Архів категорії: Новини

Рій FPV-дронів із моря: українські та американські інженери створили новий безпілотний катер

Українська компанія Depthon Systems спільно з американською Red Cat представила морський безпілотник SeaHive 5.0, здатний запускати рій ударних FPV-дронів для ураження цілей.

Як повідомляє профільне видання, нова розробка оснащена шістьма зовнішніми модулями. У них розміщуються п’ять ударних FPV-дронів Hurtang-10 та один безпілотник-ретранслятор, який забезпечує стійкий зв’язок під час виконання бойових завдань.

Кожен дрон Hurtang-10 може нести до трьох кілограмів вибухівки, розвиває швидкість до 140 км/год та здатний вражати цілі на відстані до 40 кілометрів.

Дрон-ретранслятор підтримує захищений канал зв’язку для всього рою протягом 45 хвилин. Після завершення місії він може повернутися на катер або самознищитися.

Сам SeaHive 5.0 здатний автономно перебувати в морі до трьох діб та долати понад 550 кілометрів. Для зменшення помітності розробники використали спеціальні композитні матеріали та низькопрофільну конструкцію корпусу.

Навігація безпілотника здійснюється за допомогою супутникових та інерційних систем, а оператори можуть змінювати його маршрут у режимі реального часу через захищені канали зв’язку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

У Харкові перевірка документів закінчилася госпіталізацією двох поліцейських

У Харкові затримали чоловіка, який напав з ножем на поліцейських під час перевірки документів. Двоє правоохоронців отримали травми та були госпіталізовані. Інцидент стався 25 червня близько 16:00 у Салтівському районі Харкова.

Про це повідомила поліція Харківської області. За даними правоохоронців, поліцейські під час виконання службових обов'язків перевіряли документи у громадянина. Під час спілкування чоловік почав поводитися агресивно і раптово напав на поліцейських з ножем.

У результаті нападу двоє правоохоронців отримали тілесні ушкодження. Їх госпіталізували. Нападника затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

У поліції повідомили, що він раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за різні злочини. Також, за даними поліції, чоловік перебував у розшуку за ухилення від мобілізації. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України — погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу.

Наразі вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру. Слідчі дії тривають.

На Дніпропетровщині браконьєр наловив риби на понад 60 тисяч гривень збитків

У Самарському районі Дніпропетровської області викрили чоловіка, який незаконно виловлював рибу на річці Оріль за допомогою забороненої сітки. Сума завданих рибному господарству збитків перевищила 60 тисяч гривень.

Порушника виявили інспектори Дніпропетровського рибоохоронного патруля спільно з правоохоронцями під час рейду поблизу села Ковпаківка. Чоловік рибалив із гумового човна, використовуючи жилкову сітку.

У незаконному улові виявили 23 лящі, 6 плоскирок, одну плітку та 8 карасів сріблястих. За підрахунками фахівців, завдані державі збитки становлять 60 350 гривень.

На порушника склали адміністративний протокол за грубе порушення правил рибальства. Для документування правопорушення на місце викликали слідчо-оперативну групу поліції.

Незаконно виловлену рибу та заборонене знаряддя лову вилучили правоохоронці. Подальше рішення щодо відповідальності порушника ухвалюватимуть відповідно до чинного законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

Ярослава Магучіх знову на вершині: українка виграла турнір у Загребі

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх здобула чергову перемогу на «золотому» етапі Континентального туру в хорватському Загребі — Меморіалі Бориса Ханжековича.

Олімпійська чемпіонка та рекордсменка світу стала найкращою у секторі для стрибків у висоту, підкоривши планку на висоті 1,97 метра. Саме цей результат приніс українці золоту медаль змагань.

Найближчі суперниці Магучіх — австралійка Елеанор Паттерсон та представниця Сербії Ангеліна Топич — завершили виступ із результатом 1,95 метра.

Після перемоги українська спортсменка спробувала підкорити висоту 2,01 метра, однак усі три спроби виявилися невдалими.

Для Ярослави Магучіх це ще одна гучна перемога у сезоні та підтвердження статусу однієї з найсильніших стрибунок у висоту у світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

У Запоріжжі затримали росіянина, який коригував удари по позиціях ЗСУ та HIMARS

У Запоріжжі правоохоронці затримали громадянина росії, якого підозрюють у співпраці зі спецслужбами рф та передачі координат українських військових об’єктів. За даними слідства, чоловік допомагав ворогу коригувати удари по позиціях Сил оборони.

Про це повідомили в СБУ та обласній прокуратурі.

Слідство встановило, що підозрюваний проживав у прифронтовому населеному пункті неподалік лінії фронту на підставі посвідки на тимчасове проживання. За версією правоохоронців, він потрапив у поле зору російських спецслужб через проросійські коментарі, які залишав у соціальних мережах.

Щонайменше з жовтня 2025 року чоловік через Telegram передавав представнику ФСБ інформацію про переміщення української військової техніки та особового складу. Серед переданих даних були координати реактивної системи залпового вогню M142 HIMARS, розташованої в одному з житлових районів Запоріжжя, а також бойових позицій українських захисників.

Наразі фігуранта затримано. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та можливих спільників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Запоріжжі затримали військового-дезертира, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби

У Запорізькій області правоохоронці викрили військовослужбовця, якого підозрюють у дезертирстві та передачі ворогу даних про Сили оборони України. Чоловіку вже повідомили про підозру у державній зраді.

За даними слідства, після проходження лікування військовий у лютому 2022 року не повернувся до місця служби та тривалий час ухилявся від виконання військового обов’язку.

Також правоохоронці встановили, що підозрюваний налагодив зв’язок із представником російських спецслужб через Telegram. За вказівками куратора він збирав інформацію про розташування українських військових, техніки та підрозділів Сил оборони на території Запорізького району та обласного центру.

За версією слідства, отримані дані він передавав у вигляді текстових повідомлень, скріншотів із геолокацією та позначок на електронних картах.

Правоохоронці затримали підозрюваного за місцем проживання. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Військовому інкримінують дезертирство та державну зраду. У разі доведення вини йому загрожує суворе покарання згідно із законодавством.

Досудове розслідування здійснюють співробітники СБУ під процесуальним керівництвом Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

У Синельниківському районі чоловік відкрив стрілянину біля магазину

У Синельниківському районі 38-річному чоловіку повідомили про підозру за хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї. За скоєне йому загрожує до семи років позбавлення волі.

Інцидент стався 27 травня на парковці біля одного з магазинів. За даними поліції, двоє чоловіків із ознаками алкогольного сп’яніння перебували в автомобілі Daewoo Sens. Під час конфліктної ситуації один із них здійснив шість пострілів у повітря з пістолета, після чого обидва залишили місце події.

Правоохоронці провели оперативно-розшукові заходи та встановили місцеперебування осіб, причетних до правопорушення.

Слідчі повідомили 38-річному чоловікові про підозру за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї.

Наразі триває досудове розслідування. Санкція статті передбачає від трьох до семи років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Криворіжжі директора комунального підприємства підозрюють у незаконному видобутку води на 85 млн грн

У Криворізькому районі правоохоронці повідомили про підозру директору комунального підприємства, яке протягом кількох років видобувало підземні води без необхідних дозвільних документів. За даними слідства, державі завдано збитків на понад 85 млн грн.

Як повідомили в прокуратурі, підприємство однієї з громад району з 2019 року використовувало свердловини для централізованого водопостачання мешканців 11 населених пунктів, не маючи спеціального дозволу на користування надрами та дозволу на спеціальне водокористування.

Попри відсутність необхідних документів, КП надавало послуги населенню та отримувало оплату, водночас не сплачуючи передбачені законом платежі за користування надрами та водними ресурсами.

За версією слідства, упродовж 2019–2025 років підприємство незаконно видобуло понад 400 тисяч кубометрів підземних вод. Згідно з висновком судової інженерно-екологічної експертизи, сума збитків, завданих державі, перевищує 85 млн грн.

Директору комунального підприємства повідомили про підозру за статтями, що стосуються незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення з використанням службового становища.

Водночас у прокуратурі наголошують, що проведення слідчих дій не вплине на водопостачання населених пунктів. Наразі підприємство вже розпочало оформлення необхідних дозвільних документів та приводить свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

Досудове розслідування триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Дніпропетровщині розшукують 26-річного чоловіка з психічними порушеннями

Поліцейські міста Самар розшукують 26-річного Валерія Скітенка, який зник понад тиждень тому.

За інформацією правоохоронців, 15 червня чоловік пішов з місця проживання та досі не повернувся. Наразі його місцеперебування залишається невідомим.

Прикмети зниклого: на вигляд 25–26 років, зріст 165–167 см, середньої статури, карі очі. На момент зникнення був одягнений у чорну футболку, чорні шорти та капці типу «Крокси».

Особливою прикметою є те, що чоловік має психічні порушення.

Правоохоронці звертаються до громадян із проханням допомогти в пошуках. Усіх, хто володіє будь-якою інформацією про місцеперебування Валерія Скітенка 1999 року народження, просять повідомити до Самарівського районного відділу поліції за телефонами: 095-907-52-03, 099-274-98-15, 096-251-96-01 або на спецлінію «102».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Дніпропетровщині викрили групу «чорних лісорубів»: до схеми були причетні правоохоронці

Правоохоронці викрили на Дніпропетровщині дві групи «чорних лісорубів», до складу яких входили 15 осіб, серед них — двоє працівників правоохоронних органів. За даними слідства, протягом пів року вони незаконно вирубували дерева у лісозахисних смугах Павлоградського району та продавали деревину.

Усім фігурантам повідомили про підозру за фактом незаконної порубки, перевезення, зберігання та збуту лісу, що спричинили тяжкі наслідки.

Слідство встановило, що з жовтня 2025 року по квітень 2026 року підозрювані без жодних дозвільних документів вирубували дерева, використовуючи бензопили, спеціальне обладнання та вантажний транспорт. Серед знищених насаджень — акація, ясен і дуб.

Після вирубки деревину переробляли та продавали через інтернет на території області.

За попередніми даними, внаслідок діяльності груп було знищено понад тисячу дерев. Збитки, завдані довкіллю, за висновками судових експертиз становлять майже 14 мільйонів гривень.

Під час понад 30 обшуків правоохоронці вилучили транспортні засоби, гроші, банківські картки, бензопили, мобільні телефони, зброю, документацію, чорнові записи, а також речовини, схожі на наркотичні.

Слідчі дії тривають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua