В Україні подорожчає основний продукт: експерти озвучили осінні ціни

Експерти вважають, що вже найближчим часом в Україні подорожчає один з основних продуктів – хліб. За словами фахівців, ціна на хліб підвищиться одразу з кількох причин – серед них вищі тарифи на електроенергію та погодні умови.
Одразу кілька експертів прокоментували ситуацію на ринку. Денис Марчук, заст. голови Всеукраїнської аграрної ради розповів, що ціна на хліб може підвищитися вже за місяць у середньому, на 1-1.5%.
Іван Стефанишин, один із керівників ринку "Шувар" також вважає, що подорожчання неминуче, але точних термінів не називає.
Експерти повідомили, що ціни на борошно зросли на 5-7%, і наразі спостерігаються проблеми з якістю пшениці. Зазначається, що зростання цін на борошно не може не позначитися на цінах на хлібобулочні вироби.
Денис Марчук також розповів, що на якість зерна істотно вплинули дощі, які регулярно йшли під час збирання врожаю, і надто тепла для озимих погода. Відчутно зросли й ціни на добрива, цього року українські аграрії використовували їх у менших кількостях.
Дефіцит добрив призвів до збільшення кількості шкідників, а це, своєю чергою, негативно позначилося на якості українського зерна. Експерти зазначили, що наразі в нашій країні вже спостерігається конкуренція за якісне борошно.

"Фактично відтоді, як зросли тарифи на світло, щомісяця на 0,8-1% зростає ціна на хліб. І на осінь вони теж про це говорять, що на 1-1,5% може зростати ціна на хліб", – сказав Денис Марчук.
Джерело: 5692.com.ua

Прокуратура Дніпропетровщини повернула тергромаді самовільно зайняту земельну ділянку вартістю 129 млн грн

Вказана земля розташована в охоронній зоні та перебуває у користуванні одного з комунальних підприємств Дніпровської міської ради.

Більше новин на REPORTER.UA

Дніпропетровська ОВА підписала меморандум з національною IT-компанією

Днями Дніпропетровська ОВА підписала меморандум з національною IT-компанією. Відтак спільно втілять освітній проєкт. У три етапи проведуть безкоштовні курси. Вони для ветеранів російсько-української війни та представників громад. А ще – держслужбовців.

Більше новин на REPORTER.UA

У Дніпрі завершили досудове розслідування у справі ґвалтування чоловіком трьох дітей: обвинуваченому загрожує довічне ув’язнення

Із 2021 року, користуючись безпорадністю хлопчиків, підозрюваний проти їх волі вступав з ними у статеві стосунки. На момент вчинення злочинів дітям було від 11 до 16 років.

Більше новин на REPORTER.UA

Для чого в ліфті встановлюють дзеркало: справа не тільки в естетиці

Практично в кожному ліфті зараз є дзеркало, і його наявність ні в кого не викликає особливого подиву. Але багато хто здивується, коли дізнається, чому дзеркала розміщують у ліфтах – адже справа тут зовсім не в тому, що це декоративний елемент.
Виявляється, дзеркало в ліфті виконує відразу кілька важливих функцій, і використовують його не тільки за прямим призначенням. Є щонайменше три причини розміщення дзеркал у ліфті.
Психологічний комфорт
Опинившись у тісному приміщенні з незнайомими людьми, багато хто може відчувати дискомфорт. Наявність дзеркала дає змогу візуально розширити простір. Крім того, в ліфті з дзеркалом легше перебувати людям, які страждають на клаустрофобію (боязнь закритого простору).
Безпека
З ліфтами пов'язано безліч страшних історій, режисери і сценаристи, наприклад, часто використовують ситуації в ліфтах, щоб налякати глядача. Дзеркало, розміщене в ліфті, створює відчуття безпеки, оскільки людина має можливість бачити навіть тих, хто перебуває в неї за спиною.
Для настрою
Якщо чоловіки можуть ігнорувати дзеркало, та ще й на такому крихітному просторі, то жінки зробити це навряд чи зможуть. І це добре – вирушаючи на роботу, або приїжджаючи в гості, можна ще раз поглянути в дзеркало і переконатися, що вона має чудовий вигляд.
Джерело: 5692.com.ua

Нацбанк скасовує фіксований курс гривні: з 3 жовтня НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу

НБУ повідомив, що з 3 жовтня впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу. Що це означає для економіки та громадян? 
Відмінність від "плаваючого курсу"
Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24.02.2022. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.
НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися. Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
Механізм курсоутворення
Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.
Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.
Нагадаємо, що вже майже півтора року курс на готівковому ринку та карткові курси банків не є фіксованими. За цей час вони як зростали, так і знижувалися. НБУ продовжить докладати зусиль для мінімізації різниці між готівковим та офіційним курсами.
Перехід до керованої гнучкості курсу став можливим завдяки ґрунтовній підготовчій роботі із залученням міжнародних експертів та урахуванням найкращого світового досвіду, а також з огляду на сформованість та стійкість макроекономічних передумов, як-то:

сталий прогрес у зниженні інфляції;
накопичення значного рівня міжнародних резервів;
збільшення привабливості гривневих депозитів та ОВДП як інструментів захисту заощаджень від інфляційного знецінення.

Це дає змогу забезпечити контрольованість переходу та мінімізувати ризики для фінансового ринку, економіки та громадян.
Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до зміни внутрішніх і зовнішніх умов та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу.
Також керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому. Незмінним пріоритетним завданням НБУ лишатиметься збереження курсової стійкості.
Джерело: 5692.com.ua

Здав корупціонера, став міліонером: невдовзі українець отримає заслужені мільйони гривень, суд ухвалив рішення

НАЗК (Національне агентство із запобігання корупції) повідомляє, що в Україні судом уперше ухвалено рішення щодо виплати винагороди викривачу корупції. Ця людина отримає чималу суму – 13 мільйонів гривень.
Сьогодні Верховним антикорупційним судом було затверджено угоду, до якої дійшли прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинувачений – колишній перший заступник начальника столичної податкової служби.
Наразі угода затверджена лише першою інстанцією Вищого антикорупційного суду, а це означає, що вирок може бути оскаржений в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду протягом 30 днів із дня його оголошення.
Згідно з рішенням суду першої інстанції викривачу корупції має бути виплачено понад 13 мільйонів гривень.

"Це без перебільшення історична подія, яка фундаментально закріплює формування культури викриття в Україні та стимулює викривачів повідомляти про факти корупції, які їм удалося зафіксувати", – повідомили в агентстві із запобігання корупції.

Нагадаємо, що закон, який гарантує викривачам корупції винагороду, було ухвалено ще 2020 року. 6 вересня цього року розпочав свою роботу Єдиний портал викривачів корупції, на якому кожен громадянин може повідомити про факти корупції, що стали йому відомими.
Джерело: 5692.com.ua

Інтернет скоро стане іншим: що таке Web3 і як зміниться мережа після його появи

Web3 – один із найбільш обговорюваних і перспективних напрямів у сфері сучасних технологій. Її впровадження може мати революційний вплив на безліч сфер людської діяльності – на медицину, медіа, фінанси.
Також ця технологія допоможе оптимізувати і зробити більш прозорими демократичні процеси.
Що таке Web3
Web3 – це складна інноваційна технологія, на основі якої інтернет працюватиме в майбутньому – можливо, вже зовсім скоро. Вона працюватиме з урахуванням інноваційних винаходів – криптовалют, блокчейну, децентралізованих додатків (DApps).
Основною особливістю технології Web3, порівняно з чинною нині Web 2.0, буде те, що контроль за особистими даними користувачів більше не належатиме технологічним корпораціям – він повністю перейде в руки кожного окремого користувача. При цьому користувачі зможуть не тільки ефективно контролювати свої конфіденційні дані, а й брати участь в управлінні найрізноманітнішими проектами.
Основні принципи, на яких заснована Web3
Безпека – вищий рівень безпеки буде обумовлено використанням технології блокчейн, для захисту транзакцій застосовуватиметься криптографія.
Конфіденційність – користувачі матимуть повний контроль над своїми фінансами та особистими даними.
Децентралізованість – наразі мережа функціонує на основі технології Web 2.0, даними володіють великі компанії, але за Web3 користувачі керуватимуть своїми даними самостійно.
Взаємодія – Web3 створить нові можливості для взаємодії користувачів у мережі на новому рівні.
Доступність – до мережі Web3 всі користувачі зможуть мати однаковий доступ.
Власні платежі – для проведення транзакцій буде використовуватися криптовалюта.
Джерело: 5692.com.ua

На Запоріжжі у результаті пожежі у власному будинку загинула матір із дитиною

У ході оперативної розвідки в палаючій оселі рятувальники виявили 32-річну жінку та 9-річну дитину без ознак життя. Тіла загиблих передали поліції.

Більше новин на REPORTER.UA

«Допомагав» ухилянтам із отриманням «правильного діагнозу»: на Запоріжжі підозрюється ексвоєнком

Під час обшуку за місцем реєстрації підозрюваного правоохоронці виявили та вилучили майже 1,3 млн грн, 294 тис. дол США, 11,7 тис. Євро, півкілограма золота 999 проби тощо.

Більше новин на REPORTER.UA