Соціальний захист кам’янчан

Як повідомляє департамент соціальної політики, лютнева сесія Кам’янської міської ради ухвалила рішення про внесення змін до Програми соціального захисту населення міста на 2018 – 2022 роки. Цим рішенням приведено у відповідність видатки, виділені з міського бюджету на виконання Програми в 2020 році, на загальну суму понад 53 мільйони гривень

У межах виконання програми у 2019 році надавалась фінансова підтримка діяльності громадських організацій інвалідів та ветеранів на загальну суму 783 тисячі гривень. Така підтримка надається на підставі результатів конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених громадськими організаціями ветеранів. У грудні 2019 року, за результатами конкурсу було визначено 5 громадських організацій, що будуть отримувати відповідну фінансову підтримку впродовж 2020 року.

Судячи з чинної Програми за рахунок коштів міського бюджету деяким категоріям громадян надаються пільги у розмірі 50 % на оплату житлово-комунальних послуг та сплату за телефон. Такі пільги надаються особам, які знаходяться на обліку в управліннях соціального захисту населення, а саме особам з інвалідністю по зору I та II груп, сім’ям загиблих і померлих від поранень воїнів-афганців, Почесним громадянам міста тощо. Також на обліку в управліннях соціального захисту населення перебуває 86 осіб потерпілих у трамвайній аварії 02.07.1996, які у 2019 році скористались пільгами на загальну суму понад 272 тисячі гривень.

З метою надання фінансової підтримки мешканцям міста, які опинились у складному матеріальному становищі, або потребують лікування тяжких захворювань з ускладненнями, або на часткове відшкодування витрат при екстрених ситуаціях департаментом забезпечується робота міської комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам міста за рахунок коштів міського бюджету. 

Впродовж 2019 року комісією прийняті рішення про виділення 3090 громадянам матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму понад 3,5 мільйони гривень.

Програмою також передбачається видача путівок на санаторно-курортне лікування в санаторіях Дніпропетровської області ветеранам праці. У минулому 2019 році було виділено 170 путівок на загальну суму понад 1,6 мільйона гривень.

Водночас Програма передбачає, що за рахунок коштів міського бюджету утримуються Центр комплексного обслуговування бездомних осіб та територіальні центри надання соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Протягом 2019 року на утримання територіальних центрів з міського бюджету було виділено понад 23 мільйони гривень.