Кам’янське: штрафних протоколів складено майже на мільйон гривень

Протягом карантину, запровадженого Кабміном від 12 березня для запобігання поширенню коронавируса, поліція Кам’янського склала 58 протоколів за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Варто нагадати, що чинна стаття називається «Порушення правил щодо карантину людей». Вона діє в Законі України №530-IX від 17.03.2020 р.  Для звичайних містян (фізичних осіб) вона передбачає штраф у розмірі від 17 000 грн. до 34 000 грн. Окремі штрафні санкції для посадових осіб: від 34 000 грн. до 170 000 грн.

Для розуміння серйозності намірів влади офіційно повідомляється, що попри подальше визначення міри відповідальності судом, на  сьогодні загальна сума штрафних санкцій у Кам’янському складає 986 000 грн.

Додатково повідомляється, що з 1-го квітня Кабмін має наміри посилити карантинні заходи (джерело – сайт КМУ). Зокрема, згідно з нововведеннями, не можна:

– перебувати в громадських місцях без одягненою маски або респіратора;
– переміщатися групою більш ніж по 2 людини (крім службової необхідності або супроводу дітей);
– перебувати в громадських місцях особам, що не досягли 16 років, без супроводу дорослих;
– відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові і прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією людиною, і в разі службової необхідності;
– відвідувати спортивні і дитячі майданчики;
– проводити масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші заходи) в яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування.

При цьому варто підкреслити, що затвердити згадані нові обмеження має окрема постанова КМУ. Вона повинна внести зміни до чинної постанови №211 від 11.03.2020, якою запроваджено карантин.

Поліція Кам’янського схвально ставиться до розумної практики містян щодо звернень на телефон «102» зі скаргами про порушення норм карантину. Правоохоронці вже неодноразово виїжджали на виклики і перевіряли тривожну інформацію. У разі її підтвердження – складалися адміністративні протоколи.