Захист прав споживачів

Гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави – так у сучасному суспільстві  означує себе захист прав споживачів – складова частина захисту прав людини. 

З історії відомо, що звичаї та закони захищали права споживачів завжди. Ідея захисту прав споживачів поступово матеріалізувалась і знайшла своє втілення в утворенні різноманітних суспільних об’єднань, правових норм тощо. 

У середньовічному Львові за чистотою стічних ровів, аби уникнути непотрібних конфліктів, узагалі стежив міський кат. Проте, лише в середині 20-го століття утвердилися переконання, що цивілізовані відносини між виробником і споживачем мають ґрунтуватися на чітких правових засадах. 

Приділяють увагу належному дотриманню прав споживачів і у Кам’янському.

З певного часу цим питанням опікується міський ЦНАП. У головному офісі Центру надання адміністративних послуг за адресою: проспект В. Стуса, 10/12, фахівці відділу споживчого ринку та захисту прав споживачів здійснюють щоденний і безперервний прийом громадян.

У ЦНАП доступні такі сервіси:

  • прийом і розгляд скарг споживачів;
  • отримання консультацій та роз’яснень у сфері захисту прав споживачів;
  • проведення аналізу договорів, що укладаються продавцями (виконавцями, виробниками) із споживачами, з метою виявлення умов, які обмежують права споживачів;
  • надання допомоги в складанні заяв, претензій, скарг до продавців товарів і послуг;
  • надання суб’єктам підприємницької діяльності методичної, консультативної та організаційної допомоги з питань дотримання законодавства в сфері захисту прав споживачів, правил торгівлі, побутового обслуговування тощо.

    За минулий рік в ЦНАП взяли і обробили 597 звернень з питань захисту прав споживачів. 98% звернень вирішили позитивно на користь споживачів.

Форум громадських проєктів

Понад 200 кам’янчан взяли участь в загальноміському форумі з написання громадських проектів для бюджету участі, який відбувся 16 січня в Центрі позашкільної роботи і дитячої творчості.

Директор департаменту економічного розвитку міської ради Галина Єрмоленко подякував усім присутнім за активну громадську позицію та участь у житті міста і побажала втілення в життя всіх запланованих проектів.

Далі до слова запросили Людмилу Гончаренко і Ольгу Дудар, представників департаменту економічного розвитку міської ради, які розповіли про основні проекти, які здобули перемогу в минулі роки і були успішно реалізовані, а також визначили основні моменти в підготовці громадських проектів бюджету участі.

Як зазначили організатори, кількість кам’янчан, які відвідали форум, їх приємно вразило і в черговий раз довело, що городяни не бажають залишатися осторонь в рішення багатьох питань життя міста і прагнуть активно впливати на його розвиток.

Нагадаємо, що термін подачі громадських проектів на бюджет участі продовжений до 1 лютого 2020 року включно.

Стати учасником бюджету участі можна, заповнивши три обов’язкових бланка: бланк-заявку, декларацію авторства і бланк з підписами 20 осіб, які підтримують проект.

Більш докладно з описом категорій проектів і іншими деталями можна, якщо ознайомитися з Положенням про партіціпаторне бюджетування (бюджет участі), що затверджено рішенням міської ради від 04.10.2019 №1550-36 / VII.

Бланки для заповнення розміщені на офіційному сайті міської ради в розділі «Прозоре місто» – «Бюджет участі» – «Цикл бюджету участі 2020 року». Також ви можете їх отримати електронною поштою за попереднім запитом на e-mail: [email protected].

З будь-якими питаннями щодо бюджету участі можна звертатися у департамент економічного розвитку міської ради за адресою: площа Петра Калнишевського, 2, кабінет 313 і за телефоном: 55-41-31.

Майбутнє опалення у Кам’янському – квартальні котельні

Децентралізація системи опалення у Кам’янському отримала новий напрямок – будівництво квартальних котелень. 

Всього на квартальні котельні (в т.ч. для багатоквартирних будинків) в 2020-му році в Кам’янському планують витратити 55 млн. гривень.


Свого часу в рамках міської програми децентралізації опалення передбачалося, що житловий фонд міста переводиться виключно на електроопалення, а квартальні котельні будуються тільки для комунальних установ.


Однак у 2020-му році система змінюється. Про це стало відомо з нової редакції «Програми децентралізації системи теплопостачання правобережної частини міста Кам’янського», за яку депутатам пропонуватимуть проголосувати на наступній сесії наприкінці січня.


Нових пунктів в програмі два, але вони суттєві. 

По-перше, передбачено, що частково перехід на індивідуальне опалення буде проводитися за кошти жителів 

А по-друге, тепер в програму включили «Будівництво районних (квартальних) котелень для опалення багатоквартирних будинків, об’єктів бюджетної сфери та загального користування», де передбачається витратити 50 млн. гривень. Фінансування, згідно з документом, буде вестися як з бюджету, так і за кошти приватного інвестора. Крім цього, за подібною схемою буде продовжено будівництво і реконструкція котелень для бюджетних установ – 5 млн. гривень


Протягом 2020-го року у Південному районі будівництво і реконструкція зачепить вулиці: 

Білоруський проїзд, В’ячеслава Чорновола, Дунайська, Затишна, Київська, Кошового, Менделєєва, Нікопольська, Гончара, Подільська, Стовби, Тульська, Ухтомського, Хіміків, проспект Конституції.


У Центральній частині міста в 2020-му році це будуть вулиці: 8 Березня, Айвазовського, Алтайська, Аношкіна, Богдана Хмельницького, Біломорська, Братська, Василівська, Вокзальна, Сагайдачного, Глаголєва, Головна Селищна, Горького, Яворницького, Звенигородська, Сірко, Манаєнкова, Костромська, Курська, Лесопильная, Мальовнича, Матросова (вулиця і провулок), Медична, Лисенко, Грушевського, Ніжинська, Обухівська, Сокола, Онищенко, Республіканська, Лісовського, Свободи, Слісаренко, Спортивна, Стасова, Телефонна, Ціолковського, Шепетова, Ялтинська, проспекти Шевченко, Свободи, Гімназичний, Аношкіна, Ювілейний.


Серед вулиць, де можуть з’явитися квартальні котельні, в департаменті ЖКГ називають проспект Ювілейний.

Закриття ЦПМСД №2 – безпідставні чутки

Реорганізація структури медичних закладів у Кам’янському триває.

Нині у Кам’янському триває процес приєднання Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 до ЦПМСД №3. 

В управлінні охорони здоров’я Кам’янського міської ради не раз підкреслювали, що скорочення торкнеться лише управлінського штату співробітників і технічних працівників, всі медичні працівники залишаться на своїх робочих місцях.

«Хочу заявити з повною відповідальністю – чутки про скорочення лікарів і закриття Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 – абсолютно безпідставні. Весь медичний персонал залишиться працювати на своїх робочих місцях в тій же будівлі, а всі амбулаторії, перш відносяться до ЦПМСД №2, продовжать функціонувати. Вже виготовлені необхідні печатки і нові таблички. Ми погодили всі питання з профспілками, члени трудових колективів будуть введені в штат керівництва ЦПМСД №3. Реорганізація медичної установи ніяк не відіб’ється на процесах лікування пацієнтів », – сказав керівник ЦПМСД №2 Сергій Задоя.

Кам’янський міський голова вітає із Хрещенням Господнім

Дорогі кам’янчани!

Прийміть щирі вітання із Водохрещею та Богоявленням Господнім!

Це свято є третім у різдвяно-новорічному циклі і знаменує велику подію для всіх християн.

Саме у цей день світ переконався в існуванні Святої Трійці: син Божий Ісус Христос прийняв хрещення у річці Йордан, голос Бога-Отця свідчив про місію свого Сина, а Святий Дух зійшов на Христа у вигляді голуба.

Відтоді свято Водохрещі уособлює собою очищення та відродження, сповнює кожного світлими сподіваннями, дарує мир та душевну гармонію.

Хочу побажати всім кам’янчанам міцного здоров’я! Нехай у цей великий день освячена вода змиє усі хвороби та життєві негаразди, додасть сил та наснаги для здійснення добрих справ і плідної роботи заради розвитку рідного міста!

Від щирого серця

міський голова  – Андрій Білоусов

Програма «Родина Героя» активно впроваджується у Кам`янському

Станом на початок 2020 року у місті проживає 80 членів родин загиблих учасників АТО. Допомога таким родинам важливе питання, яким переймається міська влада. 

Так створена спеціальна програма допомоги «Родина героя», що має кілька основних напрямків: виплата сім’ям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил щомісячної матеріальної допомоги у розмірі 2 500 гривень, надання додаткових пільг у розмірі 50% на оплату за житлово-комунальні послуги, надання одноразової щорічної матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем в розмірі 10 тисяч гривень тощо. Департамент соціальної політики повідомляє, що у 2019 році на реалізацію заходів Програми було виділено понад 2 млн 660 тис грн. 

Протягом минулого року додаткові пільги у розмірі 50% на оплату житлово-комунальних послуг отримала 61 особа, на загальну суму понад 210 тисяч гривень. 

Бібліотеки, театр, музей міста забезпечують безкоштовне відвідування  заходів сім’ями учасників антитерористичної операції та сім’ями військовослужбовців, загиблих під час проведення АТО. На контролі тримається медичне забезпечення послуг, а також вирішується питання у безкоштовних ліках при амбулаторному лікуванні.

Кам’янська міська рада у грудні внесла зміни до Програми «Родина героя» та запланувала необхідні видатки на реалізацію цієї Програми вже у 2020 році. Це означає, що родини наших героїв і надалі будуть отримувати необхідну допомогу від міської влади. 

Діти граючись – розвиваються

Популярні серед старшої молоді ігри-квести сягнули і маленьких читачів бібліотеки для дітей. Під час зимових канікул у Кам’янській Центральній бібліотеці для дітей (майдан П.Калнишевського,1а) творилися дива. 


Кожна дитина, приходячи до бібліотеки, мала змогу спробувати свої сили у грі-блукалці «Зимові розваги» з бібліотекаркою читальної зали Гунчевською Ю.О.  

Завданнями були вірші-загадки, відповіді на які можна було знайти по окремих локаціях у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку, а також у відділі обслуговування дітей середнього та старшого віку.               

Локації були пов’язані з різними книжками та книжковими виставками. Біла ялинка  з адвент–календаря пропонувала: 

«Біла ялинка на тебе чекає, завдання для тебе має»; 

сім’я мишей (виставка книг про східний символ нового року «Новорічна Мишко, почитай нам книжку»); 

Мама Миша – велика м’яка іграшка заховала ребуси про зиму; 

янгол (новорічна саморобка) зберігав у себе розмальовку за мотивами улюблених книжок, скринька «Різдвяна  історія» таїла у собі загадки за українськими казками. 

У пошуках різдвяної скриньки Сніговик пропонував пограти з ним у сніжки, а «Острів спекотної Африки» мав таємничу пропозицію: у відділі  молодших читачів була книжкова рекламна акція «Прочитай про мене книжку». 

Локація «Бібліотечна» була найцікавішою і  найсмачнішою: тут учасники гри отримували солодкі сюрпризи від бібліотекарки Тетяни Миколаївни. 

В свою чергу, винахідливість працівників бібліотеки була щедро винагороджена винахідливістю юних читачів і обопільною радістю.

Ухвалено програму підтримки оборонців України

На грудневій сесії Кам’янської міської ради депутатами міської ради було внесено зміни до програми підтримки демобілізованих учасників АТО/ООС, де заплановано видатки на її реалізацію у 2020 році.

Основною метою програми є забезпечення соціальної адаптації та реабілітації учасників антитерористичної операції, створення умов для своєчасного та комплексного вирішення їх нагальних проблем, а саме, покращення соціально-побутових умов проживання, медичного обслуговування, надання адресної допомоги.

За інформацією департаменту соціальної політики міської ради, у 2019 році реалізацію заходів комплексної програми підтримки демобілізованих учасників АТО профінансовано на загальну суму 3 924.4 тис.грн, зокрема на соціальне забезпечення – 2 289.8 тис.грн, медичне обслуговування –  1 634.6 тис.грн.

З червня 2019 року в рамках виконання Програми фінансується надання бійцям-добровольцям пільг на оплату за комунальні послуги у розмірі 50%. В нашому місті такими пільгами користується 10 добровольців.

Впродовж 2019 року 197 дітей з родин учасників АТО та родин загиблих учасників АТО забезпечено безкоштовним оздоровленням та відпочинком. 

Районними управліннями соціального захисту населення міської ради санаторно-курортним лікуванням забезпечено 94 учасника АТО.

Також, за рахунок коштів міського бюджету було надано матеріяльну допомогу 62 демобілізованим учасникам АТО/ООС, 33 особам нараховано та виплачено грошову допомогу на проведення поточного ремонту житла на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

Станом на 28.12.2019 на обліку в управліннях соціального захисту населення міста перебуває 1670 ветеранів, які брали участь у російсько-українській війні.

День Соборності України у Кам’янському

22-го січня 1919-го року у Києві на Софійському майдані відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. 

Ним стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

За багаторічною традицією, заснованою національно-патріотичними організаціями Кам’янського ще на початку цього століття, містяни щорічно відзначають День Соборності України зібраннями ветеранів теперішньої війни, патріотичної громадськості та символічними «Ланцюгами єдності». Не залишилось поза увагою ця значуща дата і цього року.

Мешканців Кам’янського 22-го січня запрошують на захід «Україна єдина», присвячений Дню Соборності України, що відбудеться в середу, 22 січня на майдані Героїв.


В програмі:


15.00 – міжконфесійна молитва за Україну на алеї Героїв;
15.15 – молодіжний флешмоб на алеї Героїв;
16.00 – фільм про гімн України «Пісня, що об’єднала мільйони» в Музеї історії міста Кам’янське.

За чистоту відповідальний кожен

Нинішня зима не балує нас снігопадами, але водночас і не обтяжує проблемами прибирання снігу. Постає проблема належного прибирання і утримання у чистоті міських територій.

З метою підвищення якості прибирання і санітарного утримання міських територій за дорученням Кам’янського міського голови Андрія Білоусова департамент ЖКГ сформував нові закріплення.

Для кожної бюджетної установи, УКОЖФ, комунального або приватного підприємства, прописані чіткі межі території, за санітарний стан яких керівники несуть персональну відповідальність.

«Наше завдання – зробити так, щоб в місті не було жодної ділянки, яка б не забирався. Не повинно бути «нічийних» територій і процес збирання повинен бути більш чітким і системним », – сказав Андрій Білоусов.