Ультиматуми Путіна. Чим закінчилися переговори США та Росії щодо “гарантій безпеки”

Представники США та Росії у понеділок, 10 січня, провели переговори у Женеві щодо так званих "гарантій безпеки", запропонованих російською стороною. Переговори тривали майже 8 годин.

РБК-Україна розповідає, чим завершилися переговори США та РФ.

Що сказала російська сторона

Після переговорів заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков провів брифінг для журналістів. Головні заяви:

Росія заявила США, що не планує нападати на Україну; Росія вимагає, щоб НАТО відмовилося від країн, які вступили до Альянсу після 1997 року; Росія хоче "залізобетонних гарантій" того, що України та Грузія не опиняться в НАТО; Росія не побачила прогресу у питанні відмови НАТО від розширення на Схід. Що сказала американська сторона

Представник США на переговорах заступник держсекретаря Венді Шерман також провела брифінг для журналістів після дискусії з РФ в Женеві. Головні заяви:

США чекають відведення російських військ від кордонів України, оскільки це стане сигналом до деескалації ситуації; США готові обговорювати з Росією розміщення ракет та військові навчання в Європі, але на умовах взаємності; США вірять у можливість прогресу, але для цього Росія повинна почати деескалацію; США не дозволять Росії закривати двері НАТО для інших країн; США готові ввести санкції проти ключових інститутів Росії у разі нападу на Україну; США продовжать консультації з союзниками та партнерами. Що передувало переговорам в Женеві

Восени минулого року Росія почала стягувати війська до українського кордону, що викликало занепокоєння у Заходу. На тлі побоювань повномасштабного вторгнення в Україну російська сторона висунула Заходу "гарантії безпеки" в Європі, які більш схожі на ультиматум до НАТО та США.

Серед вимог, висунутих Росією, гарантування невступу України в НАТО, а також повернення Північноатлантичного альянсу на рубежі, які існували станом на 1997 рік.

Нагадаємо, паралельно з переговорами США та РФ у Брюсселі сьогодні відбулося засідання Комісії Україна-НАТО.