Наші ЦНАПи серед кращих в Україні

Міністерство цифровий трансформації України поставило за приклад  для інших міст України практику Кам’янського з надання адміністративних послуг населенню у місцевих відділеннях Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Нещодавно схвальна публікація про роботу наших ЦНАПів з’явилася на офіційній сторінці Міністерства у соціальній мережі Фейсбук.

«Місцева влада підписала Меморандум про співпрацю з комунальними службами и полегшила процес звернення для громадян за принципом” єдиного вікна “. Тепер люди можуть звернутися до ЦНАП, щоб отримати адміністративну послугу и одночасно укласти договір з комунальною службою чи отримати консультацію щодо певної проблеми. Не виходячи з одного приміщення. Без додаткових витрат часу. Кам’янське також практикує принцип «єдиного вікна»

Така реакція Міністерства щодо роботи кам’янських ЦНАПів  підтверджена і позитивно оцінена мешканцями міста.

Вистави скасовано. Коронавірус.

Дирекція  Кам’янського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки оприлюднила офіційне звернення до мешканців міста.

Шановні глядачі! Через обмеження на проведення масових заходів, ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 11 березня, прийнято рішення відмінити вистави театру імені Лесі Українки, гастрольні вистави та інші заходи, зазначені в афішах театру, до 3 квітня 2020 року. Також скасовуються гастролі театру імені Лесі Українки в інших містах.

Придбані квитки можна повернути до кас театру або обміняти на вистави квітня. Адміністрація театру просить слідкувати за повідомленнями на сайті закладу та в соціальних мережах. 

Телефон для довідок: (068) 68 07 430

Смертельна небезпека

Влада Кам’янського, розуміючи серйозність епідеміологічної ситуації, поширила рекомендації щодо профілактики і уникнення зараження коронавірусом.

Зазначений вірус належить до родини коронавірусів.

Коронавірус має такі ж симптоми, як і гострі вірусні захворювання. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках діарея або кон’юнктивіт. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії.

Оскільки за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутися до лікаря. Якщо Ви протягом минулих 14 днів повернулися із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу, або ж спілкувалися із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн, де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря в телефонному режимі.

Шляхи передачі коронавірусу:

– при контакті з хворим на коронавірусну інфекцію – через краплі його слини;

– при безпосередньому контакті із зараженими тваринами – через немиті руки;

– при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних і рибних продуктів, яєць – якщо ці тварини чи птахи були уражені коронавірусом.

Захистити себе від хвороби, спричиненої коронавірусом, можна, дотримуючись таких рекомендацій:

– не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.

– уникати скупчення людей;

– уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);

– регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ;

– при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла;

– правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні, міняти через кожні 30 хвилин;

– хворому із будь-якими ознаками ГРВІ дотримуватись кашльового етикету (користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні);

Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома. Обов’язково повідомити свого сімейного лікаря!

Оскільки розповсюдження вірусу спостерігається також і в інших країнах світу, МОЗ рекомендує громадянам України, які планують подорожі за кордон, відслідковувати повідомлення та дотримуватися рекомендацій офіційних органів країн, до яких плануються поїздки.

ПРИ ПОЯВІ СИМПТОМІВ ЗАХВОРЮВАННЯ ТЕРМІНОВО ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ!  НЕ ЗАЙМАЙТЕСЬ САМОЛІКУВАННЯМ!

 За інформацією  управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради

Значний успіх каратистів з Кам’янського

Збірна Кам’янського з кіокушин-кан карате повернулася з традиційного турніру «Кубок княгині Ольги», що проводився у м. Ірпінь Київської області, де зайняла у командному заліку друге місце. 

Ці змагання проводяться в Україні вже понад 10 років, перший турнір відбувся в 2007 році. У 2020 році в змаганнях у розділі «куміте» взяли участь 460 осіб з різних версій кіокушин карате. На турнір приїхали 24 команди з 13 міст України. 
Великий інтерес з боку різних версій кіокушин був обумовлений тим, що навесні в Україні відбудеться низка змагань міжнародного рівня. Скоріше за все, багато команд розглядали ірпіньський «Кубок княгині Ольги», як підготовчий турнір для своїх фаворитів.

Традиційно на змаганнях розігрувався командний кубок за результатами загальнокомандного виступу серед жіночих категорій. Команда Кам’янської федерації кіокушин-кан карате за результатами виступу зайняла високе 2 місце. У минулому, починаючи з 2017 року, каратисти Кам’янського щорічно завойовували на цьому турнірі 3 командне місце. Помітний прогрес команди Кам’янського, попри певні тактичні помилки, дає надію на високі здобутки у наступних змаганнях.

Заслужена нагорода альпініста

Нещодавно ми писали про блискучі успіхи альпініста з Кам’янського Дмитра Семеренка, який минулого року за 6 місяців підкорив усі 14 світових «восьмитисячників».

У лютому кам’янчанин Дмитро Семеренко підкорив кілька світових вершин. Разом з ним подорожував і прапор нашого міста.

За місяць Дмитро Семеренко подолав найвищу вершину Південної Америки – гору Аконкагуа. А потім і вулкан Охос-дель-Саладо, який є найвищим на землі.

Міська влада помітила успіхи земляка і планує нагородить його нагрудним знаком “За заслуги перед містом” 2-го ступеня. Вручення нагороди буде проведене на найближчому засіданні міськвиконкому.

Про нову комісію у Кам’янському та її повноваження

Мешканці Кам’янського часто запитують куди звертатись за наданням дозволу на видалення зелених насаджень, коли виникає така потреба з тих чи інших причин? 

Повідомляємо населення, що згідно рішення виконкому Кам’янської міської ради утворено постійну діючу комісію з питань визначення стану зелених насаджень на території міста, затверджено її склад та положення.

Основним завданням комісії є обстеження зелених насаджень та підготовка дозвільних документів для їх видалення. Про це наголошують у департаменті екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради.

Тож у яких випадках здійснюється видалення зелених насаджень у Кам’янському? Видалення зелених насаджень відбувається у разі:

– ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної чи надзвичайної ситуації;

– досягнення деревом вікової межі;

– будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, визначених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

– проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

– відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

– знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самостійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

– провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів.

Заява фізичної чи юридичної особи, яка надається до департаменту екології та природних ресурсів міської ради, що розташований на проспекті Свободи, 2/1 є підставою для проведення обстеження стану зелених насаджень.

Комісія з житлових питань інформує

11 березня у Кам’янському відбулося засідання громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Кам’янської міської ради.

На цьому засіданні членами комісії було розглянуто 11 блоків питань, що складали порядок денний.

До комісії надійшло чимало заяв від мешканців Кам’янського і понад 30 з них було опрацьовано на засіданні.

Основні питання, які були розглянуті наступні:

– взяття на соціальний квартирний облік та на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов;

– виділення квартир внутрішньопереміщеним особам з житлового фонду соціального призначення у будинку за адресою просп. Конституції, 32;

– внесення змін до договору найму та його продовження.

Далі відділом розподілу житлової площі міської ради будуть підготовлені відповідні проєкти рішень виконавчого комітету Кам’янської міської ради з урахуванням рішень громадської комісії з житлових питань.

Альона Скала, начальник відділу розподілу житлової площі міської ради, повідомила : «Станом на сьогодні по місту на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, перебуває 482 особи. Особам, які перебувають на обліку  місто виділяє вивільнені житлові приміщення, які належать до комунальної власності міста. Так, у 2018 році було виділено 14 квартир, а у 2019 було надано 10 квартир особам, що потребують поліпшення житлових умов.»

«Школа плавання» – ініціатива мера, підтримка – Фонду

«Школа плавання», яка була створена на базі басейну «МіКомп» ще у 2017 році з ініціативи міського голови Андрія Білоусова, мала за мету безкоштовно навчати плаванню дітей молодшого і середнього шкільного віку. 

Ця програма ефективно реалізується і зараз. З дітьми працюють найкращі тренери міста. Щодня уроки плавання в басейні «МіКомп» відвідує 360 школярів. Комунальне підприємство міста здійснює транспортну доставку дітей зі школи в басейн і назад. 

Ефективну роботу «Школи плавання» підтримує з 2019 року Громадська організація «Фонд розвитку Кам’янського», яка забезпечує фінансову частину програми, розуміючи соціальну важливість цього проєкту для міста. 

«Вперше «Фонд розвитку Кам’янського» профінансував більше двох з половиною тисяч абонементів у 2019, передали їх в департамент з гуманітарних питань та міські ДЮСШ. У 2020 році Кам’янська міська влада також підтримала нашу ініціативу і в бюджеті міста вже передбачені кошти на повноцінне функціонування «Школи плавання». Якщо порахувати, то загальна кількість школярів, які пройдуть навчання у цьому році, становить близько 7 тисяч дітей. Ми комунікуємо з тренерами протягом усього навчального року, контролюємо, беремо участь і допомагаємо оптимізувати процес навчання, щоб він був максимально корисним та ефективним. Незабаром плануємо ініціювати проведення різних змагань, щоб батьки і тренери могли побачити результати навчання. За навчальний курс «Школи плавання» 100% дітей вже можуть плавати, не бояться і впевнено тримаються на воді. Подальший потенціал дитини батькам потрібно буде розвивати самостійно, віддавши, наприклад, в секцію з плавання », – зазначив Президент ГО « Фонд розвитку Кам’янського» Олександр Іванов.