Змусити з’їсти чи залишити голодним: Комаровський розповів, що робити, якщо дитина відмовляється від їжі

Багато дітей вередують за столом і відмовляються їсти запропоновані страви. Такі ситуації викликають занепокоєння батьків, які, на їхню думку, хочуть правильно нагодувати дитя, а це не вдається. Тож зазвичай вони всілякими способами намагаються змусити дитину з'їсти все до останньої ложки.

Чи варто так робити і як "розбудити" у дітей природний апетит, розповів педіатр, кандидат медичних наук Євген Комаровський, пише УНІАН.

За словами лікаря, деякі дорослі страждають синдромом "чистої тарілки" – самі вибирають розмір порції для дитини і засмучуються, якщо дитя з'їдає не все. Комаровський зазначив, що не можна примушувати дитину їсти, якщо вона не голодна, а потім демонструвати порожню тарілку.

Те, що дитина не їсть або з'їдає не всю порцію – насамперед "прокол" дорослих, вважає медик. Він сказав, що причинами цього зазвичай буває те, що:

  • дитина не хоче їсти запропоновану страву;
  • порція занадто велика;
  • дитина перебила апетит.

Доктор Комаровський наголошує, що не можна хвалити дитину за те, що вона все з'їла, оскільки прийом їжі – фізіологічний процес, як і дихання. Водночас не можна змушувати дітей їсти під загрозою покарання.

Якщо дитина відмовляється їсти, значить, її організм в даний момент не готовий нормально переварити та засвоїти нову порцію їжі. Не варто побоюватися, що дитина мало їсть, адже помірний дефіцит їжі – набагато краще, ніж її надлишок, який може легко призвести до ожиріння.

Як "розбудити" апетит у дитини

Як пояснив доктор, якщо дитина не захотіла снідати, ймовірно, вона вже встигла щось перекусити до основного прийому їжі. Тому потрібно зробити так, щоб до обіду дитина зголодніла і не могла нічим перебити апетит. Тобто слід виключити перекуси.

Також слід враховувати й інші фактори. Наприклад, діти можуть не встигнути зголодніти до наступного прийому їжі, якщо під час попереднього порції були занадто великими або страви були дуже калорійними.

Щоб у дитини був нормальний апетит під час основних прийомів їжі, потрібно:

  • збільшити проміжок між прийомами їжі;
  • робити страви менш концентрованими;
  • дізнаватись у дитини, які страви вона хоче з'їсти на сніданок, обід чи вечерю.

Джерело: 5692.com.ua