2024 рік буде високосним: чому він особливий, чого чекати і що не можна робити в жодному разі

Кожні чотири роки до 365 днів звичайного року додається ще один день. Такі роки називають високосними. Саме таким стане наступний, 2024 рік.
З давніх-давен високосний рік було прийнято вважати нещасливим, наші пращури побоювалися цього періоду. Існувало безліч прикмет, в основному, вони стосувалися того, чого у високосний рік робити не можна.
Особливості високосного року
Через додавання додаткової доби у 2024 буде не 365, а 366 днів. Наступного року буде 8784 години (527040 хвилин, 31 622 400 секунд). Відомо, що за 400 років високосний рік буває 97 разів.
Походження терміна "високосний рік"
Термін з'явився ще в Стародавньому Римі, латиною він звучав як "bis sextus", що в перекладі означає "другий шостий". Увів це поняття понад дві тисячі років тому знаменитий імператор Гай Юлій Цезар.
Римські математики розрахували, що тривалість року завжди становить 365 днів і 6 годин. Таким чином, виходило, що за чотири роки накопичувалося "зайві" 24 години. Щоб уникнути зайвих складнощів під час розрахунків, було ухвалено рішення раз на чотири роки додавати один день.
А назву "bis sextus" було дано тому, що останній день зими, 28 лютого, у Стародавньому Римі називали "шостим днем перед березневими календами". Тож виходило, що додатковий, "другий шостий день" припадав на 29 лютого.
Старовинні прикмети
У колишні часи вважалося, що у високосний рік:

не можна одружуватися і вінчатися, але якщо люди все ж таки наважувалися на це, перед обрядами потрібно було обов'язково вимовити спеціальні слова: "вінчаю вінцем, а не високосним кінцем";
тим, хто розлучався, потрібно було купити рушник і віднести його до церкви;
перед збором лікувальних трав на Івана Купала потрібно було помолитися;
не можна колядувати на різдвяні свята;
не можна святкувати появу в дитини першого зуба;
не можна було починати будівництво будинку – вважалося, що такий будинок неодмінно згорить.

Особлива увага високосному року приділялася в прикметах, що стосуються одруження. Вважалося, що шлюби, укладені в цей період, будуть недовгими і нещасливими.
Джерело: 5692.com.ua