Масована атака дронів на Дніпро: в ОДА повідомили про перші наслідки

Увечері 29 квітня російські війська завдали масованого удару дронами-камікадзе по Дніпру. Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За офіційними даними, внаслідок удару у місті виникли декілька пожеж, пошкоджені приватні будинки. Наразі підтверджена загибель однієї людини. Остаточна інформація про масштаби руйнувань та кількість постраждалих уточнюється.

Влада просить мешканців залишатися в безпечних місцях та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Ситуація в області залишається напруженою. Робота аварійних та рятувальних служб триває.

Джерело: 5692.com.ua

У Камʼянському змінився графік роботи мобільного ЦНАПу на 30 квітня

Центр надання адміністративних послуг Кам’янського повідомив про зміни в роботі мобільного підрозділу у середу, 30 квітня.

Запланований виїзний прийом на бульварі Будівельників, 27А (парковка біля ТЦ "Терра") з 11:00 до 15:00 скасували.

Замість цього мобільний ЦНАП працюватиме за новою адресою — бульвар Героїв, 38. Громадяни зможуть отримати необхідні послуги з 9:00 до 18:00.

Містян закликають враховувати оновлену інформацію під час планування візиту. У ЦНАПі дякують за розуміння.

Джерело: 5692.com.ua

У Камʼянському до Міжнародного дня танцю провели звітний концерт та привітали учасників

До Міжнародного дня танцю у Камʼянському провели звітний концерт, в якому взяли участь вихованці хореографічних відділень мистецьких шкіл Кам’янського. Міський голова Андрій Білоусов привітав учасників та вручив школам сертифікати на розвиток закладів. 

Про цю подію повідомляє сайт Камʼянської міської ради. 

“Традиційний — але щороку інакший”, – зазначив Андрій Білоусов. “Сьогодні, до Міжнародного дня танцю, провели звітний концерт хореографічних відділень мистецьких шкіл Кам’янського. 

Танцювальні колективи представили нові постановки, а наймолодші учні зробили свої перші кроки на великій сцені. Це не просто концерт, це підсумок великої роботи, щоденних зусиль учнів, викладачів і батьків. 

Привітав учасників, вручив мистецьким школам сертифікати на розвиток закладів. Щиро дякую викладачам, батькам, кожному, хто створює простір для розвитку дітей навіть у складні часи. Вдячність юним артистам за натхнення, яке дарують своїми щирими виступами. Від всієї громади подяка нашим ЗСУ за можливість розвивати мистецтво та будувати майбутнє у рідному місті”, – зазначив мер. 

У Кам’янському відбувся звітний концерт хореографічних відділень мистецьких шкіл міста

Сьогодні, до Міжнародного дня танцю, відбувся звітний концерт хореографічних відділень мистецьких шкіл Кам’янського.

Танцювальні колективи представили нові постановки, а наймолодші учні зробили свої перші кроки на великій сцені. Це не просто концерт, це підсумок великої роботи, щоденних зусиль учнів, викладачів і батьків.

Мер Кам'янського Андрій Білоусов привітав учасників, вручив мистецьким школам сертифікати на розвиток закладів.

Щиро дякую викладачам, батькам, кожному, хто створює простір для розвитку дітей навіть у складні часи. Вдячність юним артистам за натхнення, яке дарують своїми щирими виступами. Від всієї громади подяка нашим ЗСУ за можливість розвивати мистецтво та будувати майбутнє у рідному місті, – написав міський голова.

Джерело: 5692.com.ua

З українців стягуватимуть 23% податку за продаж на OLX, Rozetka чи Prom — нардепка Южаніна

29 квітня уряд ухвалив законопроєкт, який стосується абсолютно кожного, хто щось продає через цифрові платформи типу OLX, Prom, Rozetka, Etsy чи навіть Facebook Marketplace. І тепер за це доведеться платити. І не копійки. 10% за перші три продажі. А далі — повний "пакет": 23%

Нардепка Ніна Южаніна заявила: все просто. Продав щось раз, другий, третій — платиш 10%. А ось четвертий раз — і починається справжня податкова пригода. Якщо ви, як фізособа, не відкрили спеціальний банківський рахунок і не дали згоду банку розкрити вашу "банківську таємницю" — готуйтеся викласти 23% (18% — ПДФО, плюс ще 5% — військовий збір). Продали кросівки за 2000 грн — держава хоче 460 грн.

Все — з першої гривні. Без винятків

За словами Южаніної, оподатковуватимуть усе, незалежно від суми. Неоподатковуваного мінімуму — немає. Обіцяли, але, як часто буває, забули. Або передумали. Або просто сказали — і все.

До речі, ця новація — частина міжнародного обміну інформацією про доходи через цифрові платформи.

Як не потрапити під 23%

Є, звісно, винятки. Але щоб ними скористатись, треба відповідати купі умов. Наприклад:

  • маєш відкрити спецрахунок саме для цієї діяльності;
  • дати банку добро, щоб той міг передати всі твої дані податковій;
  • не бути ФОПом чи наймачем людей;
  • не продавати алкоголь, сигарети, пальне й інше підакцизне добро;
  • і, головне, не заробляти понад 6,7 млн грн на рік.

А якщо всього лише кілька разів на рік щось продати — наприклад, три рази на загальну суму до 2000 євро — то ще можна обійтись звичайним банківським рахунком. Але навіть тоді доведеться заплатити 10% податку (5% ПДФО + 5% військовий збір).

Податкові агенти

Оператори платформ тепер — податкові агенти. Саме вони подаватимуть звіти про всіх продавців до Державної податкової служби. Тобто той самий OLX чи Prom сам буде повідомляти, скільки ви наторгували і скільки маєте заплатити. А ще — перевіряти, хто ви такі і що саме продаєте.

От і все. Продав старий iPhone — заплати. Виставив дитячий одяг, з якого вже виросли — плати. І навіть якщо це була абсолютно особиста річ, без прибутку — держава все одно рахує це дохід.

Джерело: 5692.com.ua

Емоції під контролем: як підтримати дитину під час переїзду

Переїзд у нову країну — це завжди хвилююче випробування. Для дорослого це серйозна зміна, а для дитини — справжній землетрус. Світ, до якого вона звикла, буквально тріщить по швах: друзі, рідна вулиця, улюблений садок чи школа — все доведеться залишити позаду. І якщо дорослий ще якось може тримати себе в руках, то малеча переживає це набагато гостріше.

Тож як допомогти дитині пройти цей шлях максимально безболісно? Є кілька перевірених порад.

Дайте дитині право на емоції

Перша реакція на новину про переїзд часто буває буремною: сльози, страх, образа. Це нормально. Пам’ятаєте мультфільм "Головоломка"? Там емоції маленької Райлі буквально били через край: новий будинок здавався похмурим, усе навколо було чужим і незрозумілим. Так само і в реальному житті: діти можуть відчувати одночасно сум, злість і розгубленість.

І тут важливо не ламати ці почуття через коліно. Замість "не реви" чи "заспокойся" краще сісти поруч і сказати: "Я бачу, що тобі сумно", "Ти злишся, бо мусиш залишити друзів". Навіть якщо сльози течуть рікою — це шлях до прийняття змін.

Залучайте дитину до зборів

Часто здається, що підготовка до переїзду — справа дорослих. Але якщо дати дитині маленький острівець контролю, вона почуватиметься значно впевненіше.

Наприклад:

  • Запропонуйте обрати іграшки, які поїдуть з вами.
  • Запитайте, що з рідного хочеться взяти обов’язково: стару чашку, ковдру, малюнки.

І навіть якщо улюблене плюшеве ведмежа вже ледь тримається купи — краще хай їде з вами. Адже знайомі речі — це як якір у новому, невідомому світі.

До речі, не забудьте про смаколики. Якщо дитина обожнює певне печиво чи цукерки, спробуйте прихопити їх у дорогу. Маленька радість у потрібний момент справді творить дива.

Прощатися треба правильно

Одна з найболючіших частин переїзду — прощання. З людьми, з місцями, з улюбленими звичками.

І, чесно кажучи, спокуса просто "зникнути" без гучних сцен велика. Але краще не тікати від прощання. Організуйте кілька особистих зустрічей: з бабусею і дідусем, друзями з садка чи школи. Обійми, спільні фото, щирі слова — все це допоможе емоційно поставити крапку.

Щоб процес став легшим, можна розділити його на частини:

  • Минуле: фотографії, листування, обіцянки тримати зв’язок.
  • Теперішнє: невеличке свято або прогулянка улюбленими місцями перед від’їздом.
  • Майбутнє: плани на нове місто, подорожі та пригоди, які ще чекають.

Говоріть правду, не прикрашайте

Дуже хочеться сказати: "Ти швидко знайдеш друзів", "Школа буде супер!". Але дитина миттєво відчує фальш.

Краще разом зазирнути на сайт нової школи, подивитися фото класів, обговорити правила. Якщо є можливість, навіть показати відео чи сторінки соцмереж закладу. Тоді страх незвіданого потроху перетвориться на цікавість.

Розповідайте про новий дім поступово

Коли найгостріші емоції вщухнуть, саме час розповісти, що хорошого чекає у новому місці. І тут важливо не сипати загальними обіцянками, а наводити конкретику.

Наприклад:

  • "Поруч із нашим будинком є великий парк із озером."
  • "У твоїй новій школі є гурток робототехніки, як ти любиш."
  • "Щосуботи тут продають морозиво з незвичними смаками — з фісташкою, манго і навіть лавандою."

Так дитина почне бачити переїзд не тільки як втрату, а і як шанс на нові відкриття.

Переїзд — це завжди крок у невідомість. Особливо для дитини, чий світ тільки-но починає складатися. І від нас, дорослих, залежить, чи стане цей крок новим початком із натхненням, чи затяжною травмою. Турбота, відвертість і підтримка — ось що допоможе малечі пережити зміну дому без великих втрат для душі.

Джерело: 5692.com.ua

Працівників ТЦК без бойового досвіду направлять у зону бойових дій — Генштаб

Генштаб Збройних Сил України вирішив не сидіти склавши руки. За останнім рішенням Головнокомандувача стартувала масштабна перевірка всіх територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — ТЦК та СП. А якщо простіше — почали з’ясовувати, хто з працівників має реальний бойовий досвід, а хто тільки кабінети протирав.

Про це коротко розповіли в самому Генеральному штабі.

Що це означає

Схема наступна: якщо людина в ТЦК здорова, але за плечима в неї — жодного бою, її направляють служити вже безпосередньо в бойові частини. Отак от, без зайвих церемоній. А їх місця у центрах займатимуть поранені військові, які через стан здоров’я вже не можуть повертатися на фронт, але все ще готові бути корисними.

До речі, за всю координацію цієї історії відповідає один із заступників начальника Генштабу — так що контроль за процесом обіцяють тримати міцний.

Навіщо це все

Командування каже, що така рокіровка потрібна для підняття ефективності роботи самих центрів. І, що не менш важливо, для відновлення справедливості в армійському середовищі. Бо, чесно кажучи, коли в тилу працюють цілком здорові чоловіки без досвіду війни, а на передовій ледь тримаються поранені — це не додає бойового духу нікому.

Ще цікаво: Генштаб нагадав, що за період із 2022 по 2025 роки вже провели повну ротацію керівників усіх ТЦК. І тепер, якщо взяти середню температуру по лікарні, ситуація виглядає так:

  • близько 70% працівників ТЦК мають бойовий досвід;
  • з них майже половина отримала поранення або контузію;
  • приблизно 20% — це цивільні співробітники ЗСУ.

Тобто, картина не така вже й безнадійна, як комусь могло здатися.

Ще один момент

У березні омбудсман Дмитро Лубінець повідомляв, що у 2025 році кількість скарг на працівників ТЦК різко зросла. У ЗМІ стало більше історій про порушення прав людей під час мобілізаційних заходів. Можливо, саме ці сигнали і підштовхнули Генштаб навести лад у своїх рядах.

Джерело: 5692.com.ua

У Дніпрі «замінували» навчальні заклади та ТЦ: подробиці

Вчора, 28 квітня, надійшло повідомлення про замінування низки об’єктів у Дніпрі. У списку були Національний технічний університет “Дніпровська політехніка”, ДНУ, ДДУВС, бізнес-центр “Кудашевський”, “Куб”, Палац культури “Металург”, ТЦ “Вавилон”, ТЦ “Караван”, ТЦ NEO PLAZA, автовокзал та ГУ Нацполіції.

Травень 2025: місяць осяяння, пристрасті й великих можливостей

Травень 2025 року буде таким, що запам’ятається! Наче раптом у кінці темного тунелю спалахне яскраве світло — і ти бачиш перед собою десятки нових доріг. І кожна з них манить.

Небо цього місяця — немов глибокий подих перед великим стрибком. Напружене, хвилююче, живе. Щось велике ось-ось почнеться.

Велика астрологічна подія

Головний момент травня — 25 числа Сатурн переходить у знак Овна. А ще й з’єднується з Нептуном, який із кінця березня вже нашіптує у серце нові мрії.

Звучить трохи загадково, правда? Насправді — це зустріч Вогню й Води. Реальності й Мрії. Порядку й Надії.

І тут кожен має собі чесно відповісти: який світ я хочу будувати? Не просто фантазувати, а справді брати й робити.

Час ламати старі шаблони

У травні багато хто відчує справжній внутрішній переворот. Наче невидимий компас вкаже напрямок, і ти раптом зрозумієш, куди йти.

Магія цього часу проявляється так:

  • Хтось нарешті наважиться на перший крок до великої мрії;
  • Комусь відповідь на давнє питання прийде сама по собі;
  • А ще хтось відчує: те, що здавалося нереальним, насправді — цілком досяжне. Просто треба дерзнути.

Повітря насичене електрикою

Травень буде наповнений потужними енергіями. Відчуття таке, ніби в повітрі літають іскри.

Світ змінюється. Лідери — нові. Ідеї — інші. Горизонти науки, мистецтва, навіть духовності — розсуваються. І це ще не межа.

Цікаво, що зміни торкнуться навіть таких традиційних сфер, як релігія. Є припущення: після смерті Папи Римського у квітні, новим Понтифіком може стати не італієць. А це, погодьтеся, історична рідкість.

Баланс між мрією і реальністю

Сатурн нагадує: мрія без дисципліни — лиш гарна казка. А Нептун підказує: не зраджуй себе, навіть коли будеш прокладати реальні дороги.

Травень — це старт. Весною 2026 нас чекає велика перебудова світу, і от саме зараз ми закладаємо її основи. Кожна думка має вагу. Кожне рішення — як цеглинка у майбутнє.

Третя декада: точка без повернення

Кінець травня буде особливо гарячим — у всіх сенсах. Планети "закрутять" нас у віхрі змін. І кожен стане перед вибором: триматися за старе чи крокувати у невідоме.

До речі, молодик у Тельці принесе нам ще одну важливу тему — фінанси і особисті цінності. Почнеться новий цикл, причому досить потужний.

Ще важливо пам’ятати про Чорний Місяць у Скорпіоні. Він підніматиме старі таємниці на поверхню. Доведеться розбиратися — хочемо ми того чи ні.

Можливості, які не можна втратити

Травень відкриває купу шансів для зростання:

  • Вихід за межі старих звичок і страхів
  • Глибокі усвідомлення — як блискавка серед ясного неба
  • Перевірка сили волі — не буде легко, але буде варто
  • Стрімкий ріст у кар’єрі та бізнесі — головне, встигнути схопити можливість
  • Нові почуття або завершення старих історій — особисте життя теж не стоятиме на місці

І тут головне — не закриватися. Довіритись потоку змін.

Велика місія травня

Місяць несе місію — перебудувати свідомість. Старі моделі мислення руйнуються. На їхньому місці виростають нові сенси, нові системи.

Мрії оживають, якщо підкріплені діями. А цінності доведеться переосмислювати всім і кожному. Світ хоче від нас чесності — із собою передусім.

Сатурн і Нептун: коли мрія вчиться ходити

Починаючи з травня 2025 року, ми входимо у процес, який вибухне остаточним результатом навесні 2026-го.

Аспект Сатурна і Нептуна в Овні — це не просто астрологічний факт. Це справжній портал. Брама, яка веде із царства мрій у світ реальних справ.

Сатурн — наш будівельник. Він показує: без форми — ніяк. Нептун — натхненник. Він допомагає не втратити душу, поки ліпимо нову реальність.

Їхній союз закликає: досить мріяти без діла. Час вставати і створювати світ руками, думками, серцем.

Трохи історії

До речі, востаннє подібне з’єднання Сатурна й Нептуна почалося влітку 1702 року. І повністю склалося навесні 1703-го. То був час великих змін — політичних, соціальних, культурних.

Здається, історія знову дає нам шанс.

Джерело: 5692.com.ua

Ветеринар пояснює: чому кішка відмовляється їсти без вас

Здавалося б, що може бути простішим — поставив котику миску з їжею й іди собі у справах. А от ні. Багато мурчиків відверто чекають, поки господар сяде поруч або хоча б буде десь поблизу. І тільки тоді, нарешті, беруться за їжу.

Австралійський ветеринар Катріна Воррен зауважує: справа тут не в примхах, а у справжньому почутті безпеки. Для кота власник — це як гарант стабільності, своєрідний "якір" у мінливому світі. І коли людина поряд, пухнастик почувається впевненіше й спокійніше.

Стрес і переїзди: чому навіть дорослі коти стають тривожними

До речі, зміни в навколишньому середовищі — справжній виклик для котячої нервової системи. Здається, нова квартира чи ремонт — дрібниці для нас. А для кота це ніби маленька революція.

Воррен пояснює: після переїзду або появи у домі нового члена сім’ї (наприклад, немовляти), кіт може стати значно тривожнішим. І ця тривога проявляється по-різному: хтось ховається під ліжком, а хтось — відмовляється їсти без господаря.

Можливо, ви самі помічали: спочатку мурчик тиняється біля миски, принюхується, озирається. І тільки коли ви підійдете ближче або спокійно присядете поруч, починає їсти.

Що спільного між раннім відлученням від матері й страхом залишитися голодним

Інша важлива причина — досвід дитинства. Якщо кошеня дуже рано відлучили від мами-кішки або змусили виживати самотужки, у нього могли сформуватися глибинні страхи.

Такі котики часто шукають додаткову підтримку у своїх людях. Вони буквально потребують підтвердження: "Я не один. Я в безпеці. Їжа поруч, і я можу спокійно їсти."

Чесно кажучи, іноді ця поведінка нагадує маленьких дітей, які не хочуть вечеряти без мами за столом.

А що, якщо це переросте в проблему

Варто розуміти: коли кіт настільки звикає до постійної присутності господаря під час прийому їжі, це може обернутися неприємностями.

Доктор Воррен попереджає: деякі тварини взагалі відмовляються їсти, якщо лишаються самі надовго. І ось тут уже треба серйозно задуматися, адже йдеться не просто про капризи, а про реальну загрозу для здоров’я.

Як допомогти улюбленцю почуватися впевненіше

Що робити, якщо ваш мурчик надто прив’язаний до вас у питаннях їжі?

Катріна радить створити для кота тихий, спокійний куточок. Без зайвого шуму, різких запахів і натовпу. Інакше кажучи, облаштувати йому "особистий ресторанчик" вдома, де все налаштовує на спокій.

Ще один маленький лайфхак: залишати поруч із їжею ваш одяг із вашим запахом. Іноді навіть такий простий трюк допомагає коту почуватися менш самотнім.

Цікаві факти про котів і прийом їжі

  • Коти — справжні гурмани. Якщо їжа має занадто різкий запах або неприродну текстуру, вони можуть ображено відмовитися від неї.
  • У дикій природі коти рідко їдять на відкритих просторах — це робить їх уразливими. Можливо, саме тому домашні улюбленці шукають "захист" у вигляді нашої присутності.
  • Деякі породи, наприклад сіамські коти, від природи більш емоційно залежні від людей. Такі пухнастики особливо часто демонструють "синдром прив’язаного їдця".
  • Цікаво, що у дикій природі коти їдять на самоті. Але домашні улюбленці, навпаки, через тісний контакт із людиною змінили цю традицію.

Повсякденна звичка нашого улюбленця тягнути нас до миски — це не лише кумедна дрібничка. За нею ховаються глибокі механізми безпеки й довіри. Від нас залежить, чи зможе наш кіт почуватися впевнено навіть тоді, коли ми зачиняємо за собою двері. Тож варто пам'ятати: любов і підтримка потрібні не тільки людям.

Джерело: 5692.com.ua