За даними Державної міграційної служби, цьогоріч міжнародний захист надали 16 громадянам російської федерації, які перебувають на території України. Про це повідомила голова ДМСУ Наталія Науменко в інтерв'ю "Цензор.нет".
За яких умов росіяни можуть отримати міжнародний захист в Україні
За словами Наталії Науменко, такі цифри є результатом індивідуального розгляду кожної заяви. У 2022 році в Україні надали захист п'ятьом громадянам рф, також двом відмовили. У 2023 році ця кількість зросла до 16 осіб (відмовили трьом).
Голова ДМСУ пояснила, що рішення про надання міжнародного захисту не є однозначним і враховує різні обставини. Однією з головних причин є загальна громадська думка та ставлення до громадян рф, враховуючи актуальну ситуацію в Україні.
По-перше, суспільство взагалі досить таки жорстко ставиться до країни-агресора. Ми зобов'язані ретельно їх перевіряти, бо це – безпека нашої країни, безпека наших громадян. Причому перевірка здійснюється не тільки міграційною службою, а й правоохоронними органами, – підкреслила Наталія Науменко.
З іншого боку, є інша група осіб, які спробували отримати міжнародний захист через те, що мають проблеми із легалізацією свого статусу в Україні.
Не обов'язково вони на це мають право, просто намагаються використати хоч якусь можливість легалізуватися на території України. Це приблизно так: я не можу отримати посвідку на тимчасове проживання у зв'язку з працевлаштуванням, бо процедури стали жорсткішими, то я буду просити захисту. Я не можу отримати посвідку у зв'язку з навчанням, тому проситиму захисту, – пояснила голова ДМСУ.
Варто зазначити, що рішення щодо міжнародного захисту є складним процесом, який вимагає ретельного аналізу і враховує різні аспекти, включаючи правові, політичні та соціальні обставини. Кожний випадок розглядають індивідуально з метою забезпечення справедливого та обґрунтованого рішення.
Джерело: 5692.com.ua