Українським біженцям доведеться платити більше: нюанси “умовно-безкоштовного” роумінгу

У Європі не поспішають реалізовувати "домашній роумінг" для українців у ЄС. Його обіцяють запровадити згодом, але коли саме – невідомо.
Як повідомляє Дзеркало тижня, з лютого 2022 року українців у роумінгу стало 5 мільйонів. До літа цифра впала до 4,2 мільйона.
За цей час кількість транскордонних дзвінків зросла в рази. Збільшилося і використання мобільних даних – майже в 22 рази.
Законодавчо безкоштовного роумінгу для українців немає. Зараз цю опцію забезпечують особисті домовленості операторів із західними партнерами.

Vodafone

Абонентів попередили, що плата за роумінг почалася з 12 лютого 2023 року – 50 гривень на місяць. За ці гроші клієнт отримує 10 ГБ інтернету, 100 хвилин усередині мережі, 30 хвилин на інші напрямки.

Київстар

Оператор у 2023 році залишає умови "Роумінг як вдома" без змін. Але буде повертатися до комерційних принципів співпраці. Наразі умови працюють у 27 країнах, щоправда, не у всіх тарифах. Цілком можливо, що цього року будуть зміни в ціновій політиці для українців за кордоном.

Lifecell

Оператор заявив, що з 1 січня 2023 року збільшує обсяг послуг за межами України. У 32 країнах ще півроку діятиме акція "Гігабайти без кордонів". До 28 лютого продовжили "Хвилини для України".
Акція працює для абонентів lifecell у восьми країнах:
Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Бельгії, Люксембурзі, Франції, Іспанії.
Джерело: 5692.com.ua

Українцям на АЗС продають “шмурдяк”: експерт пояснив, чому збільшилась кількість неякісного пального

Сергій Куюн, експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95", весною 2022-го року розповів, що на вітчизняних АЗС доволі часто можна зустріти "шмурдяк" – неякісне пальне.
На сьогодні, за його словами, на заправках досі можна зустріти подібне явище, проте учасники ринку особливих нарікань не мають.

Якби була б біда-біда, що ось там хтось зупинився, хтось ще щось, – ні. Воно десь існує, але, можливо, підтягли якось якість, більше налагодили постачання, – стверджує експерт.

Як зазначає Сергій Каюн, у 2022 році виробники пального мали значний дефіцит октанопідвищуючих компонентів, що, в свою чергу, не дозволяло виготовиьт бензин потрібної якості. Це стало причиною величезної кількості скарг клієнтів. Тому зараз виробники підвищують якість, аби не втратити покупців.

Воно, можливо, не Євро – 5, але у нас багато машин і не потребують Євро-5, особливо зі старих машин. Тому не можу сказати, що у нас якась катастрофа із цим, – говорить директор "Консалтингової групи А-95".

На цю проблему також звернув увагу директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець. На його думку, причиною зростання кількості "шмурдяка" на АЗС є дозвіл на роботу для нелегальних міні-нафтопереробних заводів (НПЗ).
Варто зазначити, що паливна криза в Україні стала причиною збільшення контрафакту. Українці на АЗС могли купити у прямому сенсі просто "горючу суміш", яка, за словами начальника Головного управління Держспоживслужби у Києві Олега Рубана, могла за 2-3 місяці вивести з ладу будь-яке авто.
Джерело: 5692.com.ua

Особисте життя через них іде під відкіс: 5 жахливих звичок у стосунках

У разі, якщо ваше особисте життя і стосунки з партнером ідуть під відкіс, психологи радять звернути увагу на те, чи не припускаєте ви 5 найзвичніших помилок.
Експерти вивели список із 5 звичок, які псують стосунки між двома людьми. 
Замкнутість
Намагайтеся проводити час більш активно і не сидіти вдома. Активне проведення часу дарує парам спільні яскраві емоції, які пов'язують людей ще більше.
Перші кроки
Помиляється той, хто через хибну гордість не може першим робити крок назустріч іншому. Намагайтеся не сидіти вдома, спілкуватися, а якщо ви вже у стосунках – ідіть першим на примирення і пропонуйте свої варіанти вирішення конфліктів. Важливий підсумок, а не гордість. Першими говоріть про свої почуття, якщо вони є. 
Нав'язування
Люди, які живуть у страху втратити стосунки, схильні прив'язуватися і нав'язуватися іншим людям. Така звичка відштовхує партнерів і робить вас слабким. Намагайтеся балансувати в увазі, яку ви приділяєте собі та іншим.
Вічне невдоволення
Людина, яка скаржиться без упину і завжди чимось незадоволена – несе в собі негативні емоції, які партнер відчуває. Неважко погодитися – ніхто не хоче чути постійні скарги та ниття.
Звичка ображатися
Частою причиною самотності є звичка ображатися. Невміння справлятися з образою напружує людей навколо. Часті образи через дрібниці набридатимуть партнеру, з чим він, найімовірніше, не захоче жити.
Джерело: 5692.com.ua

У лютому їм посміхнеться удача: кому зі знаків Зодіаку пощастить зовсім скоро

Експерти по зірках назвали три знаки зодіакального кола, яким пощастить уже в лютому цього року. Щастя, радість і енергія – те, що представники цих знаків відчують уже наступного місяця.
Стрілець
Керівництво на роботі буде задоволене Стрільцями, можна очікувати багато похвали. Лютий буде сприятливим для розкриття нових талантів у собі та досягнення нових цілей. Кінець лютого обіцяє Стрільцям здійснення довгоочікуваної покупки.
Телець
У Тельців вийде примиритися з тими, з ким давно не виходило знайти спільну мову. Зовсім скоро вам вдасться налагодити стосунки з найлютішим ворогом і вивести їх на нове русло, це дасть змогу отримати в житті новий досвід. Приділяйте час собі та своєму здоров'ю.
Риби
Риби нарешті знайдуть душевну гармонію і захочуть відкритися цьому світу. Більшою мірою це торкнеться представниць жіночої статі в цьому знаку. Цілком імовірно, що в житті Риб з'явиться нова людина, здатна показати, що таке справжнє кохання.
Читайте також: Швидкий спосіб визначити якісний сир у магазині: не дайте себе обдурити
Джерело: 5692.com.ua