Готуються госпітальні бази Дніпропетровщини

Як повідомили в Дніпропетровській ОДА, днями
було визначено 17 госпітальних баз Дніпропетровщини, де лікуватимуть пацієнтів з ускладненнями від коронавІруса.  Госпітальні бази визначали згідно з вимогами Міністерства охорони здоров’я і головного санітарного лікаря України.

Головною умовою для облаштування госпітальної бази повинна була бути наявність не менше 3-4 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), проведений в реанімаційні бокси кисень і спеціальні ліжка. А ще мінімум чотири анестезіолога і інфекціоніста.

На рівні обласних структурних підрозділів визначені заклади, де надаватимуть допомогу хворим на коронавірусне захворювання . Також розглядається питання поповнення бригад, що зможуть надавати ту чи іншу медичну допомогу, в тому числі і в відділеннях інтенсивної терапії.

На сьогодні, крім Дніпровської міської лікарні №21 та Криворізької інфекційної лікарні, облаштують відділення ще в 15 медичних установах. Зокрема, Синельниківську ЦРЛ, Новомосковську, Павлоградську, Першотравенску, Нікопольську міські лікарні. Задіяно також і 7-му міську лікарню Кам’янського.

Разом з тим, у Дніпрі визначили шість госпітальних баз. До них додали обласну лікарню ім. Мечникова, де працюють близько 70 професійних анестезіологів і реаніматологів. Сюди доставлятимуть важких пацієнтів.

«Ми вирішили розмістити в лікарні Мечникова резервну базу. Будемо рятувати хворих на коронавірус людей, — розповів головний лікар ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко. — Є реанімаційні відділення з підведеним киснем, 70 навчених фахівців. У 2009-2010 роках ми вилікували понад 400 пневмоній. Найнижчий відсоток летальності переконав керівництво області вибрати наш медичний заклад ».

Основною для допомоги дітям визначена шоста дитяча міська лікарня Дніпра. Як резервну розглядають і Дніпропетровську обласну дитячу лікарню.
У регіоні працюють 700 лікарів-анестезіологів. Вони отримають необхідне навчання і чіткі медичні протоколи з лікування пацієнтів COVID-19.