На Одещині справу про нелегальні АЗС передали до суду

БЕБ завершило розслідування проти жителя Болградського району, якого підозрюють в організації мережі незаконних заправок. За даними слідства, пальне продавали без ліцензії, контролю якості та податкової звітності. В Одеській області детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у справі про мережу нелегальних автозаправних станцій.

Обвинувальний акт направлено до суду, повідомило БЕБ. За даними слідства, 29-річний житель Болградського району організував роботу кількох АЗС без ліцензії та без реєстрації підприємства. Він нібито купував пальне невідомого походження за заниженими цінами, а потім продавав його в Одеській області.

Для роботи таких заправок, як стверджує БЕБ, використовувались самовільно встановлені паливороздавальні колонки, ємності для зберігання пального та інше обладнання на придорожніх територіях. За даними Бюро, нелегальні АЗС працювали в селищі Авангард та в Одесі. Продаж пального здійснювався за готівку, без відображення операцій у бухгалтерській звітності.

Під час санкціонованих обшуків детективи вилучили 35 тонн пально-мастильних матеріалів: дизельне пальне, бензин та скраплений газ. Також були вилучені паливороздавальні колонки, резервуари, обладнання та споруди, які використовувалися для роботи заправок. Загальна вартість вилученого майна, за даними БЕБ, становить 4 млн грн.

Автозаправні станції повністю демонтовані. Для ринку палива такі справи важливі не лише як кримінальна хроніка. Нелегальні АЗС створюють одразу кілька ризиків: держава недоотримує податки, легальні мережі працюють у нерівних умовах, а водії купують пальне без гарантованого контролю якості.

Особливо чутливим це питання стає в період подорожчання палива та високого навантаження на ринок. Коли частина продажів йде в тінь, бюджет втрачає акцизи та інші платежі, а споживач фактично не має належного захисту у разі неякісного бензину, дизеля чи газу. Фігуранту повідомили про підозру.

Санкція статті, за даними БЕБ, передбачає штраф із конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів. Остаточне рішення у справі має ухвалити суд. За матеріалами: Бюро економічної безпеки України