Як “працює” кофеїн: викликає головний біль чи лікує його? Дослідники дали відповідь

Багато людей вже не уявляють свій ранок без чашки кави. Пояснюється це просто – кава не тільки смачний напій, але ще й має легкий підбадьорливий ефект, який багатьом із нас вранці просто необхідний. А ось відмова від ранкової кави може викликати у деяких людей головний біль.
Дослідники вирішили детальніше вивчити механізм впливу кави на людський організм і з'ясувати, чи спричиняє вона головний біль, чи навпаки, лікує від нього.
Професор неврології одного з медичних коледжів Річард Ліптон розповів, що обидва твердження є правильними. Тобто, кофеїн, який є психоактивною речовиною, може як позбавляти від головного болю, так і спричиняти його.
Ліптон розповів, що кофеїн має дві основні властивості – він звужує судини та чинить стимулюючу дію. Таким чином, ця речовина може стати як провокатором болю, так і полегшувальним фактором.
Згідно з результатами досліджень, проведених Stanford Health Care, ефект, який справляє кава, безпосередньо залежить від кількості вживаного напою. Цікаво, що з часом у людей, які регулярно п'ють каву, виробляється толерантність до кофеїну. Іншими словами, підбадьорливий ефект кави може притуплятися.
Одна-дві чашки натуральної кави – це норма для здорової людини. Вчені вважають, що не варто ні радикально підвищувати дозу кофеїну, ні повністю відмовлятися від його вживання – і той, і інший крок може призвести до появи головного болю.
Джерело: 5692.com.ua