Що робити з гривнями, які не приймає термінал: у Нацбанку дали пояснення

Багато українців стикаються з ситуаціями, коли при поповненні рахунку термінал не приймає купюри. Найчастіше це відбувається через те, що гроші мають ті чи інші пошкодження.
Як пояснив начальник управління організації виробництва та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков, пошкоджені купюри можна обміняти на нові.
Як обміняти пошкоджені гривневі купюри
За словами представника Нацбанку, зараз найчастіші причини псування грошей, через які їх відмовляються приймати термінали, пов'язані з пожежею і водою. Нерідко виникають проблеми з купюрами, якщо їх випадково випрали у пральній машинці. Тоді зовні зміни майже не помітні, але термінал виявляє люмінесценцію паперу.
Крім того, банкноти можуть мати надриви та забруднення, які перешкоджають прийому. Ще однією причиною того, що термінал не приймає гроші, є те, що банкноти вперше потрапляють в обіг після емісії.
Пошкоджені купюри громадяни можуть принести до банку, і касир має обміняти їх на нові. Але якщо гроші зазнали значних пошкоджень, то перед обміном необхідне проведення дослідження експертами НБУ.
У разі, якщо купюри склеїлися або спеклися, не потрібно намагатись самостійно їх розділити. Краще приносити пошкоджені гроші в такому вигляді, як їх знайшли, а далі з ними працюватимуть співробітники установи.
Для обміну громадяни можуть звертатися не лише до уповноважених банків, а й до підрозділів НБУ, які розташовані в обласних центрах (Київ, Одеса, Львів, Хмельницький, Дніпро, Харків).
За словами Строчкова, для отримання відшкодування важливо, щоб збереглося не менше 55% банкноти.
Джерело: 5692.com.ua