У бою за Україну загинув 33-річний боєць з Дніпропетровської області Олександр Пилипенко

3 квітня 2024 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Камишівка, що на Донеччині, загинув Олександр Олександрович Пилипенко.

Запустити 5 дронів-камікадзе та двічі гатили з артилерії: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 10 квітня

Сьогодні, 10 квітня, окупанти 7 разів атакували Нікопольський район. Били по Нікополю, Покровській та Мирівській громадам. Внаслідок обстрілів сталася пожежа, знищена господарська споруда і автомобіль.

Знімала порно за участі 8-річного сина: зловмисниці з Камʼянського повідомлено про підозру

Підозрювана неодноразово вчиняла насильницькі дії сексуального характеру щодо власного 8-річного сина. Свої неправомірні дії вона фіксувала на мобільний телефон. У подальшому фото та відео збувала через месенджери.

У Дніпрі пасажирка Mitsubishi перевозила наркотичні речовини під час комендантської години

Сьогодні вночі, 10 квітня, під час комендантської години, патрульний екіпаж зупинив у Центральному районі автомобіль Mitsubishi. У салоні перебували чоловік з жінкою, у яких було виявлено забороненні речовини.

Вимагав гроші, а після забив до смерті: поліцейські Запоріжжя затримали зловмисника

7 квітня до поліції надійшло повідомлення від працівників однієї із міських лікарень про те, що під їхнім наглядом помер 62-річний чоловік. Правоохоронці провели низку заходів та встановили обставини вчинення злочину, а згодом – і причетну особу.

В українців зможуть забирати авто на потреби ЗСУ: що передбачає новий законопроєкт

В межах остаточного варіанту законопроєкту про мобілізацію № 10449 Комітет національної безпеки та оборони Верховної Ради затвердив положення військово-транспортного обов'язку для громадян. Про те, у кого зможуть вилучати транспортні засоби на потреби ЗСУ, йдеться в оприлюдненому висновку Комітету, повідомляє Главком.

Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України транспортними засобами і технікою на особливий період. Причому цей обов'язок поширюється на:

  • місцеві, центральні органи влади;
  • підприємства та установи;
  • громадян – власників транспортних засобів.

Передбачається, що мобілізувати транспортний засіб можуть представники ТЦК і СП. Забрати авто на потреби ЗСУ зможуть лише у тих громадян, у власності яких знаходиться більше одного транспортного засобу. Тих українців, хто має у власності лише один транспортний засіб, норма не стосується.

Повернення транспортних засобів власникам здійснюється протягом 30 календарних днів з того моменту, коли буде оголошена демобілізація.

Порядок та норми виконання військово-транспортного обов’язку визначає Кабінет міністрів. При цьому безпосередньо залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється на підставі рішень місцевих державних адміністрацій. Для цього оформлюються відповідні розпорядження.

Зазначимо, що остаточний варіант законопроєкту про мобілізацію вже розглядається у Раді. Наразі відбувається розгляд правок. Імовірно, голосування відбудеться 11 квітня.

Джерело: 5692.com.ua

На Дніпроптеровщині внаслідок зіткнення мотоцикла з вантажівкю загинула 19-річна дівчина

Вчора вдень, 9 квітня, близько 13:00, у селі Новоселівка Новомосковського району сталася смертельна ДТП. Там мотоцикл Alpha в'їхав у DAF з напівпричепом. 19-річна пасажирка двоколісного транспортного засобу загинула на місці.

“Отримайте виплату”: українцям надходять фейкові листи від Google з шахрайськими посиланнями

В Україні кіберзлочинці почали застосовувати проти українців нову схему з виманювання грошей, використовуючи популярний сервіс Google Looker Studio.

Як діє шахрайська схема

Google Looker Studio – це онлайн-інструмент, що перетворює дані в інформативні звіти та інформаційні панелі. Фактично це є безкоштовним і спрощеним аналогом сервісів на кшталт Power BI, Tableau, DataLens тощо.

Річ у тім, що цей сервіс Google має недоробку інтерфейсу, яка дозволяє користувачеві запросити до свого проєкту будь-яку іншу людину. Для цього потрібно знати лише e-mail. Надіславши запрошення, користувач може відправити іншій людині тестовий лист з офіційної адреси [email protected], яка є безпечною за замовчуванням.

Таку процедуру шахраї використовують для того, щоб прикріплювати до тестових листів посилання на фішингові сайти. Приміром, була виявлена схема, в якій українцям розсилають листи з темою "Отримайте Вашу компенсаційну виплату онлайн".

У самому листі міститься посилання, що веде на фейковий сайт, схожий на офіційний ресурс якогось популярного банку. Шахраї розраховують на те, що потенційна жертва, шоб отримати соціальні виплати, введе свої дані від онлайн-кабінету. Так зловмисники отримують доступ до профілю в банку і можуть вивести гроші з рахунків жертви.

Небезпека злочинної схеми полягає в тому, що вендори інформаційної безпеки часто довіряють застосункам і сервісам Google та інших великих та відомих компаній. Тому шахраї можуть використовувати легітимні сервіси для розсилки фішингу і спаму, обдурюючи людей.

Джерело: 5692.com.ua