Правила повернення проїзних документів при користуванні залізничним транспортом

Повернення проїзних документів здійснюється відповідно до "Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України" затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.12.2006 № 1196.

Повернення платежів за невикористані проїзні документи провадиться в будь-якому пункті продажу проїзних документів залізниць України з пред'явленням у касу повернення платежів проїзного документа та документа, що посвідчує особу.

Касир має право повернути одному пасажиру платежі за 9 невикористаних проїзних документів, незалежно від напрямків та проїзні документи на зворотний проїзд чи на проїзд з пункту пересадки до них.

Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин у термін:

  • не менше ніж за 24 години до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти;
  • від 24 до 9 годин до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;
  • менше ніж за 9 годин до відправлення поїзда виплачується повна вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується;
  • після відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення, виплачується 10 відсотків вартості квитка і плацкарти.

Пізніше 1 години після відправлення поїзда, на який оформлено проїзний документ, повернення платежів не проводиться.

У всіх випадках повернення проїзних документів пасажир, крім випадків, що сталися з вини перевізника, вносить плату за послуги (комісійний збір). Кошти, сплачені за послуги, пов'язані з резервуванням місць і продажем проїзних документів, не повертаються, за винятком випадків, коли повернення здійснюється з вини перевізника.

У разі повернення проїзних документів з вини перевізника пасажиру повертаються в повному обсязі кошти, сплачені ним під час придбання проїзного документа, у тому числі за послуги, пов'язані з резервуванням місць.

Якщо сума, що підлягає поверненню після вирахування, є рівною або меншою від плати за послуги з повернення платежів за невикористаний проїзний документ, то плата за послуги з повернення не сплачується.

Повернення коштів за проїзні/перевізні документи, оформлені через канали самообслуговування

Повернення платежів за проїзні/перевізні документи, оформлені через канали самообслуговування, може здійснюватися самостійно через інтернет (через особистий кабінет користувача) або через квиткові каси пунктів продажу. Кошти перераховуються на картковий рахунок, з якого була здійснена оплата проїзних документів.

Інформація розміщена на сайті booking.uz.gov.ua закладка "Порядок надання послуг".

Повернення коштів за електронні проїзні/перевізні документи, збережені на електронних носіях (мобільний телефон, компактний персональний комп'ютер тощо), в квиткових касах виконується після їх роздруківки на паперовому носії.

Повернення коштів за резервування місць не здійснюється.

Повернення платежів за проїзні документи, оплачені у безготівковому порядку

Повернення платежів за проїзні документи, оплачені в безготівковому порядку, у тому числі у квитковій касі платіжною карткою через РОS-термінал, провадиться в претензійному порядку за умови попереднього погашення проїзних документів у касі повернення платежів з відміткою про повернення місць для продажу.

При виконанні операції повернення місць пасажиру надається «Акт про повернення проїзних документів, оплата яких була здійснена із застосування платіжних карток» (далі – акт) у двох примірниках для заповнення необхідної інформації. Один примірник заповненого акту власник платіжної картки повинен залишити у квитковій касі для активізації. Повернення грошей власнику платіжної картки здійснюється тільки за умови виконання в АСК ПП УЗ операції по активізації акта.

Після повернення проїзних документів представник юридичної чи фізичної особи направляє заяву та проїзні документи перевізнику.

Перевізник в 30-денний строк повинен розглянути заяву та перерахувати заявнику кошти за проїзні документи, оформлені в безготівковому порядку, на рахунок юридичної особи чи картковий рахунок фізичної особи, що їх придбала.

Джерело: 5692.com.ua