Архів категорії: Новини

У Дніпровському районі потонув 40-річний чоловік

У Дніпровському районі рятувальники дістали з річки тіло чоловіка, який зник під час купання.

Як повідомили в ДСНС, 24 червня близько 14:45 до Служби порятунку надійшло повідомлення про зникнення чоловіка в селищі Курилівка Петриківської громади. За попередньою інформацією, він пішов купатися у Дніпро та не повернувся.

Рятувальники обстежили акваторію річки за допомогою надувного човна. Тіло чоловіка без ознак життя виявили приблизно за 20 метрів від берега на глибині близько двох метрів.

Надзвичайники доправили загиблого до берега та передали працівникам поліції.

Відомо, що потопельником виявився чоловік 1985 року народження. Обставини трагедії встановлюють правоохоронці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

Через пожежу на сміттєзвалищі: прокуратура вимагає стягнути майже 8 млн грн збитків

У Дніпрі прокуратура через суд намагається стягнути з приватного підприємства 7,9 млн гривень збитків, завданих забрудненням атмосферного повітря.

Як повідомили в прокуратурі, Господарський суд відкрив провадження за відповідним позовом Центральної окружної прокуратури Дніпра.

Йдеться про наслідки масштабної пожежі на полігоні твердих побутових відходів у Дніпровському районі, яка сталася у серпні 2025 року. Тоді вогонь охопив площу понад 2 гектари, а ліквідація загоряння тривала майже дві доби.

За даними слідства, внаслідок пожежі до атмосфери потрапили значні обсяги забруднюючих речовин, зокрема діоксид вуглецю та діоксид азоту. Загальна маса викидів склала близько 1700 тонн.

З метою відшкодування шкоди, завданої довкіллю, прокуратура звернулася до суду з вимогою стягнути з підприємства майже 8 млн гривень.

Наразі суд відкрив провадження та розпочав розгляд справи. Водночас обвинувальний акт щодо директора підприємства вже перебуває на розгляді суду.

Більше новин на REPORTER.ua

У Кривому Розі розслідують розтрату понад 4 млн грн на відновленні будинків

У Кривому Розі правоохоронці повідомили про підозру директору одного з департаментів міської ради. За версією слідства, його дії під час організації відновлення будинків, пошкоджених російськими обстрілами, завдали бюджету збитків на понад 4 мільйони гривень.

Як повідомили в прокуратурі, посадовцю інкримінують зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

За даними слідства, упродовж жовтня 2024 року — травня 2025 року профільний департамент міськради уклав із підрядною організацією чотири договори на капітальний ремонт дахів багатоповерхових будинків, пошкоджених внаслідок ворожих атак.

Під час перевірки встановили, що до вартості робіт безпідставно включили податок на додану вартість (ПДВ). Водночас чинне законодавство не передбачає нарахування цього податку на такі роботи, якщо вони фінансуються з бюджетних коштів.

Попри це посадовець підписав відповідні договори. У результаті підряднику, за даними слідства, безпідставно перерахували понад 4 млн грн із міського бюджету.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Більше новин на REPORTER.ua

Дві людини загинули, 22 людини отримали поранення: безпекова ситуація на Запоріжжі на ранок 25 червня

Впродовж доби окупанти завдали 973 удари по 49 населених пунктах Запорізької області.

Про це повідомляє ЗОВА.

Війська рф здійснили 25 авіаційних ударів по Запоріжжю, Новомиколаївці, Малокатеринівці, Кушугуму, Комишувасі, Розумівці, Трудовому, Барвінівці, Нижній Хортиці, Данилівці, Лісному, Вільнянці, Щасливому, Оріхову, Широкому, Свободі, Омельнику, Васинівці, Долинці та Воскресенці;

694 БпЛА різної модифікації (переважно FPV) атакували Запоріжжя, Річне, Біленьке, Канівське, Новояковлівку, Степногірськ, Приморське, Степове, Павлівку, Лук’янівське, Малі Щербаки, Оріхів, Гуляйполе, Залізничне, Преображенку, Щербаки, Новоандріївку, Новоданилівку, Малу Токмачку, Білогір’я, Чарівне, Гуляйпільське, Добропілля, Староукраїнку, Святопетрівку, Цвіткове, Рибне, Верхню Терсу, Новоселівку, Воздвижівку та Гірке;

Зафіксовано 1 обстріл з РСЗВ по Залізничному;

253 артудари завдали по Річному, Степногірську, Приморському, Степовому, Павлівці, Лук’янівському, Малих Щербаках, Оріхову, Гуляйполю, Залізничному, Щербаках, Новоандріївці, Новоданилівці, Малій Токмачці, Білогір’ю, Новоселівці, Чарівному, Добропіллю, Рибному, Гуляйпільському, Староукраїнці, Верхній Терсі, Святопетрівці, Воздвижівці та Гіркому.

Надійшло 103 повідомлення про пошкодження житла, автомобілів та обʼєктів інфраструктури.

Більше новин на REPORTER.ua

На Хортицю повернувся рідкісний рожевий пелікан, якого не бачили тут десятиліттями

На озерах острова Хортиця вперше за багато десятиліть помітили рожевого пелікана — рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України. Його поява може бути пов’язана зі змінами природних умов після руйнування Каховської ГЕС.

Про незвичайну знахідку повідомили у Національному заповіднику «Хортиця». За словами фахівців, рожевих пеліканів не спостерігали на цій території з часів створення Каховського водосховища.

Історично пелікани мешкали у плавнях Великого Лугу, де знаходили вдосталь корму та місця для відпочинку серед мілководних водойм. Після затоплення цієї території умови для перебування багатьох видів птахів суттєво змінилися.

Науковці зазначають, що повернення рожевого пелікана може свідчити про поступове відновлення природних екосистем Нижнього Дніпра після знищення Каховського водосховища.

Рожевий пелікан є одним із найбільших водоплавних птахів Європи та перебуває під охороною держави. Його поява на Хортиці стала важливою подією для природоохоронців та орнітологів.

Після руйнування Каховської ГЕС екосистема поступово повертається до свого природного стану. На місці колишнього водосховища знову з’являються піщані коси, відмілини та молоді вербові зарості, які створюють сприятливі умови для багатьох видів тварин і птахів.

Фахівці зазначають, що відроджені плавні Великого Лугу знову стали придатними для проживання та полювання рожевих пеліканів. У літній період ці птахи традиційно мігрують із Причорномор’я в пошуках кормової бази.

Рідкісного птаха під час планового обстеження території помітили співробітники сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця».

Науковці наголошують, що поява рожевого пелікана є ще одним свідченням відновлення природних процесів у регіоні після знищення Каховського водосховища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бачити людину за словами»: в ОВА відкрили виставку про принципи безбар’єрної мови;

Російський дрон атакував енергооб’єкт на Дніпропетровщині: без світла залишилися понад 34 тисячі родин;

У Дніпрі та Кривому Розі викрили проросійських агітаторів: їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Більше новин на REPORTER.ua

Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями

Гондурас планує закупити безпілотники українського виробництва для посилення безпеки та боротьби з незаконним обігом наркотиків. Українські дрони використовуватимуть для контролю кордонів, моніторингу віддалених територій та протидії організованій злочинності.

Про намір придбати українські технології заявив президент Гондурасу Насрі Асфура під час Генеральної Асамблеї Організації американських держав.

За інформацією Euronews, закупівля стане частиною ширшої програми співпраці Гондурасу з іноземними партнерами у сфері безпеки. Очікується, що безпілотники допоможуть ефективніше патрулювати державний кордон, виявляти маршрути наркотрафіку та реагувати на діяльність злочинних угруповань.

Домовленості стали результатом зустрічі президентів України та Гондурасу, яка відбулася 19 червня. Під час переговорів Володимир Зеленський запропонував співпрацю у сфері безпілотних технологій, наголосивши на значному досвіді України у розробці та використанні БпЛА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бачити людину за словами»: в ОВА відкрили виставку про принципи безбар’єрної мови;

Російський дрон атакував енергооб’єкт на Дніпропетровщині: без світла залишилися понад 34 тисячі родин;

У Дніпрі та Кривому Розі викрили проросійських агітаторів: їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Більше новин на REPORTER.ua

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень

У Кривому Розі правоохоронці повідомили про підозру працівниці відділу освіти та підприємцю, через дії яких місцевий бюджет зазнав збитків на понад 500 тисяч гривень.

За даними слідства, у 2025 році між відділом освіти та приватним підприємством було укладено договір на суму 1,3 млн гривень. Кошти мали спрямувати на капітальний ремонт та облаштування волейбольного майданчика на території одного з ліцеїв міста.

Під час розслідування встановили, що підприємець, готуючи проєктно-кошторисну документацію, безпідставно завищив вартість окремих будівельних матеріалів та вніс ці дані до документів. Водночас відповідальна посадовиця відділу освіти не перевірила актуальні ринкові ціни, що призвело до необґрунтованого перерахування бюджетних коштів.

У результаті міський бюджет втратив близько пів мільйона гривень.

Протиправну схему задокументували слідчі Криворізького районного управління поліції під процесуальним керівництвом Криворізької центральної окружної прокуратури.

Фігурантам повідомили про підозру за статтями щодо привласнення та розтрати майна, службового підроблення і службової недбалості (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 та ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Наразі тривають слідчі дії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бачити людину за словами»: в ОВА відкрили виставку про принципи безбар’єрної мови;

Російський дрон атакував енергооб’єкт на Дніпропетровщині: без світла залишилися понад 34 тисячі родин;

У Дніпрі та Кривому Розі викрили проросійських агітаторів: їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Більше новин на REPORTER.ua

У Дніпрі нагадали: за доставку газу ще можна заплатити коштами «Зимової тисячі»

Жителі Дніпропетровщини можуть спрямувати залишок коштів програми «Зимова тисяча» на оплату послуги з розподілу природного газу. Про це нагадали у Дніпровській філії компанії «Газмережі».

Скористатися коштами можна до 30 червня. Після завершення цього терміну невикористані гроші будуть повернуті до державного бюджету.

Оплатити послугу можна онлайн через застосунок «Куб» на сайті KUB. Для цього необхідно додати картку «Національний кешбек» до Apple Pay або Google Pay та обрати її під час проведення платежу.

У компанії закликають споживачів не відкладати оплату на останні дні та використати доступні кошти завчасно.

Водночас програма «Національний кешбек» продовжує діяти. Її новий етап стартує вже у липні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бачити людину за словами»: в ОВА відкрили виставку про принципи безбар’єрної мови;

Російський дрон атакував енергооб’єкт на Дніпропетровщині: без світла залишилися понад 34 тисячі родин;

У Дніпрі та Кривому Розі викрили проросійських агітаторів: їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Більше новин на REPORTER.ua

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів

У Запоріжжі планують створити першу в Україні мережу кіберспортивних хабів на базі шкіл. Реалізація проєкту має розпочатися вже з нового навчального року, а наразі його команда проводить зустрічі з педагогами та оцінює готовність закладів освіти до запуску нового напряму.

Ініціатори наголошують, що проєкт не обмежується комп’ютерними іграми. Його мета — створення шкільних команд, де учні зможуть розвивати навички командної роботи, стратегічного мислення та спробувати себе в різних ролях: гравців, аналітиків, коментаторів, менеджерів або медіафахівців.

За словами засновника проєкту та тренера національної збірної України з PUBG Mobile Дмитра Кузьменка, кіберспорт відкриває для молоді нові можливості для самореалізації та допомагає визначитися з майбутньою професією.

Після презентації проєкту його команда відвідала запорізькі школи та надала рекомендації щодо облаштування майбутніх кіберспортивних просторів. Наразі бажання долучитися до ініціативи вже висловили понад 30 навчальних закладів міста.

Очікується, що перші шкільні кіберспортивні хаби почнуть працювати у Запоріжжі вже з вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бачити людину за словами»: в ОВА відкрили виставку про принципи безбар’єрної мови;

Російський дрон атакував енергооб’єкт на Дніпропетровщині: без світла залишилися понад 34 тисячі родин;

У Дніпрі та Кривому Розі викрили проросійських агітаторів: їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Більше новин на REPORTER.ua

Чоловіка дев’ять днів утримували в ТЦК: керівництво піде під суд

За даними ДБР, керівництво одного з відділів ТЦК на Миколаївщині незаконно утримувало чоловіка, застосовувало до нього насильство та вимагало погодитися на мобілізацію. Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі. Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі про катування чоловіка в одному з відділів районного ТЦК та СП Миколаївської області.

Обвинувальний акт направлено до суду. За версією слідства, під час мобілізаційних заходів співробітники центру комплектування доставили до ТЦК багатодітного батька, який виховує п'ятьох дітей і мав проблеми зі здоров'ям. Незважаючи на це, після примусового проходження військово-лікарської комісії його визнали придатним до військової служби.

Надалі дві військові частини відмовилися приймати чоловіка через стан здоров'я. Після цього, як стверджує ДБР, посадові особи ТЦК вирішили будь-якою ціною виконати мобілізаційний план. Слідство вважає, що потерпілого незаконно утримували дев'ять днів, у тому числі в підвальному приміщенні.

До нього застосовували фізичне насильство та психологічний тиск. За даними бюро, від чоловіка вимагали погодитися на мобілізацію нібито добровільно або підписати документи про відсутність претензій до співробітників ТЦК. Звільнили його лише після того, як стали очевидними наслідки побиття — численні набряки та тілесні ушкодження.

Після звільнення чоловік одразу звернувся за медичною допомогою. У нього діагностували струс головного мозку, перелом руки та ребра, численні садна, а також інфіковані рани від зв'язування. На лаві підсудних опиняться виконувач обов'язків начальника четвертого відділу Вознесенського РТЦК та СП Миколаївської області та двоє його підлеглих.

Їм інкримінують катування та незаконне позбавлення волі, вчинені групою осіб. Справу кваліфіковано за ч. 3 ст. 127 та ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону. За матеріалами: ДБР