Гороскоп на 13 травня для всіх знаків Зодіаку: день коли емоції говорять голосніше за слова

Є дні, коли не варто гнатися за результатами, поспішати, доводити щось іншим чи самому собі. 13 травня — саме такий. День, коли варто послухати тишу всередині себе, навіть якщо навколо — гамір. Інтуїція сьогодні говорить голосно, головне — не перебити її метушнею.

Овен

Сьогодні краще не навантажувати себе нічим фізично важким. Серйозно — навіть якщо хочеться зробити "маленьке переставляння" меблів чи взятись за тренування, краще перенести. Бо щось може піти не так — якесь необережне рух і… от вам розтяг чи забій. А воно вам треба?

Телець

Якщо сьогодні хтось спробує підштовхнути вас до якогось рішення — не ведіться. Навіть якщо здається, що "все горить" і треба діяти негайно, пригальмуйте. Ймовірність помилки надто висока, особливо у фінансах чи домовленостях.

Близнюки

Настрій сьогодні, як весняна погода — то сонце, то град. Через це спілкування з людьми може перетворитись на емоційну гойдалку. Можливо, варто просто побути на самоті — тихо, спокійно, без зайвих суперечок.

Рак

Ось він, той самий день, коли можна сміливо стартувати з ідеєю, яка давно зріла у вас в голові. Особливо якщо вона пов’язана з творчістю — малюванням, музикою, рукоділлям, навіть кулінарією. Зірки кажуть: це вдалий момент.

Лев

Незважаючи на завантаженість, постарайтесь знайти хвильку для друзів. Можливо, саме сьогодні їм потрібне ваше слово підтримки, навіть коротке повідомлення. Бо потім саме ці люди підтримають вас, коли настане складний період.

Діва

Половинчастість сьогодні — шлях у нікуди. Якщо вже беретеся за справу — беріться серйозно. А якщо не впевнені — краще не чіпайте. Бо можна потратити купу часу, а результат виявиться — пшик і дим.

Терези

День гарний для довготривалих планів. Підписання контрактів, важливі домовленості — усе це зараз має непогану енергетику. Правда, швидких результатів не чекайте — зате з часом вони вас приємно здивують.

Скорпіон

Так, ситуація непроста. Але це ще не привід опускати руки чи бачити світ у сірих тонах. Навпаки — шукайте дрібні радості, навіть у чашці ароматної кави чи в усмішці знайомого. І воно працює, чесно.

Стрілець

Сьогоднішні емоції — це як сильний вітер: можуть знести, якщо не триматися. Але й відкрити багато цікавого. Спостерігайте за людьми, придивіться до деталей — сьогодні легко побачити справжню сутність тих, хто поруч.

Козоріг

Не чіпайте сьогодні волосся — ні ножиць, ні фарби. Як не дивно, але зірки радять дати їм спокій. Бо будь-яке втручання може вплинути не тільки на зовнішність, а й на ваш емоційний фон чи навіть особисті справи.

Водолій

Тим, хто вже давно у відносинах і відчуває, що все стало "як завжди", варто просто трохи змінити кут зору. Можливо, ваша людина — це не рутина, а ваш тил і затишок. Просто ми не завжди це помічаємо.

Риби

Здається, що ось-ось — і вибухнете? Стримайтесь. Якщо дасте волю емоціям, то потім будете жалкувати. Бо хтось це використає проти вас, хай навіть у дрібницях. Тож — глибокий вдих і спокій.

У такі дні не треба гнатися за результатами чи звертати з дороги тільки тому, що щось пішло не за планом. 13 травня — день внутрішніх роздумів і тиші. Саме тоді, коли зупиняємось, починаємо чути себе.

Джерело: 5692.com.ua

Пішов з життя Анатолій Данилович Дорота — відомий дитячий хірург із Кам’янського

10 травня 2025 року не стало Анатолія Даниловича Дороти — знаного дитячого хірурга, який усе своє життя присвятив служінню медицині. Понад пів століття безперервної праці, сотні врятованих дитячих життів і покоління учнів — таким він залишиться в памʼяті пацієнтів, колег і друзів. Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці Наталія Ктітарова.

Анатолій Данилович працював у міській лікарні швидкої медичної допомоги, а раніше очолював відділення дитячої хірургії 7-ї міської лікарні. До останніх днів залишався в строю, не дозволяючи хворобі завадити виконанню свого лікарського обов’язку. Його професіоналізм, людяність і відданість справі стали взірцем для багатьох молодих лікарів. Загалом Анатолій Данилович присвятив медицині понад 50 років.

Анатолій Данилович був лікарем від Бога, допоміг не одній сотні дітей і за цей час він встиг залишити після себе молоде покоління лікарів. Йому довіряли, до порад прислухались, його поважали та консультувались із різних медичних питань – це непоправна втрата для рідних, близьких, друзів та колег, – наголосила Наталія Ктітарова.

Смерть Анатолія Даниловича — непоправна втрата для його рідних, друзів, колег і всієї медичної спільноти. Та попри біль і скорботу, в серцях тих, кому він допоміг, назавжди залишаться вдячність, світлі спогади й приклад справжнього служіння людям.

Висловлюємо найщиріші співчуття родині покійного. Пам’ять про нього житиме в серцях і в добрих справах, які він залишив по собі.

Джерело: 5692.com.ua

Українська мова у ТОП-10: мовознавчий погляд на складність граматики

Якщо запитати різних людей, яка мова найскладніша у світі, то почуємо дуже різні відповіді. Хтось скаже — арабська. Інші — мандаринська. А деякі згадають і українську. Та й російську згадують часто. Словом, є над чим подумати.

ТОП найскладніших мов: хто попереду

Отже, перше місце — мандаринська китайська. Тут усе серйозно. Не алфавіт, а цілий набір символів — і кожен треба знати. Кажуть, щоб нормально читати газету, треба освоїти десь 3 тисячі ієрогліфів! До того ж, ця мова тональна. Що це значить? Те саме слово, але з різною інтонацією — і от уже зовсім інший зміст. Уявіть, як складно це осягнути людині, яка звикла до латиниці чи кирилиці.

На другому місці — арабська. Її, до речі, називають найзагадковішою. Пишуть справа наліво (незвично ж, правда?), букви з візерунками, а розділові знаки — ще той головний біль. Один неправильний розчерк — і вже інше слово. Плюс діалекти: в Алжирі одна арабська, в Сирії — вже інша.

Далі в списку — японська. Вона, здається, живе у своєму світі. Три різні алфавіти, які ще й міксуються в одному реченні — це вам не жарти. Є кандзі — складні ієрогліфи, катакана для іноземних слів і хірагана — для всього японського. А ще — купа суфіксів для рахунку. Навіть чашки і тарілки рахуються по-різному.

А хто ще в топі складності

  • Грузинська. Мало того, що алфавіт у ній не схожий ні на який інший — ще й вимова непроста. Особливо ті слова, де кілька приголосних підряд. Мозок у шоці!
  • Угорська. Тут аж 18 граматичних відмінків. Для порівняння — в українській лише 7. Крім того, це мова, де слова складаються з багатьох морфем — от і виходять довжелезні конструкції. Не кожен одразу зрозуміє, що до чого.
  • Фінська. Мова довгих слів і ще довших правил. 15 відмінків — і кожне слово вміє перевдягатися в нову форму, як справжній актор на сцені.
  • Корейська. Хтось каже: "там усе логічно". Ага, логічно, якщо ти народився в Сеулі. А для іноземця — тут купа нюансів: подвоєні приголосні, складні звуки, інтонація, яка змінює зміст…
  • Турецька. Усе ніби звучить красиво, але граматика… Там навіть голосні поділяються на "товсті" й "тонкі", і це впливає на закінчення слів. Плюс аглютинація — слова, як конструктори LEGO, нарощують по кілька частин поспіль.
  • Навахо. Мало хто про неї чув, але цікаво знати: під час Другої світової американські військові використовували її як шифр. Бо розібратися в ній надто складно. Тут тони змінюють сенс, голосні бувають довгі й короткі, і все це — на слух. Майже магія.

Українська — на 7-му місці, і не дарма

А тепер — трохи про нас. Українську мову теж визнали однією з найскладніших у світі. Вона опинилася на 7-му місці. Чому? Бо тут не все так просто, як здається.

  • По-перше, у нас 7 відмінків — на один більше, ніж у російській.
  • По-друге, евфонія, тобто любов до милозвучності. Залежно від того, яке слово стоїть поряд, змінюється прийменник чи сполучник. "І Андрій", але "й Олена". Не всяка мова має таку музику у словах.
  • До того ж, чергування звуків, множина винятків, форми дієслів, які можуть збити з пантелику навіть носія.

Дехто питає: "А російська складніша?" Та тут як подивитись. У російській багато правил, які не збігаються з вимовою. Наприклад, як пишемо – не завжди так і читаємо. Плюс там дуже багато форм слів, а винятки — хоч греблю гати. Але якщо зважити на милозвучність і граматичні особливості, то українська має більше "підводних каменів", ніж здається.

А що з англійською

Цікаво, що англійська — попри свою світову популярність — не входить до найважчих мов. Так, вона трохи капризна з вимовою: "read" читається і як "рід", і як "ред", дивлячись коли. Але граматика проста. Усього два відмінки, дієслова не змінюються під кожну особу, як в українській.

Тому, хоч її і вчать мільйони, англійська — це швидше "мова-міст", ніж "лабіринт із сюрпризами".

Отже, яка мова найважча? Однозначної відповіді нема. Усе залежить від того, якою мовою ви вже володієте і яку хочете вивчити. Але факт лишається фактом: українська — не з легких. І це — привід для гордості. Бо хто зміг опанувати таку складну, водночас милозвучну й багату мову — той точно не загубиться в мовному світі.

Джерело: 5692.com.ua