. Таким чином, сода активніше взаємодіє з повітрям усередині холодильника, і тому працює набагато ефективніше.
Використання соди для усунення запахів – безпечний і недорогий спосіб, міняти соду в ємності потрібно всього раз на тиждень. Не забудьте врахувати, що соду, яка перебувала в холодильнику, після використання потрібно викидати – використовувати її за призначенням не можна.
Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янському пройшло чергове засідання виконавчого комітету міської ради: що обговорювали 

26 липня у Камʼянському відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. До порядку денного було включено 38 питань.

На початку засідання заслухали звіт про підсумки роботи департаменту соціальної політики міської ради

Рішенням виконкому визначено величину опосередкованої вартості найму (оренди) житла в Кам’янській міській територіальній громаді за квітень – червень 2023 року на одну особу в розмірі 633,34 грн.

Також виконавчий комітет визначив КП КМР «Центральні тепломережі» користувачем 30-ти автоматизованих блочно-модульних котелень.

Значна кількість розглянутих виконавчим комітетом питань стосувалася роботи служби у справах дітей та відділу розподілу житлової площі міської ради.