Закон про легалізацію медичного канабісу може бути ухвалений найближчим часом: коли він запрацює

Закон про медичний канабіс може бути ухвалений депутатами уже у листопаді 2023 року. Проєкт закону 4 листопада повністю підтримали до ухвалення в другому читанні на парламентському комітеті. При цьому врахували всі зауваження МВС, громадських та пацієнтських організацій.
Про це стало відомо від Михайла Радуцького, голови парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, пише РБК-Україна.
За його словами, комітет та експерти вважають цей проект закону найбільш збалансованим з тих редакцій, які потрапляли до Верховної Ради. Попри те, що окремі депутати намагатимуться "збити" закон, Радуцький припускає, що цього місяця він уже може бути ухвалений.
Пояснюючи важливість прийняття закону, Радуцький зазначив, що на сьогодні в Україні потреба в медичному канабісі, за розрахунками МОЗ і ВООЗ, сягає до 7 мільйонів людей. Ліків на основі канабісу потребують, зокрема:

військові з симптомами ПТСР;
онкохворі;
хворі на епілепсію;
поранені військові;
цивільні з сильними больовими відчуттями.

Легалізація медичного канабісу необхідна, щоб Україна змогла сама виробляти ліки на його основі і забезпечувала всіх потребуючих пацієнтів.
Водночас Радуцький зауважив, що популістичні заяви про те, що "з України нібито робиться Колумбія" і що "це шлях до поширення наркоманії", не витримують жодної критики.

"По-перше, ООН вже давно викреслив канабіс з переліку наркотичних засобів. По-друге, законопроектом передбачений дуже жорсткий контроль за зберіганням та обігом, якого немає навіть у багатьох цивілізованих країнах", – сказав він.

Крім того, документ передбачає усунення обмежень щодо виробництва технічного канабісу, адже з нього виробляється посуд, текстиль і багато інших побутових речей.
Відпускатися медичний канабіс буде виключно за електронним рецептом. Важливо також те, що рекреаційний канабіс законопроєктом прямо забороняється.

"У законі встановлено, що після його ухвалення уряду надається термін шість місяців, за який він має розробити всі підзаконні акти, накази, щоб цей закон запрацював", – резюмував Радуцький.
Джерело: 5692.com.ua