Кожній собаці – будку!

Кам’янський міський голова Андрій Білоусов 19 січня відвідав пункт стерилізації та перетримки безпритульних тварин за адресою: вулиця Долматова, 9а. Міський голова оглянув умови перебування тварини, поспілкувався з працівниками служби і волонтерами.

«На даний момент тут понад 100 тварин, в основному коти й собаки, які не мають господарів. На жаль, ці умови не відповідають вимогам. До того ж, гавкіт собак заважає жителям навколишніх багатоповерхових будинків. Тому ми прийняли рішення побудувати сучасний пункт тимчасового утримання тварин в промисловій зоні на вулиці Широкій, де для них будуть створені необхідні умови, а люди, які займаються благородною справою і піклуються про вихованців, зможуть нормально працювати », — сказав Андрій Білоусов.

Схоже, у Кам’янському влада вирішила серйозно зайнятися проблемою безпритульних тварин. Безпритульні собаки, які останнім часом збільшили свою популяцію, у окремих випадках можуть складати загрозу тим, хто свого часу легковажно позбавив їх своєї опіки. 

Тендер на послуги з вилову тварин оголошений Департаментом муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янського міськради 20 січня. За одну спійману собаку місто готове платити близько 1800 гривень. Однак, за умови, що тварина потрібно буде тимчасово утримувати. Котів у планах поки немає.


Згідно з технічним завданням, підряднику буде необхідно зловити 500 собак. За послугу місто пропонує 870 000 гривен. Однак завдання не таке просте, як виглядає на перший пошляд. Крім вилову собак до технічного завдання включена необхідність їх тимчасового утримання – об’ємом  9 324 гол. / доба. Отже, будівництво оновленого притулку на вулиці Широкій сьогодні – нагальна міська потреба.

Паралельно з ловом собак в місті мають намір труїти щурів і комах. Відповідного підрядника шукає Департамент ЖКГ та будівництва. Щурів і комах, схоже, будуть шукати і труїти в одних і тих же підвалах. І тих, і інших мають намір вбивати на площі в 295 600 м.кв. За дератизацію і дезинсекцію вищевказаних шкідників департамент пропонує 3,4 млн. гривень