Чи можна їсти яйця щодня: дієтологи поділились результатами нового дослідження

Незважаючи на численні дослідження, донині немає єдиної думки з приводу корисності та шкідливосі яєць. Одні фахівці наголошують, що часте їх вживання призводить до підвищення холестерину, інші запевняють у поживній цінності.
Нещодавно було опубліковане нове дослідження, яке дає більш широкий погляд на вплив споживання яєць, пише УНІАН.
Повідомляється, що у більшості дослідницьких статей, що виходили до цього, оцінювався вплив яєць на здоров'я з точки зору підвищення ризиків розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, анемії, запалень, погіршення імунітету тощо. Тобто всі ці біомаркери розглядались окремо.
Дієтолог Кетрін Дж. Андерсен з колегами провели більш комплексне дослідження, яке одночасно враховує багато показників здоров'я. А саме, брались до уваги показники, на яких лікарі фокусуються під час стандартного фізичного огляду пацієнта.

"Це допомагає отримати повну картину наслідків споживання яєць молодим здоровим населенням з використанням стандартних, рутинних клінічних біомаркерів", – пояснила фахівець.

Учасників дослідження розділили на три групи:

ті, хто не вживав яєць протягом періоду дослідження;
ті, хто щоденно вживав три яєчних білка;
ті, хто щоденно вживав три цілих яйця.

Оцінюючи показники крові, Андерсен виявила значне збільшення вмісту холіну в учасників, які щодня їли цілі яйця. Ця речовина міститься у жовтках і пов'язується зі збільшенням рівня метаболіту ТМАО, який провокує хвороби серця. Проте в цій групі ТМАО не змінилося, попри збільшення рівня холіну.

"Це свого роду кращий сценарій. Ми хочемо мати велику кількість цієї важливої поживної речовини, але не збільшувати кількість цього метаболіту, який потенційно може сприяти розвитку серцево-судинних захворювань", – зазначила дієтолог.

Крім того, дослідники не помітили жодних негативних змін, що стосуються рівня холестерину в крові та збільшення запалень. При споживанні цілих яєць негативний вплив на маркери, пов'язані з ризиком діабету, був менший, ніж при вживанні білків.
Також виявилось, що в учасників, які їли цілі яйця, збільшувався показник щільності еритроцитів у крові, який може знижуватися при анемії.

"Те, що ми розглядали широкий діапазон вимірювань, дозволяє краще оцінити загальний ефект від споживання яєць, який можна було очікувати. Думаю, що це важливо, тому що якщо ви бачите менш позитивну зміну одного маркера, ви можете побачити, можливо, в контексті, корисні зрушення і в інших", – сказала фахівець.

У цілому, фахівці дійшли до висновку, що найкориснішим буде їсти цілі яйця, а не окремо жовток чи білок. Причому продукт можна вживати щоденно, якщо людина веде активний здоровий спосіб життя.
Джерело: 5692.com.ua