Ліцензійний Windows в Кам’янській міській раді

На ліцензійне програмне забезпечення вирішів перейти Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міської ради в 2020 році.

Давайте серйозно: навіщо купувати ліцензійну Windows, якщо її можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно? Довідка: Рівень використання в Україні неліцензійного («піратського») програмного забезпечення у даний час складає близько 87%. (прес-служба Державного комітету зв’язку та інформатизації (ДКЗІ) України.

В Кам’янські міській раді знайшли відповіді на ці  запитання у фахівців.

Чому саме ліцензійне програмне забезпечення?

  1. Робота з неліцензійним програмним забезпеченням (ПЗ) суперечить вимогам законодавства про дотримання прав інтелектуальної власності та може привести до кримінальної відповідальності.
  2. При роботі з серйозними проектами, особливо при співпраці з міжнародними організаціями, використання піратського ПЗ не припустимо. Це обумовлено тим, що всі іноземні партнери вимагають наявності сертифікатів на використовуване ПЗ, у зв’язку з чим наявність хоча б на одному робочому місці піратського ПЗ може стати підставою для розриву відносин і втрати вигідних контрактів.
  3. Робота з ліцензійним ПЗ є обов’язковою вимогою для проходження сертифікації організацією на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO.
  4. Тільки ліцензійне ПЗ дає можливість отримання оперативної технічної підтримки у вирішенні будь-яких питань і усунення можливих неполадок.
  5. Користувачі ліцензійного ПЗ мають можливість роботи в Інтернеті, публікації та передачі даних, що особливо важливо у тому випадку, якщо у проекті беруть участь декілька організацій.
  6. Придбання ліцензійного ПЗ дозволяє приєднатися до інформаційно-технічного ресурсу, який надає компанія, що впроваджує ПЗ, яка має досвід впроваджень і постійний контакт з величезною кількістю користувачів з різних галузей.
  7. Користувачі ліцензійного ПЗ можуть бути повністю впевнені у стійкості його роботи, що дає можливість спокійної працювати у серйозних проектах.
  8. Гроші, вкладені у ліцензійне програмне забезпечення, сприяють подальшому вдосконаленню продукту та його підтримці.

Всі ці очевидні переваги спонукали закупити 45 коробочних версій Microsoft Windows 10 Pro box, які були придбані для організації робочого процесу департаменту в сфері інформаційних технологій. Вартість програмного забезпечення недешева – близько 225 000 грн, тобто близько 5 000 за один «бокс».

Пані Ганна Лапшина, заступник директора Департамента з гуманітарних питань Кам’янської міської ради зазначила у коментарі про придбання ліцензійного програмного забезпечення, що потреба у Windows  значно більше ніж 45 примірників, бо працівників департаменту налічується близько 80.

Зазначимо, що робота на ліцензійному програмному забезпеченні Windows є нормальним явищем у цивілізованому світі.
 

“Мінє весь Крєщатік должен!”

Ця сакраментальна і популярна фраза таки пролунала зі сцени Кам’янського Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки у виставі «За двома зайцями» за класичною п’єсою Михайла Старицького. Трагікомічний сюжет вистави не варто переповідати – від відомий українцям зі шкільної парти. Можна лишень вкотре констатувати, що навіть за наявності нашої Незалежності не перевелися в Україні чітко промальовані у комедії, незмінні пристосуванці Сєркови і Галахвастови.

Не перший рік тримається у репертуарі театру цей твір і дуже добре, що його включено до показу саме в часі між новорічними корпоративами та Різдвом Христовим – вистава підтримує святкові настрої глядацької авдиторії Кам’янського.

Варто відзначити переконливу ансамблевість акторського колективу, де яскравіше за інших виділялися роботи заслужених артистів України Анатолія Вертія (старий Сірко) та Марини Юрченка (Лимариха), а також молодого і енергійного Максима Монастирського (Голохвастов)

Постановку здійснив режисер Олександр Варун, а сама вистава “За двома зайцями” – переможець Фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна -2017» в номінації «Краща музична вистава»

Тепломережі повідомляють про зменшення вартості газу для населення

Ще 24 грудня 2019 року Уряд України схвалив постанову, яка дозволяє зменшити вартість опалення до 30% через високу, як для зимового місяця, температуру повітря.  Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що всі необхідні інструменти для перерахунку, а фактично для зниження вартості опалення для населення Уряд надав органам міської влади.

Низка міст області, а саме Дніпро, Кривий Ріг одразу відреагували на постанову і запустили механізм перерахунку вартості опалення для мешканців своїх міст.

Комунальним підприємством Кам’янської міської ради «Тепломережі»,згідно з постановою Кабінету Міністрів України, що регламентує Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, починаючи з нарахувань за грудень 2019-го також буде проведено перерахунок розміру нарахувань за теплову енергію та послуги централізованого опалення. За оцінками фахівців і спеціалістів розмір нарахувань за грудень 2019 року зменшиться на 21%, що суттєво полегшить фінансове навантаження для мешканців Кам’янського.

Перший заступник міського голови Кам’янського Олександр Чернишов запевнив громаду міста, що вартість послуг за опалення в цей період року буде перераховуватися щомісяця. Відповідні зміни будуть зазначатися в платіжних відомостях за опалення.

Каменское и Карнауховка объединились в одну общину

На Днепропетровщине создали еще одну объединенную территориальную общину: объединились Каменское и Карнауховский поселковый совет. Всего в области уже 74 общины, сообщили в департаменте экономического развития облгосадминистрации.
– На Днепропетровщине объединилась еще одна община – Каменская. Среди прочего, это означает рост бюджета и большую самостоятельность в том, как распоряжаться этими финансами. Теперь территории получили новые возможности – для реализации социальных и инфраструктурных проектов, развития предпринимательства и привлечения инвестиций, – отметили в департаменте.
В новую общину объединились Каменской горсовет и Карнауховский поселковый совет. На территории ОТГ проживает почти 240 000 человек. Там расположены более 40 школ, почти полсотни детсадов, более 30 больниц и станция скорой медицинской помощи.
Сейчас на Днепропетровщине 74 общины – больше всего в Украине.
Читайте также: В Каменском отселят жителей аварийных домов в Самишиной балке
Источник: 5692.com.ua

Театр Каменского начинает год с гастролей

Нынешний сезон для творческого коллектива каменского Академического музыкально-драматического театра имени Леси Украинки оказался щедрым на гастрольные выступления. Уже в начале 2020-го года артисты готовятся везти два спектакля в Одессу.
В октябре со спектаклями «Украденное счастье» и «Тартюф» театр выезжал в Грузию в небольшой старинный город Ахалцихе. Это была важная поездка для артистов, ведь они уже давно не выезжали на зарубежные гастроли. Все получили много впечатлений и эмоций от встреч с грузинскими зрителями, великолепной природы и старинных памятников архитектуры. Овации, цветы, подарки и крики «Приезжайте еще!» – таков был итог гастролей театра в Грузии.
В ноябре показали «Метод Гренхольма» и «Тартюф» в Кропивницком на прославленной сцене Театра Корифеев, месте, где родился украинский профессиональный театр. Артисты отмечают: было очень приятно играть на подмостках, сохранивших особую атмосферу, пронизанную энергетикой больших театральных деятелей.
Ноябрь подарил театру встречи со зрителями Новомосковска, где показывали «Наталка Полтавка», и Мелитополя, куда повезли оперетту «Летучая мышь». В декабре показали знаменитую оперетту И. Штрауса в Запорожье.
В новом году в начале января творческий коллектив нашего театра будет принимать Одесса. С ее зрителями у коллектива театра сложились особенно теплые отношения. Артисты часто бывают в этом городе, наш театр там знают и любят. На этот раз в Одессу повезут премьерный спектакль «Сколько лет невесте?» И сказку «Спящая красавица».
В театре подчеркнули: гастроли – прежде всего огромный опыт для артистов, заряд энергии и вдохновения, мощный стимул творческого характера, возможность узнать о себе что-то новое и важное. Поэтому, коллектив всегда готов представить себя в других городах, чтобы возвращаться и радовать каменчан новым профессиональным опытом.

Читайте также: Странную историю волшебной страны показали в театре Каменского
Источник: 5692.com.ua

Каменчанка Людмила Гайдученко получила нагрудный знак за достижения в армлифтинге

Известную не только в Каменском, но и во всем мире спортсменку Людмилу Гайдученко наградили нагрудным знаком «За заслуги перед городом» III степени.
Мастер спорта международного класса по армлифтингу и пауэрлифтингу, мастер спорта по тяжелой атлетике и народной гребле Людмила Гайдученко в последнее время сконцентрировала свои усилия в армлифтинге – виде спорта на силу хвата.
В послужной список абсолютной рекордсменки мира из Каменского входят немало завоеванных международных титулов, рекордов и медалей. Только в 2019 году на турнирах различных уровней наша землячка шесть раз обновляла мировые рекорды.
Городскую награду атлетка получила за успешное выступление в Кубке Европы, который проводился в Минске (Беларусь). В этом турнире в абсолютной весовой категории среди женщин Людмила Гайдученко одержала победы во всех четырех дисциплинах – Rolling Thunder, Apollon’s Axle, Silver Bullet и Saxon Bar – и установила три мировых рекорда. Тренирует легенду силовых видов спорта президент областной федерации армлифтинга, работник ПАО «Днепровский меткомбинат» Эдуард Аноткин.
Решение о награждении спортсменки городским нагрудным знаком «За заслуги перед городом» III степени было принято 23 октября 2019 года. Заслуженную награду Людмиле Гайдученко вручил начальник управления молодежи и спорта городского совета Эдуард Коряк.

Читайте также: Установила три мировых рекорда: каменчанка стала четырехкратной чемпионкой Кубка Европы по армлифтингу
Источник: 5692.com.ua