Програмою “е-Відновлення” не може компенсуватися все: голова партії “Слуга народу” пояснила, які матеріальні втрати не відшкодують

В Україні продовжує діяти програма "е-Відновлення", у рамках якої громадянам виплачують грошову компенсацію за житло, знищене внаслідок бойових дій. Однак ця програма не призначена для компенсації деяких видів матеріальних втрат.
Докладніше про це розповіла голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, яка очолює також комітет з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Шуляк пояснила, що житловий сертифікат "Відновлення" не покриває всіх втрат. Так, наприклад, у межах цієї державної програми не виплачують компенсацію за знищені меблі, техніку, ремонти тощо.

"В України просто немає таких коштів. Тому зараз усі наші зусилля спрямовані на вирішення найбільшої проблеми – забезпечення громадян житлом, якого їх позбавила війна. Ми за те, щоб люди поверталися в Україну, купували житло, розвивали економіку. Саме такий механізм цьому сприятиме", – зазначила Олена Шуляк.

Також під час використання житлового сертифіката "е-Відновлення" необхідно враховувати, що житло, придбане за цією програмою, не можна продавати протягом п'яти років.
Якщо вартість житла, яку хоче придбати власник сертифіката вища, ніж зазначена в документі, йому доведеться доплатити.
Якщо ж житло вдасться придбати за суму меншу, ніж зазначена в сертифікаті, кошти, що залишилися, повернуть державі.
Джерело: 5692.com.ua

На Запоріжжі за позовом прокурора суд повернув у власність держави землі історико-культурного призначення

З метою недопущення знищення пам’ятки археології окружна прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом.

Більше новин на REPORTER.UA

До НМТ-2024 в Україні додадуть ще один предмет: подробиці

У 2024 році школярі, які вступатимуть до закладів вищої освіти, знову складатимуть комп’ютерний онлайн-тест НМТ, але кількість предметів, на відміну від минулого року, збільшиться.

Більше новин на REPORTER.UA

Уся Україна 1 жовтня зупиниться на хвилину: Володимир Зеленський анонсував акцію пам’яті

В Україні з нагоди Дня захисників та захисниць, 1 жовтня, по всій країні відбудеться масштабна хвилина мовчання в пам'ять про загиблих воїнів.

Більше новин на REPORTER.UA

Виплати ВПО на оренду житла: програма запрацює в трьох областях

Для внутрішньо переміщених осіб в Україні запускають ще одну ефективну програму допомоги. Вона працюватиме в трьох областях – Київській, Черкаській та Кіровоградській. Фінансову допомогу надаватимуть на оренду житла внутрішньо переміщеними особами.
Нова програма – результат спільної ініціативи Благодійного фонду "Право на захист" та УВКБ ООН. Програма після запуску діятиме в трьох українських областях.
Заступниця координатора з надання невідкладної грошової допомоги Благодійного фонду Інна Лациба розповіла, що, як правило, процес пошуку роботи, житла та адаптація внутрішньо переміщених осіб на новому місці забирає час і потребує великих зусиль.

"Мета програми – підтримати людей після вимушеного переміщення та сприяти їхній інтеграції. Грошова допомога на оренду житла дає можливість переїхати в більш комфортне житло, розташоване ближче до роботи, школи чи садочка", – зазначила координаторка.

Програма призначена для:

осіб, які перебувають під загрозою втрати нинішнього житла, потребують переїзду ближче до місця роботи, місця навчання дітей;
осіб, які проживають у місцях компактного проживання, що будуть розформовані.

Під час подання заявки обов'язково мають бути присутніми особисто всі члени сім'ї. Перелік документів, які потрібні для подання заявки, можна вивчити на сайті БФ "Право на захист".
Джерело: 5692.com.ua

Пенсії підвищать у три етапи: кому, коли і на скільки збільшать пенсіонерські виплати

Міністерство соціальної політики України оприлюднило інформацію про те, що наступного, 2024 року перерахунок пенсій буде здійснено у три етапи.
Перший етап перерахунку розпочнеться 1 січня 2024 року. Він відбудеться, оскільки з 1 січня в Україні також збільшиться розмір мінімальної заробітної плати. Для пенсіонерів, які отримують пенсії за віком (які досягли 65-річного віку), мінімальний розмір пенсії становитиме 40% від мінімальної зарплати.
Другий етап підвищення розпочнеться 1 березня наступного року і буде пов'язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Коефіцієнт, на який буде збільшено пенсійні виплати, дорівнюватиме різниці між чинним і новим прожитковим мінімумом.
1 квітня 2024 року розпочнеться третій етап перерахунку пенсій. Він буде пов'язаний зі збільшенням розміру мінімальної зарплати і для одержувачів пенсійних виплат, які працюють з урахуванням збільшеного трудового стажу.
У Мінсоцполітики наголошують – унаслідок російської агресії наша країна постійно стикається з новими викликами, які створюють додаткове навантаження на державний бюджет. Законодавчі заходи, які вживаються урядом і парламентом, повинні мати достатнє фінансове забезпечення.
Джерело: 5692.com.ua