Громадяни України мають можливість отримувати продукти у відомій мережі супермаркетів "АТБ" цілком безкоштовно. Для того, щоб це здійснити, людині варто просто зробити заявку на сайті "єДопомога". Потім, отримавши спеціальний сертифікат, його можна конвертувати в готівку на касах цих супермаркетів та оплатити потрібні продукти.
Мінсоцполітики повідомляє про те, що не існує жодних спеціальних вимог до заявників. Фінансування відбувається завдяки вітчизняним та іноземним благодійникам, які, переглядаючи заповнені заявки, обирають тих кому допоможуть.
Що ж потрібно виконати для отримання того самого безкоштовного набору харчів?
По-перше, варто пройти реєстрацію на платформі https://social.edopomoga.gov.ua/.
По-друге, залишіть заявку, обравши мережу АТБ, як партнера з допомоги.
У випадку, якщо благодійник вибере саме вашу заявку та оплатить витрати, вам надішлють код в електронному кабінеті на платформі. Крім того, ви торимаєте смс-повідомлення на ваш номер мобільного телефону.
Як же все ж таки скористатись цією допомогою?
Купуючи товар, надайте на касі цифри з смс-коду або покажіть підписку на сайт "єДопомога", який містить штрих-код для сканування.
Відомо, що компанія "АТБ" дуже допомагає постраждалим від війни. Зокрема вони займаються поставкою базових харчів до щойно звільнених від ворога міст і сіл Харківщини. Логістичні проблеми стоять на заваді доставок, тож доставки можуть тривати до 5 днів. Щоб замовити продукти на сайті www.atbmarket.com дотримуйтеся наступного алгоритму та порад.
1) оберіть свій населений пункт.
2) Додайте до свого кошика потрібні вам товари, які під час пересилання не зіпсуються.
Далі вам варто обрати відділення поштового оператора (Укрпошта), а також підтвердити та сплатити своє замовлення. За умовами, максимальною вагою вашої посилки може бути 30 кг.
Читайте також: Українцям продавали небезпечне печиво: може викликати отруєння й параліч
Як сім'ї з дітьми можуть отримати допомогу через додаток "Дія"
Нацбанк планує відпустити курс долара: що буде з валютою
Джерело: 5692.com.ua
Архів за день: 25.01.2023 23:00
Яких змін зазнали ціни на житло: де найдешевші квартири в новобудовах та на вторинному ринку України
Війна в Україні значною мірою вплинула на життя та плани українських громадян, зокрема й на покупку нерухомості, від так і сам ринок житла в нашій державі зазнав кардинальних змін. Попит на нерухомість у традиційно привабливих регіонах знизився, натомість у інших навпаки зріс, тож відповідно й ціни на квартири б’ють рекорди.
Попри воєнні дії найбільше нерухомості продають у Києві, Одесі та Дніпрі. А на заході нашої держави першість вже традиційно утримує Львів. Щодо новинок, то серед лідерів на західній Україні опинився й Івано-Франківськ. Це пояснюють тим, що велика кількість переселенців, рятуючись від війни, із півдня та сходу для тимчасового мешкання обирають саме це чудове місто.
Отже, серед лідерів за кількістю оголошень на ринку нерухомості у 2022 році є такі регіони:
Київська область– 313 907 оголошень;
Одеська область– 186 866;
Дніпропетровська область– 100 009;
Львівська область– 68 747;
Івано-Франківська область– 54 622.
На первинному ринку нерухомості за результатами минулого року визначилось наступне тріо лідерів:
Київська область (67 962 оголошення);
Одеська область (35 709);
Івано-Франківська область (20 454).
На вторинному ринку топ-3 місця були майже ідентичними, хоча замість Івано-Франківської області тут Дніпропетровська область.
Київська область (245 945 оголошень);
Одеська область (151 157):
Дніпропетровська область (92 263).
Яких змін зазнали ціни на житло?
Прайс на нерухомість, оцінений у гривнях помітно виріс (річний приріст близький третини). Медіанна ціна за один квадратний метр на первинному ринку підвищилась на 29%, а на вторинному аж на 35. Якщо оцінювати в абсолютних числах, то ціна становить 28 534 грн за квадратний метр на первинному ринку та 24 277 грн за квадратний метр на вторинному.
Однозначно найнижчі ціни на помешкання в новобудовах були встановлені у Хмельницькій та Івано-Франківській областях. Медіанна вартість квадратного метра в новобудові становила 22 108 гривень на Хмельниччині, а на Івано-Франківщині – 23 312 гривень.
А де ж медіанна вартість за один квадратний метр була найбільшою?
на Львівщині – 39 296 грн;
на Закарпатті – 38 688грн;
на Київщині – 35 829 грн.
На вторинному ринку нерухомості найдешевша медіанна ціна квадратного метра була встановлена у таких регіонах України:
на Сумщині – 14 581 грн;
на Чернігівщині – 17 130 грн.
Найдорожчою ціна на вторинному ринку житла була у таких областях:
у Київській – 41 872 грн;
у Львівській – 34 137 грн;
у Дніпропетровській – 24 218 грн.
Читайте також: Нацбанк планує відпустити курс долара: що буде з валютою
Джерело: 5692.com.ua
Оновлений алгоритм отримання прав в Україні: як пройти п’ять етапів
З 2023 року в Україні запроваджено оновлений алгоритм отримання першого водійського посвідчення, який складатиметься з п'яти етапів, з теоретичним та практичним навчанням, а також трьома іспитами.
Основна відмінність оновленого алгоритму полягає в тому, що майбутні водії не зможуть взяти участь у практичній частині, поки не засвоять теоретичну частину та не складуть відповідні іспити.
У цій статті ви знайдете більше інформації про те, що потрібно для того, щоб вперше отримати водійське посвідчення.
Теоретичний іспит у сервісному центрі МВС
П'ять кроків для отримання водійських прав можна розділити на три етапи. По-перше, ви повинні вибрати затверджений навчальний заклад (автошколу), де ви будете проходити теоретичний курс.
Перелік доступний на сайті Центрального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ та зв'язку.
Під час навчання ви будете використовувати спеціальні онлайн-тренажери для підготовки до теоретичних іспитів у Сервісному центрі МВС.
Після успішного завершення курсу студент отримає сертифікат про його закінчення у вигляді електронного файлу. Він дійсний протягом одного року. Не потрібно подавати неофіційну заяву в автошколу.
Ви можете скласти теоретичний іспит у будь-якому зручному для вас сервісному центрі МВС. Для цього вам знадобиться паспорт, копія ІПН та медична довідка. Вартість іспиту складає – 13 грн.
Теоретичний тест – це комп'ютерний тест, що складається з 20 запитань. Запитання випадковим чином вибираються з бази даних типових іспитових питань. На відповідь дається 20 хвилин, допускається дві помилки.
Питання розподілені наступним чином
правила дорожнього руху – 10 запитань;
базові знання з безпеки дорожнього руху – 4 питання;
будова та експлуатація транспортного засобу – 4 питання;
перша медична допомога – 2 питання.
Якщо ви не пройшли тест, ви можете перездати його через п'ять днів після останньої спроби, тобто кожні шість днів. Кількість разів, коли ви можете складати теоретичний тест, не обмежена, і ви можете складати його стільки разів, скільки забажаєте.
Результати цих тестів дійсні протягом одного року з моменту успішного проходження.
ГСЦ МВС підкреслює, що "тільки ті, хто знає правила дорожнього руху, можуть складати практичні іспити, що забезпечує безпеку дорожнього руху".
Практичні заняття
Для практичного навчання ви також повинні вибрати акредитовану автошколу. Цікаво, що це не обов'язково має бути та сама школа, де ви вивчали теоретичну частину.
Після того, як ви набудете навичок водіння, ви складете іспит в автошколі. Якщо проблем не виникне, сертифікат буде видано в електронному файлі. Він дійсний протягом двох років.
Потім ви пройдете практичний тест у сервісному центрі МВС. Тут вам також знадобиться паспорт, копія ідентифікаційного коду та медична довідка. Вартість тесту складає – 13 грн.
Практичні іспити складніші за теоретичні. Сервісні центри МВС мають спеціальні чек-листи для оцінки навичок водія.
Як правило, тест складається з двох частин: по-перше, водіння на тестовому треку. Тут необхідно продемонструвати щонайменше п'ять елементів, зокрема
задній хід (заїзд в гараж).
паралельна парковка.
малюємо змію або вісімку.
поворот у замкненому просторі.
зсуви та звиси (естакада).
На час дії воєнного стану керування на автодромі водії не проходять, окрім тих, хто подається на категорії А, А1, В1.
Друга частина – їзда реальними дорогами за заздалегідь визначеним маршрутом. Маршрут включає різні типи перехресть і перевіряє ваші навички, дотримання швидкісного режиму та дистанції в різних ситуаціях.
Водії можуть спробувати пройти тест лише три рази. Якщо вони не склали іспит, вони можуть перескласти його після проходження курсу в автошколі.
Якщо ви склали іспит, то отримаєте свої перші водійські права. Віни дійсні протягом двох років. Також доведеться заплатити близько 254 грн. за бланкову продукцію.
Також повідомляємо, що з грудня 2021 року ваші водійські права будуть оцінюватися за практичний іспит на транспортних засобах AT. Це код "78" у колонці 12 ліцензії. З цією позначкою ви можете керувати лише автомобілями з автоматичною коробкою передач, в іншому випадку ви можете керувати будь-якою коробкою передач.
Перше водійське посвідчення
Видається терміном на два роки з обмеженням швидкості до 70 км/год.
Ви можете обміняти його на постійне посвідчення водія без складання іспиту за умови, що протягом останніх двох років ви не вчинили більше двох адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Якщо порушник вчинив три або більше правопорушень, обмін здійснюється після складання теоретичного та практичного іспиту в сервісному центрі МВС.
Міністерство внутрішніх справ впроваджує сучасні технології
Міністерство внутрішніх справ розробило план впровадження сучасних технологій у процес видачі водійських посвідчень в автошколах України. Школи та автомобілі будуть обладнані камерами, які визначатимуть, хто і коли складає тест.
Спеціальні алгоритми будуть використовуватися для ідентифікації осіб з відеозаписів камер, встановлених на робочих місцях в аудиторіях. Цей відеозапис також відображатиметься на робочому місці екзаменатора.
Камери також будуть встановлені в шкільних автомобілях для запису практичних іспитів. Вони будуть встановлені по всьому авто.
Для шкіл, які не мають транспорту для проведення іспитів, будуть надані транспортні засоби для кожної категорії іспитів, а результати будуть негайно внесені до єдиного реєстру.
Водійські права у додатку "Дія"
Наразі додаток "Дія" пілотує заміну водійського посвідчення. Якщо ви втратили ліцензію, змінили свої особисті дані або якщо термін дії вашої ліцензії закінчується через два роки, ви можете подати заявку на отримання нової ліцензії, заповнивши відповідну форму. Самі документи можна отримати в найближчому сервісному центрі МВС.
До речі, після змін у законодавстві, з 14 грудня 2022 року громадяни України зможуть відмовитися від використання пластику і мати лише цифрове посвідчення водія з додатку "Дія".
Раніше перереєстрацію водійського посвідчення потрібно було робити особисто в сервісних центрах МВС. Також були потрібні пластикові документи.
Також за допомогою "Дія" ви можете передати технічний паспорт другому водієві. Детальніше про те, як це зробити, ви можете прочитати в цій статті.
Заміну або поновлення водійського посвідчення також можна замовити через Електронний кабінет водія. Раніше ця функція була призупинена з міркувань безпеки після російського вторгнення в Україну.
Це означає, що теоретичні іспити в автошколах скасовані, а практичні іспити водії можуть складати лише в сервісних центрах МВС.
Такий підхід захищає майбутніх водіїв та інших учасників дорожнього руху. Впровадження нових технологій у процес тестування має на меті мінімізувати ризик корупції.
Джерело: 5692.com.ua
Поліцейські Нікополя розшукали зниклого 6-річного хлопця
Вчора ввечері, 24 січня, близько 17:15, правоохоронці Нікополя отримали повідомлення про зникнення дитини. За словами заявниці, мами хлопчика, він вийшов з дому поки вона відволіклася та не повернувся.
В Україні можуть заборонити продаж тютюну і алкоголю за готівку та підвищити ціни
Офіс президента пропонує заборонити купівлю сигарет та алкоголю за готівку. За даними посадовців частка нелегального обігу тютюнових виробів сягає 30%, алкогольних напоїв – ще більше. Введення електронного акцизу ускладнить життя виробникам та продавцям нелегальної продукції.
Захищаючи Україну, загинув 23-річний воїн з Новомосковська
21 січня, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання, загинув Трихліб Вадим Сергійович з Новомосковська.
Оплату готівкою за алкоголь, сигарети й пальне можуть заборонити: в Україні планують активніше боротися з тіньовим ринком
На українському ринку є величезна частка нелегального тютюну й алкоголю. Для сигарет цей відсоток, за даними дослідників, складає зараз 30%, а кількість алкоголю може бути ще вищою.
Аби подолати це явище в країні можуть заборонити розраховуватись за підакцизні товари готівкою й перевести їх винятково в безготівковий формат.
За словами замісника керівника Офісу президента Ростислава Щурми, таке рішення може допомогти подолати тіньовий ринок алкоголю, сигарет і топлива.
Ми плануємо фундаментальні зміни у адмініструванні податків. Перше – електронний акциз, QR-код… Другий концепт – для того, щоб система запрацювала – перевести розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, в оплату карткою, – повідомив Шурма.
Також чиновник зауважив, що в травні, коли в Україні почалась паливна криза, такий формат уже був частково протестований. Тоді всі великі постачальники топлива почали приймати тільки оплату картами.
Дискомфорт тривав тиждень-два, потім усі адаптувалися. Це дозволило "оббілити" оборот палива. Це станеться і з тютюном, і з алкоголем, тому що ліквідується можливість несплати акцизу, – додав заступник голови ВП.
Однак, ця ідея поки залишається тільки одним з можливих варіантів розвитку подій. А такі зміни, у разі прийняття, будуть відбуватись на фоні "оподаткування шкідливого споживання". Тобто в 2023-му році в Україні збільшиться акцизний податок на алкогольні й тютюнові вироби.
Крім того, аналітики прогнозують подорожчання топлива уже цієї весни. Сергій Каюн, експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95", стверджує, що зміни в ціні стануть помітні аже в березні-квітні 2023-го року.
Наразі на АЗС залишаються запаси пального, які поступово вичерпуються. Нові ж обсяги топлива Україні доведеться закуповувати з Європи.
Варто також зазначити, що в Європейських країнах з 5-го лютого 2023-го року вводять заборону на російські нафтопродукти.
Джерело: 5692.com.ua
У Дніпрі запустять три нові маршрути громадського транспорту: деталі
Станом на сьогодні, 25 січня, у Дніпрі працює 90 автобусних маршрутів. Однак наприкінці лютого у місті планується відкриття ще трьох маршрутів.
Внаслідок удару по Запоріжжі вдень 25 січня загинула жінка
Сьогодні вдень, 25 січня, війська РФ обстріляли Запоріжжя. Внаслідок удару по приватному будинку загинула жінка.
2 копійки вартістю в 90 000 гривень: на аукціоні продають унікальну українську монету
В Україні, на аукціоні, з'явилась монета, яку готові купити за 90 000 гривень. Мова йде про 2 копійки 1992 року випуску.
Унікальність монети полягає в тому, що її робили як пробну версію, а тому вона не була у використанні. Також через помилку в ескізі на цих 2-х копійках вінок є вужчим за діаметром, ніж потрібно. Пізніше ця помилка була виправлена й наступні монети такого недоліку не мали.
Нумізмати стверджують, що така монета, цілком вірогідно, єдина й унікальна. До того ж вона має ідеальний стан і не підлягала реставрації, а тому ціна в 90 000 гривень, можливо, далеко не кінець.
Цікаво також те, що ці 2 копійки виготовлені з магнітної сталі.
Спеціалісти віднесли монету до штаму 1ГА. На її реверсі викарбувано значення номіналу в "2 копійки", а на аверсі – напис "Україна", малий герб та рік виготовлення "1992".
Очевидно, монету, під час виготовлення, робили за ескізом 10-ти копійок. Хоч діаметри цих двох номіналів на перший погляд не відрізнялися, зрештою з'ясували, що 2 копійки вийшли більшими, ніж 10. У подальшому помилка була виправлена. До того ж, монети, що карбувались з 1993-го року, мали більший діаметр вінка на реверсі.
Варто зазначити, що протягом останнього часу рідкісні 2 копійки 1992-го року періодично виявлялися якісними підробками. А тому відрізнити фальшивку від оригіналу й оцінити справжню вартість унікальної монети можуть лише досвідчені нумізмати.
Джерело: 5692.com.ua