Емальований посуд: у чому криється його небезпека та які 5 продуктів краще не готувати в ньому

Емальований посуд – зручний, практичний та має естетичний вигляд. Якісна емаль дуже стійка, такі каструлі можуть служити хоч усе життя за умови правильного догляду. Але є низка нюансів, про які варто знати, готуючи страви в емальованому посуді.

Чим може бути небезпечний емальований посуд

Емальовані каструлі, сотейники, миски та інший посуд виготовляють із алюмінію, чавуну або сталі та покривають зверху емаллю, яка є безпечною і для приготування, і для зберігання їжі. Чим товщим буде шар емалі, тим довше прослужить посуд. Якщо ж покриття тонке, воно може потріскатися при сильному нагріванні, тому готувати краще на малому і помірному вогні.

Якщо в емальованому посуді пошкодиться емаль (від падіння, перегріву або температурного шоку), то він стає непридатним для подальшого використання, тому що:

  • шматочки емалі відколюватимуться і потраплятимуть у їжу;
  • метал, що оголився, при нагріванні виділятиме небезпечні сполуки.

Що не можна готувати в емальованому посуді

Важливо знати, що в емальованому посуді можна готувати не всі продукти. Серед продуктів, які не підходять для приготування у такому посуді:

  • молочна каша і крупи – можуть у них сильно підгорати, якщо не перемішувати їх постійно;
  • макарони – дуже часто вони прилипають до дна у такому посуді;
  • молоко – не варто кип'ятити в емальованому посуді, оскільки воно може пригоріти
  • варення – страва вийде не найсмачнішою, і відмити залишки від емалі буде важко.

А ось для варіння картоплі, супів, борщу, компотів емальований посуд підходить якнайкраще. Також у ньому можна тушкувати овочі та м'ясо.

Джерело: 5692.com.ua