Великдень 2024 в Україні: дати католицького і православного свята, традиції та заборони

Для українців Великдень завжди був одним із найголовніших церковних свят. Дата цього свята перехідна і змінюється щороку. Коли у 2024 році католики та православні будуть святкувати Воскресіння Господнє, яких основних традицій та заборон дотримуватися у цей день, пише 5692.com.ua.

Коли Великдень у 2024 році

Варто зазначити, що перехід ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар не вплинув на дату святкування Великодня. Православні християни та католики вираховують дату Світлого Христового Воскресіння не однаковими способами.

Тому 2024 року в Україні святкуватимуть Великдень у такі дати:

  • християни західного обряду — 31 березня;
  • християни східного обряду – 5 травня.

Різниця у святкуванні католиків та православних становитиме понад місяць. Це пов'язано з тим, що для обчислення дати Великодня християни різних конфесій використовують різну Пасхалію. Через це за юліанським і новоюліанським календарем Великдень може припадати на період від 4 квітня до 8 травня. ПЦУ для розрахунку використовує дату весняного рівнодення, тому православний Великдень не може бути раніше 4 квітня.

Коли Великий піст 2024

Перед Великоднем заведено дотримуватися тривалого доволі суворого посту, який допомагає очиститися духовно та тілесно, щоб відсвяткувати велике свято без гріха. Великий піст триває 50 днів. У 2024 році він припадає на період з 18 березня по 4 травня.

Найсуворішим є останній тиждень посту напередодні Великодня. Його називають Страсною седмицею.

Великдень – які традиції та заборони

У це велике світле свято християни відвідують всеношну службу в церкві, де освячують паски, фарбовані яйця (крашанки, писанки), м'ясо та інші частування для святкового столу.

На Великдень заведено вітати одне одного фразою "Христос Воскрес!", у відповідь на яку кажуть: "Воістину Воскрес!"

Родини збираються за святковим столом, де обов'язково має бути паска – солодка випічка з родзинками, крашанки, холодець, домашні ковбаси, сало, пироги з різними начинками.

Що не можна робити у Великдень:

  • займатися важкою фізичною працею;
  • проводити генеральне прибирання в оселі;
  • бути похмурим, сумувати, лаятися чи лихословити.

На Свято Христового Воскресіння у жодному разі не можна відмовляти у милостині, інакше проблеми і невдачі переслідуватимуть протягом всього року.

Джерело: 5692.com.ua