Запам’ятайте п’ять імен: ці чоловіки залишаються вірними одній жінці все життя

Кількість розлучень у всьому світі повільно, але неухильно зростає. Але і серед чоловіків, і серед жінок є ті, кого по праву можна назвати однолюбами і розлучення їм не загрожує. Ці люди вибирають партнера один раз і на все життя, їм вдається зберегти свої почуття з молодості й до кінця життя.
Богдан
Чоловіки з ім'ям Богдан – зразок відданості. Вони дуже відповідальні і ніколи не залишають свою обраницю. У цих чоловіків різні характери, вони можуть бути образливими і запальними. Але при цьому вони ніколи не обманюють і залишаються вірними своїй коханій протягом усього життя.
Лев
Чоловіки на ім'я Лев – романтики. Їхнє уявлення про щасливе сімейне життя нерозривно пов'язане з вірністю. Леви закохуються один раз, сильно і, як правило, назавжди. Це надійні чоловіки, які на багато що готові заради своєї єдиної коханої.
Станіслав
Станіслави – люди практичні та раціональні. Вони рідко демонструють емоції й обмірковують кожен крок. Так само відповідально вони підходять і до вибору супутниці життя. Один раз пообіцявши бути з жінкою завжди, вони не порушують свого слова.
Ілля
Чоловіки з ім'ям Ілля обирають у супутниці життя жінку, з якою виникає сильний емоційний зв'язок. Для них важливо мати схожі погляди та інтереси. Коли Ілля знаходить таку жінку, він стає для неї коханою людиною, другом і однодумцем на все життя.
Герман
Герман – еталон мужності та сили. При цьому чоловіки з таким ім'ям вирізняються ніжним і трепетним ставленням до коханої жінки. Обраниця Германа може бути спокійна – ця людина не зрадить, не обдурить і завжди підтримає в складну хвилину.
Джерело: 5692.com.ua

Вакцинація від коронавірусу може стати обов’язковою, але не для всіх: кому потрібно буде робити щеплення

На нещодавньому брифінгу головний санітарний лікар України Ігор Кузін, який також є заступником міністра охорони здоров'я, розповів, що вважає за необхідне запровадження обов'язкової вакцинації від коронавірусу для деяких категорій українців.
Ідеться про групи ризику – тобто про категорії людей, які є найбільш уразливими для вірусу.
Ігор Кузін вважає, що до груп ризику належать:

люди, старші за 60 років;
медичні працівники;
діти з важкими супутніми неінфекційними захворюваннями;
люди з імунокомпрометованим станом.

На брифінгу головний санітарний лікар наголосив, що чотири перелічені вище групи людей у разі зараження ковідом (незалежно від штаму, яким вони інфікувалися) мають найвищий ризик тяжкого перебігу хвороби або летального результату.
Ігор Кузін також пояснив, що наразі такого рішення ще не ухвалено.
Питання про включення обов'язкової вакцинації від COVID-19 до календаря щеплень вирішуватиметься наприкінці листопада поточного року на європейському засіданні комісії з імунізації.
Джерело: 5692.com.ua

Як зміцнити імунітет, щоб вберегтись від застуди і вірусів: 5 корисних і смачних напоїв

На початку осені, із першими холодами, зростає захворюваність на вірусні інфекції та застуду. Щоб хвороба не "підкосила" ні вас, ні дітей, варто додати до щоденного раціону профілактичні напої, які підготують імунну систему.
Ці чаї та напої містять велику кількість корисних речовин, які підживлюють організм і допомагають у боротьбі з вірусами.
Зелений чай
Цей напій відомий своїми корисними властивостями. Він не тільки зміцнює імунітет, а бадьорить, допомагає боротися з вільними радикалами і попередити онкозахворювання. За рахунок великої кількості антиоксидантів у своєму складі він швидко нівелює запальні процеси в організмі.
Катехіни, що містяться в ньому, мають противірусну та антибактеріальну дію. Для підсилення лікувально-профілактичних властивостей зелений чай рекомендують пити з медом, імбиром та лимоном.
Імбирний чай
Корінь імбиру має потужні протимікробні та протизапальні властивості, активізує кровообіг та має потогінну властивість. Тому він не тільки допомагає запобігти захворюванням, а й допомагає скоріше одужати. Вживання імбирного чаю зменшує нежить, головний біль, біль у горлі. Його готують зі свіжого кореня імбиру, додаючи мед, лимон, м'яту.
Сік журавлини
Користь соку журавлини пояснюється великою кількістю вітаміну С, який необхідний для активізації імунітету. Ця речовина впливає на лейкоцити, які знищують патогенні мікроорганізми в організмі.
Крім того, напій допомагає підвищити пружність судин і шкіри, покращує роботу серця та діяльність мозку. Сік журавлини п'ють, розбавляючи водою та додаючи мед або цукор.
Настій шипшини
Цей смачний напій містить рекордну кількість вітаміну С, вітаміни групи В, К, Е, Р, важливі мікроелементи. Настій шипшини не тільки зміцнює імунну систему організму, а й підвищує гемоглобін, нормалізує артеріальний тиск та покращує травлення. Для його приготування потрібно залити подрібнені сушені ягоди окропом, настояти 15 хвилин та процідити. Напій можна вживати з медом або цукром.
Джерело: 5692.com.ua

Старий смартфон ще послужить: 6 прийомів для прискорення роботи гаджета

Частою причиною покупки нового смартфону є зниження продуктивності та сповільнення старого гаджету. Проте термін "життя" телефону можна подовжити завдяки деяким простим прийомам. Про це повідомляє NV.
Кеш і пам'ять
Кеш – тимчасові файли та копії часто використовуваних даних, які з часом накопичуються і впливають на продуктивність телефона. Щоб видалити кеш, потрібно зайти в налаштування. Також слід видалити непотрібні файли, файли cookie, перемістити фото та відео на зовнішнє сховище. Завдяки цьому звільниться оперативна пам’ять пристрою і прискориться його робота.
Непотрібні додатки
Телефон працює повільно через велику кількість додатків та програм. Тому варто перевірити, які з них використовують більше ресурсів, щоб видалити їх.
Оновлення ПЗ
Операційну систему та всі встановлені додатки на смартфоні слід регулярно оновлювати до останніх версій, оскільки це також помагає поліпшити продуктивність.
Завершення завдань
Не менш важливим для нормальної роботи гаджета є своєчасне закриття фонових процесів та додатків, які працюють у фоновому режимі.
Сповіщення
Отримання великої кількості сповіщень на смартфон не тільки відволікає, а й сповільнює його роботу. Тому варто обмежити їх, залишивши тільки дійсно важливі.
Заводські налаштування
Якщо жодні прийоми не допомагають пришвидшити роботу телефона, єдиним виходом може стати скидання до заводських налаштувань. Це опція, яка допомагає повернути смартфон до початкового стану і разом з цим позбутися всіх проблем. Але треба пам’ятати, що одночасно видаляються всі дані, тому варто зробити резервну копію важливої інформації.
Джерело: 5692.com.ua

Штраф 40 тисяч гривень та позбавлення прав: за що суворо каратимуть українських водіїв

Україна посилює боротьбу з водіями, які нехтують правилами дорожнього руху, запроваджуючи суворіші покарання, які означають серйозну відповідальність.

Більше новин на REPORTER.UA

Брав участь у боях проти ЗСУ у лавах ворожого підрозділу: на Запоріжжі повідомлено про підозру ще одному жителю окупованого Криму

Перебуваючи на посаді стрільця, брав безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України на території Пологівського району. В серпні 2023 року забезпечував оборону ворожих рубежів поблизу с. Роботиного Токмацької територіальної громади.

Більше новин на REPORTER.UA

Чи варто купувати електрокар: експерт розповів про подорожчання пального та попит на електромобілі

Весь останній рік популярність електромобілів серед українців зростала, експерти прогнозують, що така тенденція спостерігатиметься і далі.
Портал Укравтопром, який регулярно ділиться актуальною інформацією про український автомобільний ринок, опублікував статистику купівлі електромобілів у нашій країні.
У повідомленні йдеться про те, що загалом у серпні українці придбали 3 841 електричне авто, і це більш ніж у 2,5 раза більше, ніж у серпні 2022 року. В останній місяць літа було куплено на 11% автомобілів більше, ніж у липні.
Із загального числа куплених авто 3 764 одиниць склали легкові автомобілі. Серед них 3080 з пробігом і 684 нових. Статистика купівлі нових електромобілів виглядає наступним чином:

Volkswagen ID.4 – 275;
Volkswagen ID.6 – 58;
Audi Q8 e-tron – 40;
Toyota BZ4X – 39;
Honda Е – 34.

В інтерв'ю кореспонденту УНІАН власник сервісу з викупу авто та автомобільний експерт Олег Новасов розповів, що попит на електричні автомобілі в нашій країні зростає через кілька чинників.
Перший – це, без сумніву, мода. Другий – великий вибір таких авто на американському ринку. І третій важливий фактор – мінімальна, а іноді й нульова вартість розмитнення.
Мінуси електрокарів
Одним із найсуттєвіших мінусів електрокарів українці вважають тривалість зарядки – вона становить від 200 хвилин до кількох годин. Проблемою також вважають малий запас ходу.
При цьому і водії, і експерти наголошують – їзда на електрокарі обходиться дешевше, ніж експлуатація авто з бензиновим або дизельним двигуном.
Джерело: 5692.com.ua

В рамках програми «Інвестиції в місто» у Кам’янському реалізують проєкт USAID

В рамках програми «Інвестиції в місто» мер і команда працюют над реалізацією грантового проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (або DG East).
Співпраця з міжнародними партнерами передбачає можливість облаштування укриттів у навчальних закладах міста та їх наповнення необхідним оснащенням, створення багатоцільових просторів.
Приблизний об’єм коштів, який може бути залучено в рамках проєкту – 500 тисяч доларів.
Сьогодні мер зустрівся з представниками DG East. Вони обговорили подальші кроки та спільні дії в роботі для успішного втілення проєкту.

Дякуємо нашим американським партнерам за всебічну допомогу. Працюємо, робимо місто безпечнішим! – прокоментував мер.
Джерело: 5692.com.ua

Безкоштовне харчування в їдальнях шкіл та садків: перелік пільгових категорій та умови

В Україні більшість батьків самостійно сплачують за харчування дитини у закладах освіти. Проте є певні категорії дітей, яким належить безоплатне або частково платне харчування. Що потрібно, щоб отримати пільги на харчування, розповіли у Службі освітнього омбудсмена.
Хто має право на безоплатне харчування у школі
Українським законодавством визначені категорії школярів, яким надається безоплатне харчування в школах:

сироти;
діти, які позбавлені батьківського піклування;
діти, що мають особливі освітні потреби і навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
діти з малозабезпечених сімей;
діти з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасників бойових дій, Захисників і Захисниць України;
внутрішньо переміщені особи;
ті, що мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
учні закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження.

Розширювати цей перелік мають право органи місцевого самоврядування, якщо це дозволяє бюджет.
Кому надається знижка 50% на харчування
Платити половину суми за харчування у закладах дошкільної освіти можуть сім'ї, де виховуються троє та більше дітей.
Інші пільгові умови оплати харчування у дитячих садках для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших груп, які потребують соцпідтримки, надаються за рішенням органів місцевого самоврядування коштом місцевого бюджету.
Які документи потрібно надавати для отримання пільг на харчування
Щоб отримати пільги, батьки повинні:

написати заяву на ім'я директора закладу освіти;
надати копії документів, які підтверджують право на отримання пільги.

До таких документів відносяться:

рішення суду або місцевого виконавчого комітету про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування або рішення про встановлення опіки, піклування;
довідка ВПО;
висновок інклюзивно-ресурсного центру;
довідка про призначення допомоги відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", видана органами соцзахисту;
посвідчення батьків (про інвалідність, набуту під час війни, посвідчення учасника бойових дій);
посвідчення про надання статусу багатодітної сім’ї.
Джерело: 5692.com.ua