ID-картка та закордонний паспорт: українці можуть отримати документи незалежно від місця реєстрації

Оформити або відновити втрачені паспортні документи можна незалежно від місця реєстрації. Крім того, можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт.

Більше новин на REPORTER.UA

У Запоріжжі зайнявся балкон та кімната у квартирі багатоповерхівки

Прибувши на місце виклику, надзвичайники встановили, що в одній з квартир на дев’ятому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку горить балкон та кімната квартири на площі 10 кв.м.

Більше новин на REPORTER.UA

Уже за місяць відбудеться унікальне сонячне затемнення: коли Місяць закриє Сонце

Жителі Землі восени стануть свідками захоплюючого астрономічного явища – кільцеподібного сонячного затемнення. "Вогняне кільце" пройде по траєкторії приблизно 200 кілометрів, що простягається від північного заходу США через Центральну Америку до Бразилії. Про це повідомляє видання Space.
Коли відбудеться затемнення
Унікальне кільцеподібне затемнення можна буде спостерігати 14 жовтня 2023 року. Під час астрономічного явища Місяць не повністю закриє Сонце та залишить видимим тонку зовнішню лінію, яку називають "вогняним кільцем".
Учені пояснили, що орбіта Місяця навколо Землі являє собою сплющене коло або еліпс, тому іноді супутник знаходиться ближче до Землі, а іноді — далі. Затемнення можливі, коли місяць перебуває у фазі молодика. Якщо затемнення повне, це означає, що Місяць знаходиться близько до нашої планети, і його диск може закрити все Сонце.
Під час кільцеподібного затемнення Місяць знаходиться далі від Землі, тому візуально здається меншим і не повністю закриває Сонце, залишаючи кільце.
Чи можна спостерігати затемнення в Україні
Найкраще затемнення буде видно для жителів США, деяких країн Центральної Америки, Колумбії та Бразилії. За сприятливих погодних умов його можна буде спостерігати в Мексиці, Гватемалі, Нікарагуа, Панамі та деяких інших країнах.
Вогняне кільце найдовше спостерігатиметься, якщо його побачити з узбережжя Нікарагуа і Коста-Ріки. Це явище триватиме там більше 5 хвилин.
Українцям це затемнення буде доступне для спостереження зможуть лише онлайн завдяки NASA. Буде вестись пряма трансляція, що розпочнеться 14 жовтня о 18:30 за київським часом.
Джерело: 5692.com.ua

Як отримувати 6700 гривень щомісячно у разі втрати роботи: в Мінекономіки повідомили умови

В Україні безробітні громадяни мають можливість отримувати щомісяця по 6700 гривень. Для цього слід стати учасником проєкту "Армія відновлення", повідомляють на Урядовому порталі.
Як зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, проєкт "Армія відновлення" вже доступний у 19 регіонах України. Він стартував восени 2022 року. Наразі до нього приєдналися вже 48 тисяч безробітних українців, які отримали 305 млн гривень.
Цей проєкт спрямований на підтримку людей, які тимчасово опинились без роботи. Їм пропонується укласти трудовий договір та виконувати суспільно важливі роботи. Рівень оплати залежить від фактично відпрацьованого часу.
У разі роботи повний місяць сума виплат складатиме щонайменше 6700 гривень.
Види робіт залежать від конкретного регіону. Найбільш затребуваними видами діяльності в межах проєкту є:

роботи з забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
розвантаження, фасування та доставка гуманітарної допомоги;
надання соцпослуг в місцях переселенцям;
плетіння маскувальних сіток, приготування консервів для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонт військової амуніції;
догляд за пораненими військовослужбовцями в медзакладах;
розбір завалів, відновлення будинків, розчищення колій та доріг після пошкодження внаслідок бойових дій;
облаштування блокпостів, укриттів;
заготівля дров.

Варто зазначити, що наразі тривалість виплати допомоги з безробіття не може перевищувати 90 календарних днів. Також скорочений розмір мінімальної допомоги з безробіття, який складає 1000 гривень.
Джерело: 5692.com.ua

74 займання за добу: вогнеборці Дніпропетровщини долають численні пожежі в екосистемах

Упродовж 9 вересня на території Дніпропетровській області сталося 74 пожежі в екосистемах, загальна площа яких сягала понад 60 га.

Більше новин на REPORTER.UA

Безпечне користування гаджетами: скільки часу можна проводити зі смартфоном чи планшетом дітям різного віку

Сучасні діти проводять надто багато часу з гаджетом, це факт. Проблема посилилась через війну, коли навчання довелось перевести в онлайн. Наслідками цього стають зміни психологічного стану дитини, поведінкові відхилення, погіршення зору, підвищення ризику ожиріння тощо.
Тому батькам слід контролювати, скільки часу дитина проводить за гаджетом щодня. Про безпечну кількість часу розповіли в Освіторії.
Рекомендації фахівців щодо часу з гаджетами
Дітям до трьох років фахівці радять взагалі не давати жодні гаджети. Це стосується телефонів, планшетів, телевізора, які не мають потрапляти у поле зору малюків.
Щодо дітей більш старшого віку, перебування перед гаджетами за один сеанс має обмежуватись такими часовими нормами:

діти 4-5 років – максимум 15 хвилин;
6 років – 20 хвилин;
7-9 років – 30 хвилин;
10-12 років – 40 хвилин;
13-14 років – 50 хвилин.

Діти дошкільного віку
Фахівці зазначають, що діти 3-6 років переймають поведінку своїх батьків, тому потрібно подавати їм відповідний приклад і самим не користуватись гаджетами надмірно. У такому віці дітям не потрібен ні комп’ютер, ні смартфон, і в дитячій кімнаті не має бути жодних гаджетів.
Діти початкової школи
Для безпеки дітей віком 6-9 років і можливості постійного зв'язку з ними достатньо придбати кнопковий телефон або розумний годинник. У цьому віці вони вже можуть просити власний смартфон, але не варто погоджуватись на вмовляння.
Натомість батьки мають пояснити дитині, що інтернет може становити загрозу, обговорити всі ризики та навчити безпечної поведінки вмережі.
Діти середньої школи
Діти 10-14 років можуть мати власний смартфон. Але батьки мають стежити за тим, які сайти відвідує дитина, які застосунки завантажує. Краще, щоб використання гаджету дитиною відбувалось у спільних зонах вдома.
Підлітки
Багато підлітків безконтрольно використовують соцмережі, проте батькам потрібно їх контролювати та обмежувати. При цьому варто враховувати, що жорсткі заборони у цьому віці можуть мати зворотний ефект, адже підлітки зазвичай серйозно ставляться до особистих кордонів.
Як скоротити використання гаджетів дітьми
Для того, щоб дитина зменшила час використання гаджетів, варто дотримуватись таких порад:

батькам слід менше користуватись гаджетами при дитині;
потрібно проводити більше часу з дитиною, займаючись спільними активностями;
можна завести домашню тварину, яка зможе відволікати дитину від девайсів;
час користування гаджетами має бути чітко визначеним.
Джерело: 5692.com.ua

У Запоріжжі патрульні затримали жінку, яка розповсюджувала наркотики шляхом закладок

Завдяки повідомленню небайдужих громадян, патрульні виявили жінку, імовірно, причетну до зберігання чи розповсюдження наркотичних речовин.

Більше новин на REPORTER.UA

В Україні визначилися з графіками вимкнення світла і тривалістю знеструмлення: впровадити можуть вже з 1 жовтня

Стало відомо, що в більшості українських регіонів вже є графіки відключень електроенергії, розроблені місцевою владою та енергетичними компаніями. Запровадити графіки готові вже з 1 жовтня, але їх застосування залежить від актуальної ситуації в енергосистемі, передає "Хвиля".
Згідно з розробленими графіками, відключення електроенергії буде проводитись переважно на період до 4 годин на добу.
Наприклад, у Львівській області визначили, що максимальна тривалість відключень може становити не більше двох годин поспіль та до чотирьох годин на день. При цьому споживачів вже інформують про належність до груп у графіках відключень.
У Полтавській облдержадміністрації повідомили, що в регіоні може бути впроваджено шість черг відключення світла. Розробили графіки аварійних та планових відключень і у Вінницькій області, де тривалість знеструмлення може змінюватись і складати від 2 до 4 годин поспіль.
Зазначається, що складання графіків передбачено спеціальним розпорядженням Міністерства енергетики. При цьому діяти вони почнуть за розпорядженням "Укренерго" та за необхідності скоротити споживання.

"Є розпорядження міністерства, всі повинні підготувати графіки та поінформувати про них споживачів. Але це не означає, що з 1 жовтня почнуться відключення. Багато факторів: температура, ситуація з генерацією, російські атаки… Вам зараз ніхто не скаже точно, що буде", – повідомили в уряді.

Водночас аналітики запевняють, що, скоріше за все, відключення світла будуть. Але, якщо ситуація дозволятиме, то вони застосовуватимуться в періоди пікових навантажень і не для всіх.
Джерело: 5692.com.ua