Мер Кам’янського відвідав хаб “ВПО України”

Мер Кам'янського Андрій Білоусов відвідав представництво Всеукраїнського об’єднання громадської організації "ВПО України", яке розмістили у Кам’янському на базі будівлі колишньої адміністрації Заводського району по проспекту Свободи, 2/1.
Міський голова поспілкувався з працівницями хабу. Щодня вони допомагають вимушеним переселенцям. У пункті надаються безкоштовні юридичні консультації, проводяться групові та індивідуальні заняття з психологами, організовують семінари, курси та інші пізнавальні заходи.

Підтримуємо організацію та готові до подальшої плідної співпраці, щоб зробити життя людей, які знайшли прихисток у Кам’янському, ще більш комфортним та захищеним. Разом до Перемоги! – написав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua

Діви почнуть нове життя, а Водоліям буде надіслано знак: передбачення Таро й астрологів на 27 серпня

Досвідчені тарологи й астрологи вже підготували свої передбачення для всіх знаків Зодіаку на завтра, 27 серпня 2023 року. Представникам трьох знаків, на думку астрологів, потрібно завтра бути уважними, щоб не пропустити знаки, які готує для них доля.
Діви
Дівам 27 серпня потрібно постаратися бути стриманими, уникати конфліктів і сварок. Велика ймовірність того, що життя готує для них сюрприз. А ось буде він приємним чи ні, великою мірою залежить від самих Дів. Новини потрібно сприймати спокійно, на провокації не реагувати, емоції оточуючим намагатися не показувати.
Астрологи вважають, що Дів очікує новина, яка буде пов'язана з їхнім минулим. Можливо, йдеться про колишніх коханих. Є шанс почати все спочатку, але необхідно обміркувати всі плюси і мінуси.
Водолії
Водоліям варто очікувати подій, які можуть перевернути їхнє життя. Люди, що народилися під цим знаком, досить незворушно сприймають як хороші, так і погані новини. Звістка, яка чекає на Водоліїв, може прийти від людини, про яку вони давно забули. Відразу особливих змін чекати не варто, але можна не сумніватися – отримана завтра звістка вплине на життя представників цього знака.
Телець
Астрологи й тарологи вважають, що завтра для Тельців настане один із найуспішніших днів літа. Не потрібно відмовлятися від пропозицій, які надійдуть 27 серпня – дуже велика ймовірність, що вони виявляться вигіднішими, ніж здається спочатку.
Завтра Тельцям не рекомендується проявляти наполегливість і завзятість. Близькі чекають від вас уваги – варто піти їм на зустріч.
Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янському провели спортивний захід “Змагаємось. Пам’ятаємо. Шануємо”

До Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, разом з ГО "Родини загиблих Героїв м. Кам’янське" та ПП "Бджола" у Кам'янському провели спортивний захід "Змагаємось. Пам’ятаємо. Шануємо".
Команди, у складі яких були діти загиблих Захисників, змагалися в спортивних естафетах, глядачі та вболівальники брали участь в конкурсах.

Спасибі управлінню молоді та спорту за організацію та всім небайдужим за те, що долучилися, – написав міський голова Кам'янського Андрій Білоусов.

Він зазначив, що кожен наш день під вільним небом є можливим завдяки нашим оборонцям.

За кожен звільнений метр української землі наш уклін та щира подяка. Вічна шана та пам’ять усім загиблим Воїнам. Тримаємося, віримо в Україну та працюємо на Перемогу! – додав мер міста.
Джерело: 5692.com.ua

Що таке детокс-ретрит і для чого він потрібен кожній людині: пояснюють психологи та дієтологи

Гарне здоров'я і самопочуття – запорука повноцінного життя. Фахівці вважають, що літні канікули, відпустки і навіть вихідні – найкращий час для того, щоб "перезавантажити" своє здоров'я.
Але далеко не всі вміють правильно відпочивати і відновлюватися. У цьому разі краще скористатися порадами дієтологів і психологів, які пояснять, що таке детокс-ретрит і для чого він потрібен.
Загалом детокс-ретрит можна охарактеризувати як оздоровчу програму, в якій використовуються прості інструменти. Прості – не означає не дієві, вони хороші тим, що застосувати їх може абсолютно кожна людина у своєму буденному житті.
Думка дієтолога
Правильне харчування – найважливіша складова оздоровчої програми.

Дієтолог Паула Валенте вважає: "Імпровізація перед холодильником – найгірша ідея для сніданку".

Під час літнього перезавантаження дієтологи радять обирати на сніданок органічні продукти, такі, як, наприклад, молоко і яйця.
Валенте пояснює, що спочатку здорове харчування може здатися непривабливим і несмачним, але це – поле для експериментів. Урізноманітнити своє меню можна, вивчивши рецепти – здорове харчування може бути таким же смачним, як і те, якого ви дотримувалися раніше.
Думка психолога
Психологиня однієї з відомих клінік Лурдес Рамон каже:

"Люди – заручники своїх звичок. Невеликі зміни породжують великі поліпшення в житті".

Вона вважає, що прості традиції, які ви можете зробити щоденними, можуть значно поліпшити ваше самовідчуття. Наприклад, Рамон рекомендує починати день з посмішки. Вона наполягає на тому, що ми і тільки ми – господарі свого настрою.
Таким чином, психологи та дієтологи сходяться на тому, що найкращий час для оздоровлення організму – це літо. Відпочинок, розробка і дотримання правильного раціону харчування, позитивний настрій і фізична активність – ось основні складові гарного здоров'я і самопочуття.
Джерело: 5692.com.ua

Нідерланди передадуть Збройним силам України майже всі свої літаки F-16

Нідерланди передадуть Збройним силам України майже всі свої літаки F-16, окрім декількох, які залишать для навчання українських пілотів. Рішення пов’язане з тим, що країна переходить на новіші західні винищувачі F-35.

Більше новин на REPORTER.UA

Повернення в Україну: демографи розповіли, скільки наших співвітчизників планує повернутися після війни

Останнім часом українські демографи все частіше б'ють на сполох. Вони впевнені, що демографічні загрози для нашої країни зростають, і з часом проблем ставатиме дедалі більше.
Експерти та науковці пояснюють – після початку повномасштабної агресії за кордон виїхала значна частина працездатного населення, а народжуваність швидко скорочується.
А після закінчення війни на Україну чекатиме ще один серйозний виклик – чоловіки, повернувшись з армії, виїжджатимуть за кордон, де вже влаштувалися їхні сім'ї.
Чи повернуться біженці, і хто буде відновлювати Україну
Згідно зі статистикою, приблизно 15% працездатного населення нашої країни наразі перебуває за кордоном. Учені вважають, що кількість тих, хто захоче повернутися після закінчення бойових дій, залежить від кількох чинників.
Один із них – тривалість війни. Що довше вона триває, то менше людей з часом повернуться на батьківщину. Ще один значущий фактор – умови, які будуть створені в країні для тих, хто повернеться. Наявність житла, роботи, інфраструктури впливатимуть на бажання наших співвітчизників повернутися в Україну.
Демографи підрахували – наразі в країнах Європейського Союзу проживає близько 5 мільйонів офіційно зареєстрованих українських біженців. Настрої серед тих, хто зараз живе за межами країни, швидко змінюються. Ще навесні цього року повернутися після закінчення війни панірували 30-40% громадян. Згідно з нещодавно проведеним опитуванням їхня кількість стала набагато меншою – збираються повернутися лише 20%.
Експерти та науковці вважають, що для стимулювання повернення громадян в Україну мають бути створені певні умови. Наприклад, рівень зарплати має бути приблизно таким самим, як і в сусідній Польщі, де, як відомо, зараз перебуває велика кількість українців.
Також учені вважають, що потрібно стимулювати народжуваність, виплачуючи всім матерям зарплату за виховання дитини. Для нормалізації демографічної ситуації в кожній українській сім'ї після війни має бути 2-3 дитини – наголошують демографи.
Джерело: 5692.com.ua

В Україні оновили ціни на дрова: що пропонують постачальники

В Україні наближається опалювальний сезон, і для багатьох громадян знову стали актуальними ціни на дрова. Адже з минулого року цей паливний ресурс став надзвичайно актуальним як серед сільських жителів, так і серед містян, що мають дачні будиночки.

Більше новин на REPORTER.UA

Штрафи в кілька десятків тисяч гривень та інші неприємності: за що стали масово карати мешканців сіл і передмість

Незнання законів не звільняє від відповідальності – це правило відоме практично всім. Але, як виявилося, далеко не користуються цим знанням.
Так, останнім часом різко зросла кількість штрафів, виписаних за керування мопедами без прав необхідної категорії. Штрафам піддаються, більшою мірою, жителі райцентрів, сіл і передмість. Пояснюється це тим, що саме там мопедами користуються найчастіше.
Потрібно зазначити, що мопед також є повноцінним транспортним засобом, і для керування ним потрібно мати права категорії А1. Наявність прав категорії А, В, С або D не дає права керувати мопедом.
У селах і райцентрах власники часто використовують мопед для пересування на невеликі відстані – наприклад, на ньому можна з'їздити до крамниці або в сусіднє село.
Але в поліції нагадують – незалежно від того, якими дорогами ви пересуваєтесь, для керування мопедом потрібні права категорії А1. Також обов'язковою є реєстрація мопеда.
Нагадуємо, що згідно зі статтею 126 Кодексу про адмінпорушення за керування мопедом без прав передбачено штраф у розмірі 3400 гривень. При повторному порушенні (протягом одного року) штраф буде набагато більшим – 40800 гривень і позбавлення прав на керування транспортними засобами терміном від 5 до 7 років.
Наслідки очевидні – регулярні поїздки на незареєстрованому мопеді без прав можуть призвести до значного штрафу і позбавлення прав на досить довгий термін.
Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янському відбулась сесія міської ради

У Кам'янському провели засідання чергової сесії міської ради.
До порядку денного увійшло 88 питань. Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов.
Він зазначив, що під час засідання затвердили звіт про виконання бюджету громади у І півріччі та внесли зміни до бюджету.

Уповноважили управління транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради на виконання функцій замовника в рамках реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ», субпроєкту «Оновлення рухомого складу Комунального підприємства Кам’янської міської ради «Транспорт», який передбачає придбання 20 нових трамвайних вагонів за рахунок європейських коштів, – написав міський голова.

Також він повідомив, що внесли зміни до Програми цивільного захисту населення щодо передбачення додаткових коштів на дооснащення укриттів та захисних споруд в двох міських лікарнях, передбачених для немобільних пацієнтів, та в житлових будинках, які знаходяться на балансі КП «Добробут».
Крім того, були внесені зміни до інших міських програм та розглянуто блок земельних питань.

Дякую всім депутатам за плідну роботу у цей непростий час, написав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua

Чи “відпустить” НБУ фіксований курс восени і як це вплине на вартість долару: прогнози експертів

З настанням осені курс долара в Україні може трохи змінитись у бік зменшення, що буде відображенням ринкових коливань. Проте не варто очікувати постійного зниження.
Таку думку висловив фінансовий аналітик Андрій Шевчишин, передає 24 канал.
Вартість валюти може знизитися на день або на кілька днів, але якесь стійке зниження навряд чи буде. Тим більше якщо Нацбанк змінить валютну політику, а відповідно змінить фіксований курс, то міжбанк і готівковий курс будуть близькі один до одного.
Шевчишин припускає, що курс долара перебуватиме в межах 41-42 гривень. Що стосується готівкового курсу, то він може бути трохи вищим.
Фахівець економічної експертної платформи Олег Гетьман вважає, що Нацбанк вже давно готовий до того, щоб "відпустити" курс. За його прогнозами, це може статись уже восени.

У нас є рекордні золото-валютні резерви, у нас є надходження валюти, у нас є профіцитний поточний платіжний баланс. Отже, якщо курс відпустять, то можна очікувати навіть ревальвації – зміцнення гривні до 35 або до 33 гривень, – наголосив він.
Джерело: 5692.com.ua